Şehit Kamil

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Şehit Kamil ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  alaku
  Üye
  Reklam

  Şehit Kamil

  Reklam  Şehit Kamil

  Forum Alev
  Aranızda Gaziantep li olanlar vardır. Ben şu anda Gaziantep deyim. Şehit Kamil belediyesinin yakınlarında bir anıt var. Şehit Kamil Anıtı. Anıtta yazan olay şu;
  Küçük Kamil Annesinin peçesini açmak isteyen (Daha Doğrusu annesine saldıran) Fransız askerlerine karşı direndi ve süngülenerek öldürüldü.
  Anıtın diğer tarafında ise şöyle yazıyor. Kamil'in babası Ökkeş Efendi (sanırım) fransız general tarafından kendine verilen 200 altınlık kan parasını almayıp şöyle dedi; Bu parayı kendi askerlerine kullan komutan efendi..Kamilimin öcünü milletim alacaktır.

  şimdi o anıtının tam karşısında kocaman bir inşaat yapılıyor. Fransızlar tarafından NOVOTEL ve HOTEL İBİS..ACCOR isimli Franzı firması tarafından

  Hiç yerinme ÖKKEŞ EFENDİ..Alacaktın o altınları..Alıp bankaya yatıraydın şimdi faiziyle dikmiştin o binayı sen..Biz aç karnımızı doyuramıyoruz,debvletimizle başımız dertte,bi de senin intikamınla filan uğraşamayız..

  O anıtın tam karşısına yüzsüzce bu inşşatı yapabilenlere mi kızmalı,yoksa buraya bunu yapmasına izin veren (afbuyrun) eşeklere mi kızmalı? çok sürmez o anıtı kaldırırlar oradan. kimsede gıkını çıkartamaz. Şehit Kamil ilçesinin isminide değiştirirler sonra..Sonra insanlar NOVOTEL'in roofuna çıkıp fransız şaraplarını yudumlarken birbirlerine antepin nasıl gazi ünvanın geri iade edildiğini anlatırlar.

  Açılışa kim gelecek bilmiyorum ama kesinlikle ŞEHİT KAMİL BELEDİYE BAŞKANI ve GAZİANTEP BELEDİYE BAŞKANI gelecektir. Alkışlarla açacaklardır. Sonra Havuz başına geçip KAMİL anısına kadeh kaldırırlar.

  Ne olyor bize be...ne! ne! ne! 2. 2
  alaku
  Üye

  --->: Şehit Kamil

  Reklam  Eğer Şehit Kamilin kim olduğunu merak ediyorsanız

  http://www.sehitkamil.bel.tr/modules...p=preview&id=4

  tıklayın 3. 3
  c4rt3lcSS
  Üye
  paylaşım için çk saol+ Yorum Gönder
şehitkamilin hikayesi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi