İlk kadın öğretmene' vefa

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden İlk kadın öğretmene' vefa ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  İlk kadın öğretmene' vefa

  Reklam  İlk kadın öğretmene' vefa

  Forum Alev


  Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk öğretmeni Refet Angın'ı (94), İstanbul'da tedavi gördüğü özel hastanede ziyaret ederek, Öğretmenler Günü'nü kutladı.

  Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin, okul müdürü Emine Işıklıgün ve Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ile birlikte ziyaret ettikleri Milli Eğitim Bakanlığı

  Nefes darlığı rahatsızlığı nedeniyle konuşmakta güçlük çektiği gözlenen Angın, Gelibolu'yu özlediğini, iyi olduğunda Gelibolu'ya gelmek istediğini söyledi. Angın, büyük önder Atatürk'le ilgili anılarını anlatırken de “Atatürk ile hayatım boyunca birçok kez görüştüm. O'nunla çekilmiş fotoğraflarım var” dedi.

  Okul müdürü Emine Işıklıgün, Rafet Angın'ın elini öptü, Angın'a “Atatürk Çiçeği” verdi.

  Işıklıgün, “Sevgili öğretmenim, biz sizin büyüdüğünüz topraklardan, Gelibolu'dan bütün öğretmenlerimiz, belediye personeli ve herkes adına 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü kutlamaya geldik” dedi.

  Öğretmenler Günü'nde Gelibolu'da Atatürk Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda Angın'ın hayatının çeşitli dönemlerinde Atatürk ile olan karşılaşmalarını canlandıracaklarını ifade eden Işıklıgün, “Siz Cumhuriyet öğretmeni olarak bizim yolumuzu açtınız. Biz de sizlerin izinden gidiyoruz” dedi.

  Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ise doktorlarının müsaade etmesi halinde Refet Angın'ı 26 Kasımda Gelibolu'da ağırlamak istediklerini söyledi.

  Bartan ve öğrenciler de daha sonra Angın'ın elini öperek Öğretmenler Günü'nü kutladı. Onursal Danışmanı da olan Angın, ziyaretin kendisini duygulandırdığını belirtti.
 2. 2
  pikoLat
  Emekli

  --->: İlk kadın öğretmene' vefa

  Reklam  ALLAH Yardım etsin:rolleyes:
  ÖğretmenLiğin iLk Kadın CevHeri:):rolleyes::cool:
 3. 3
  metropol007
  Emekli
  mumsema senin bu kadar bilgili olman bazen şaşırtıyor :)))))))))))
  acaba senin ilk öğretmeninin adı ney. acaba ilk öğretmeninden ilim adına etkilendiğin olmuşmudur 4. 4
  ÆSiя
  Özel Üye
  Allah rahmet eylesin.30 Ocak 2010'da ilk kadın öğretmenimiz vefat etmiş.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi