Açık Giyinme Ve Çıplaklık!

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Açık Giyinme Ve Çıplaklık! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Açık Giyinme Ve Çıplaklık!

  Reklam  Açık Giyinme Ve Çıplaklık!

  Forum Alev
  ÇIPLAKLIK
  Erkek ve kadınların sağlıklı bir cinsel hayat yaşamaları için müstehcen giyimden kaçınmak gerekir.
  Kadının aşırı takıp takıştırması ve soyunması, kendini karşı cinse cazibe merkezi haline getirmesi ve bundan zevk duyması, toplumda hakim olan zihniyetle de yakın ilgilidir. Bu anlayışta kadın, verdiği zevk oranında değer taşır. Artık kadın ilahi bir emanet ve insanı oluşturan iki temel parçadan biri olmaktan çıkmış ve yalnızca çekici bir beden haline gelmiştir. Taşıdığı değer, Bedeninin güzel görüntüsü kadar olacaktır. Böyle bir toplumda kadının bütün varlığı görülmekte ve alıcının gözü ile değerlendirilmektedir. Kadın sadece görünüşünden ibarettir. Kadın için giyim, vücudu örtmek için değil teşhir için bir araçtır. Yani kadının kişiliği önemli değildir, ancak cinsi bir metadır.
  Soyunmak bir ruhi sapma mı?
  Psikiyatrik açıklamalarda yer alan cinsi sapıklıklardan biri de teşhirciliktir (ekshibisyonizm). Bu tür rahatsızlığı olanlar aslında cinsel yetersizliği olan ruh sağlığı bozuk kişilerdir. İşte, çıplak gezenlerde de böyle bir sapıklığın emarelerini bulabiliriz.
  Erkek ve kadınların sağlıklı cinsel hayatları içinde müstehcen giyimden kaçınmak gerekir. Sık ve yersiz uyarılan erkekte cinsel soğukluğun gelişme ihtimali daha büyüktür.
 2. 2
  sivasyıldızı
  Yeni Üye

  --->: Açık Giyinme Ve Çıplaklık!

  Reklam  ağzına yüreğine sağlık kardeş.keşke bunu herkes anlayabilse keşke kadınlar modern hayat dedikleri bu ortamda kendilerine ne gözle bakıldığını anlayabilseler keşke gerçekleri görebilselerde doğru yolu bulabilseler 3. 3
  XxCrazyKizxX
  Üye
  aynen katiLiyorum:D ama tabi her bayan öyle degildir sivasyildizi kardesim...
  ben sahsen öyle degilim Allah'a sükür,,
  Paylasim icin tskler...
  reP*
 4. 4
  selametler
  Emekli
  Güzel ve anlamlı bir konu teşekkürler.

  ağzına yüreğine sağlık kardeş.keşke bunu herkes anlayabilse keşke kadınlar modern hayat dedikleri bu ortamda kendilerine ne gözle bakıldığını anlayabilseler keşke gerçekleri görebilselerde doğru yolu bulabilseler
  Katılıyorum

 5. 5
  zelihaa
  Bayan Üye
  yani kendimizi ne kadar saklarsak o kadar değerliyiz herkes başarabilse

 6. 6
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Kadının aşırı takıp takıştırması ve soyunması, kendini karşı cinse cazibe merkezi haline getirmesi ve bundan zevk duyması, toplumda hakim olan zihniyetle de yakın ilgilidir. Bu anlayışta kadın, verdiği zevk oranında değer taşır. Artık kadın ilahi bir emanet ve insanı oluşturan iki temel parçadan biri olmaktan çıkmış ve yalnızca çekici bir beden haline gelmiştir. Taşıdığı değer, Bedeninin güzel görüntüsü kadar olacaktır.
  Şu cümleler ne kadarda doğru :rolleyes:
  Çok önemli bir konuya değinmişsiniz teşekkürler

 7. 7
  selametler
  Emekli
  yani kendimizi ne kadar saklarsak o kadar değerliyiz herkes başarabilse
  Sağol kardeşim güzel söyledin..

  İnsanlar ne kadar açılırsa o nisbette de değeri düşer..

  Bu giyiniş tarzı bazı erkeklerin hoşuna gider belki...

  (Göz zevklerine hitap etmesi açısından)

  Haramdan sakınanları da zor durumda bırakır...

  Sadece açık giyinmek değil, pantolon fln da buna dahil....

  Vucüt hatlarını belli etmesi açısından o da çıplaklık sayılır..

  Çok istiyorsanız pantolon giymeyi, üzerine giyğiniz şey biraz uzun olsun bence...

 8. 8
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Böyle bir toplumda kadının bütün varlığı görülmekte ve alıcının gözü ile değerlendirilmektedir. Kadın sadece görünüşünden ibarettir. Kadın için giyim, vücudu örtmek için değil teşhir için bir araçtır. Yani kadının kişiliği önemli değildir, ancak cinsi bir metadır.


  Bir genc kıza en tehlikeli fitne olarak pantolondan başkasını düşünemiyorum...

  Amacı aslında örtünmeki ama örtülü çıplaklar grubuna girenlerden oluyor , farkında bile olmuyor kendisi...

  Ebû Hüreyre (r.a)'dan rivayetle Resulü Ekrem şöyle buyurmuştur:

  — ümmetimden henüz görmediğim cehennemlik olan iki sınıf vardır. Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki, giyinik oldukları halde elbisleri örtülmesi gereken yerlerini örtecek derecede kalın sık ve geniş olmadığı için onlar çıplak gibidirler. Başları da deve hörgüçleri gibidir. Onlar iffet sınırının dışına çıkıcı ve çıkarıcılardır. Onlar cezalarını çekmeden cennete giremezler."

  ALLAHIN EMRETTiGi öRTüNME şEKLi BUDUR

  Örtü hakkında Kur'ân'daki nas, iddiaların aksine oldukça açıktır. şimdi biz bu naslardan örtünmenin farziyetini ve mahiyetini en açık bir biçimde izah eden iki tanesini bazı meal ve tefsirlere istinaden açıklayacağız. Bu açıklamamızı da herkesin tahkikine açık olması için mümkün olduğu kadar yüzeysel tutmaya çalışacağız.

  Bu satırları okuduktan sonra tesettür hakkında hala bir tereddüde kalan olursa, derhal kaynaklara müracaatla hakikati öğrenebilir. Ondan sonra da tatmin olamazsa, ona düşen tek şey kendisini sorguya çekerek imanını kontrol etmesidir.

  İlk zikredeceğimiz delil Ahzab sûresinin 59. âyetidir.

  Diyanet işleri eski başkanlarından ömer Nasuhi Bilmen hocaefendi bu âyet-i kerimenin mealini şöyle yapmaktadır. "— Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına de ki: üzerlerine feracelerini sıkı sıkı örtsünler. Bu onların tanınmamaları ve eza edilmemelerine en yakın -en muvafık bir sebepdir. Ve Allah çok mağfiret edendir, çok merhametli olandır."

  Burada, ömer Nasuhi hoca metinde geçen "cilbab" kelimesini "ferace" olarak terceme etmiştir. Bilindiği gibi ferace çarşafın tam karşılığıdır.

  Yine istanbul eski müftü vekillerinden, -umumen itibar gören bir meal sahibi- A. Fikri Yavuz hocaefendi de bu ayetin mealini şöyle yapmıştır:

  "—Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, (kendilerini baştan aşağı örten) elbiselerini giyinip örtünsünler, işte böyle giyinmeleri (iffetli) tanınıp da ahlaksızlar tarafından) eziyet edilmemelerine daha elverişlidir. Allah gafurdur, rahimdir."

  Bu meale göre de "cilbab", kadının vücudunu baştan aşağı örten, onları kim oldukları tanınmayacak kadar kapatan elbiseler olarak tarif edilmiştir..Meşhur Celaleyn Tefsirinde ise "cilbab" kelimesi şöyle açıklanmıştır:

  "Cilbab, kadının vücudunu kaplayan bir çeşit çarşaftır. Kadınlar bir ihtiyaçları için dışarıya çıktıklarında, onun (çarşafın) bir kısmını da yüzlerine çekerler. Böylece gözlerinden başka hiçbir uzuvları gözükmez."

  Tefsir ve meâllerdeki: cilbab, mülâa, ferace, ve bürük malum çarşafın karşılığıdır. Peçe ve yaşmak ise yaklaşık manada yüzü örtmeye yarayan örtü anlamında kullanılır.
  işte, müslümanları dinlerinden ayırmak isteyen sahte din adamları bu ayeti saptırarak örtünün farziyetini gizlemek istemişlerdir. Fakat ayet hakikati arayan bir kişi için hiç bir yorum kabul etmeyecek kadar açıktır. Kafirler istese de istemese de Allah emirlerini insanlara iletecek, dinini ebedi kılacaktır.


  Anonim

 9. 9
  selametler
  Emekli
  Allah (c.c) razı olsun kardeşim...
  Bu yazıya karşı yapılabilecek bir itiraz düşünemiyorum...


  ümmetimden henüz görmediğim cehennemlik olan iki sınıf vardır. Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki, giyinik oldukları halde elbisleri örtülmesi gereken yerlerini örtecek derecede kalın sık ve geniş olmadığı için onlar çıplak gibidirler. Başları da deve hörgüçleri gibidir. Onlar iffet sınırının dışına çıkıcı ve çıkarıcılardır. Onlar cezalarını çekmeden cennete giremezler."
  Açıktan cehennemlik oldukları söyleniyor zaten..
  Bile bile hala aynı şekilde giyinmeye devam ediyorlarsa bizene...
  Zarara rızasıyla gidene merhamet edilmeZ..
  Allah ıslah etsin...

 10. 10
  Ziyaretçi
  erkeyin nekadar hassas oldugunu artık herkes biliyor.

  orasını burasını açıpta erkeyin ilgisini çekip günaha soktunu kötü yola teşvik ettinide biliyorsunuz.

  ozaman niye açıyorsunuz. madem siz ahlaksızsınız bırakında başkalarının terbiyesini bozmayın.

  sizin yüzünüzden erkeyin piskolojisini bozuyorsunuz.

  açmayın kardeşim.açmayın ölmessizya.

  erkek penisini açıpta gezse hoşunuza gidermi.

  anlayın artık günaha sokmayın milleti.

  şunuda bilinki elbet günahınızın bedelini çekçeksiniz.

  yazık size.

+ Yorum Gönder
açık giyinmenin cezası,  açık çıplak,  çıplak ve açik giyinme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi