Bu Kadarınada Pes ..

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Bu Kadarınada Pes .. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Bu Kadarınada Pes ..

  Reklam  Bu Kadarınada Pes ..

  Forum Alev
  Kocasını 300 erkek ile nasıl aldattığını kitaplaştıran ve televizyonlara çıkarak reklamını yapan Y.Y. isimli öğretmenin memuriyetten men'ine gerek görülmedi

  İnançları gereği taktıkları başörtüsü sebebiyle yüzlerce öğretmen memuriyetten men edilirken, eşini nasıl aldattığının kitabını yazan öğretmenin memuriyetten men'ine gerek görülmedi. Kocasını nasıl aldattığını sahte isimle yazdığı bir kitapta anlatınca, hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatılarak açığa alınan İngilizce öğretmeni Y.Y. hakkında yapılan idari soruşturmadan ilginç bir sonuç çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, Y.Y.’nin memuriyetten men'ine gerek görmedi.

  Şebnem Berrak A. takma adıyla kaleme aldığı kitapta eşini 300 erkekle aldattığını yazarak gündeme gelen Sarıyer Mehmet İpkin İlköğretim Okulu İngilizce öğretmeni Y. Y. hakkında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan idari soruşturma tamamlandı.

  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER İLE GÖRÜŞÜLDÜ

  Y. Y. hakkında başlatılan soruşturmada görevlendirilen müfettişler okul öğretmenleri ve öğrenciler ile yaptıkları görüşmeler ardından kaleme aldıkları raporda, Y. Y.’nin sözkonusu kitabı yazdığına, kitabı ile ilgili Kanal D televizyonuna çıkarak canlı yayında reklamını yaptığına, bu yayını izleyen okul öğretmenlerinin şahsı hemen tanıdıklarına kanaat getirildiği yönünde görüş bildirildi.

  MÜFETTİŞ MESLEKTEN MEN'İNİ TALEP ETTİ

  Muhakkikler tarafından hazırlanan raporda 657 sayılı kanunun 125. maddesi g bendinde yeralan “Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak” suçunun işlendiği kanaati oluştuğu, şahsın “memuriyetten men” ile cezalandırılması gerektiğine vurgu yapıldı.

  Rapor, İl Disiplin Kurulu tarafından uygun görülerek 657 sayılı kanun gereği kararı alma yetkisine sahip Milli Eğitim Bakanlığı Üst Disiplin Kurulu’na havale edildi. Kurul, geçtiğimiz günlerde öğretmenin durumu ile ilgili yaptığı görüşme sonucunda mevcut suçu memuriyetten men için yeterli görmedi.

  BAKANLIK CEZAYI HAFİFLETTİ

  Kurul, kitabın söz konusu öğretmen tarafından yazıldığı yönünde kanaat oluşsa da Y. Y.’ye bir yıl kademesinin ilerlemesinin durdurulması cezasını verdi.

  Görev yeri bile değiştirilmeyen Y. Y.’nin kadrosu halen rezil kitabı kaleme aldığı dönem görev yaptığı Sarıyer Mehmet İpkin İlköğretim Okulu’nda bulunuyor. Maaşını eksiksiz alan Y. Y’ye ek ders ücreti bile ödeniyor. Y. Y. soruşturma çerçevesinde açığa alınması üzerine açığa alınması ile ilgili İstanbul İdare Mahkemesi’ne dava açmış davayı kazanmıştı.

  EŞİ DE BOŞANMA DAVASI AÇMIŞTI

  Y. Y.’nin öğretim üyesi olan eşi A.Ç.Y ile Sarıyer Aile Mahkemesi’nde boşanma davası devam ediyor. Y. Y. aynı zamanda çiftin ortak çocuğu M.Y’yi eşine göstermediği gerekçesiyle Sarıyer 1.İcra Mahkemesi’nde yargılanıyor
 2. 2
  best23
  Yeni Üye

  --->: Bu Kadarınada Pes ..

  Reklam  bu ülkede herşey serbest
  yüzde 99u müslüman olmasından dolayı müslümanlaık yasak 3. 3
  dicle*a
  Üye
  zaten men i istenseydi şaşırırdık yani herzaman olduğu gibi bu da doğru karara bağlanmış(?) 4. 4
  Yoncamik
  Üye
  300 Tane Erkek Ne Demek Bu Ya Terbiyesiz İnsan Bi De TeLevizyona Çıkıyor Matah Birşey Yapmış Gibi RekLam Yapıyor .Terbiyesizz..

 5. 5
  g_gizem
  Üye
  bu bizim ülkemiz işte diyecek hiçbirşey yok:mad:

 6. 6
  Toprak
  Özel Üye
  O öğretmen çocuk okutacak mı?

  Kocasını 300 erkekle aldattığını itiraf eden ve açılan soruşturma ile açığa alınan İngilizce öğretmenin görevine dönmesi tepkiler yol açtı. Peki şimdi ne olacak?


  Kocasını 300 erkekle aldattığını itiraf edip yaşadıklarını kitaplaştıran İngilizce öğretmeni Y. Y.’nin geçirdiği soruşturmadan sonra görevine iade edilmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, "kamuoyunun endişelerine katılarak" öğretmen hakkında yeni bir soruşturma başlattı.

  İstanbul'da Sarıyer Mehmet İpgin İlköğretim Okulu'nda İngilizce öğretmenliği yaparken askerdeki kocasını 8 ayda 300 erkekle aldattığını itiraf ederek bunu kitap haline getiren Y.Y. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan idari soruşturma sonucunda ise açığa alınmıştı.

  Bugünkü Vakit gazetesinde yer alan haberde, bu öğretmenin görevine devam etmesi üzerine gelen tepkileri değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik bizzat soruşturma başlattı.

  Açığa alınan öğretmenin görevine geri dönmesinin veliler tarafından tepkiyle karşılanması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili çalışma başlattı

  BAKAN ÇELİK’TEN "VİCDAN" SORUŞTURMASI

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yazılan kitapla ilgili olarak Yüksek Disiplin Kurulu'nun bir yıl kademe ilerleme cezası verdiği belirtildi. Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in konudan bu hafta başında haberdar olduğu ve Bakanlık Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül'ü arayarak, tekrar değerlendirme yapılması talimatını verdiği bildirildi.

  Açıklamada, "Yüksek Disiplin Kurulu somut verilere varılamadığı gerekçesiyle böyle bir kararı oy çokluğu ile vermişse de; durumun kamu vicdanını yaraladığı hususunda Bakanlık Makamı görüş ve kanaat sahibidir ve endişelere aynen katılmaktadır.

  Bundan dolayı, 26 Haziran 2008 tarihi itibariyle dosyanın yeniden ele alınması için bizzat sayın Bakan tarafından işlem başlatılmıştır" denildi.

  Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz, Sarıyer Mehmet İpkin İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Feridun Topçu, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer konunun tamamen Mili Eğitim Bakanlığı’nın kontrolünde olduğunu söylediler.


  OKUL AİLE BİRLİĞİ "TEDİRGİN"


  Askerdeki kocasını 300 erkekle aldattığı yazdığı kitapta itiraf eden İngilizce Öğretmeni Y.Y’nin kadrosunun Mehmet İpkin İlköğretim Okulu’nda olduğundan haberi olmadığını söyleyen

  Okul Aile Birliği Başkanı Feridun Topçu,

  “Eğer durum böyleyse il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bu öğretmenin okuldan alması gerekiyor. Öğrenciler ve veliler açısından sıkıntılı bir durum. Velilerin de kaygıları var. Tedirginler. Okul aile birliği yönetimi olarak durum karşısında bir değerlendirme yapacağız…” diye konuştu.


  Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan


  ise öğretmenin durumu ile ilgili sürecin devam ettiğini belirtti. “Şu anki durumla ilgili bir yorum yapamayacağını söyleyen Nurkan, “Süreçle ilgili kesinleşmiş bir şey yok.” dedi.


  ATA ÖZER: EVET MAAŞI ÖDENDİ  Kocasını aldattığını itiraf ettiği kitabını magazin programlarında tanıtan İngilizce öğretmeni Y.Y hakkında soruşturma başlatan


  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer ise Vakit Gazetesi’nde yer alan bilgileri doğrulayarak bu öğretmenin görevine devam ettiğini ve maaşını da aldığını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Özer, Haber 7’ye yaptığı açıklama şunları söyledi; “Konu bakanlığımızı ilgilendiriyor. Üst Disiplin Kurulu’nun kontrolünde…

  Biz İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak verilen talimat neyse ona uyduk. Ben burada, “Bu öğretmen görevinde mi, maaş aldı mı almadı mı?” sorunuza cevap verebilirim. Evet bu öğretmen görevinde ve maaş aldı.

  Başlatılan soruşturma ve yapılan inceleme sonucunda görev yerine atanmasının talimatı geldi. Biz de bu öğretmeni görev yaptığı okulda görevlendirdik. Ancak, okuluna velilerden büyük ölçüde tepki geldi.

  Bu tepkiyi de kırmak ve öğretmenle velileri yüzgöz etmemek için görev yerini değiştirip ilçeye aldık. Şu anda yönetmenlik gereği işlem yapılıyor. Biz görevimizde bir usulsüzlük yapmadık.

  ”MÜFETTİŞLER "MEN" İSTEDİ BAKANLIK CEZAYI "HAFİFLETTİ"


  Olayın ortaya çıkmasında sonra açılan soruşturmada incelemeyi yapan müfettişler, hazırladıkları raporda, “657 sayılı kanunun 125. maddesi g bendinde” yeralan “Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak” suçunun işlendiği kanaati oluştuğunu ifade ederek, İngilizce öğretmeni Y.Y’nin “memuriyetten men” ile cezalandırılması gerektiğini belirtmişlerdi.  İl Disiplin Kurulu tarafından uygun görülerek 657 sayılı kanun gereği kararı alma yetkisine sahip Milli Eğitim Bakanlığı Üst Disiplin Kurulu’na havale edilen raporu inceleyen Kurul, öğretmenin durumu ile ilgili yaptığı görüşme sonucunda mevcut suçu memuriyetten men için yeterli görmedi.  İncelemeleri değerlendiren Eğitim Bakanlığı Üst Disiplin Kurulu, kitabın söz konusu öğretmen tarafından yazıldığı yönünde kanaat bildirse de, Y. Y.’ye bir memurluk kademesinin 1 yıl ilerlemesinin durdurulması cezasını verdi.


 7. 7
  sivaslı_kız_
  Usta Üye
  bune yaa böle bi öğretmen göreve getirlitmemesi lazıım çok ii örnek olurr öğrencileree

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi