Zayıflama Kampı Otel Çıktı

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Zayıflama Kampı Otel Çıktı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tuanamlk
  Usta Üye
  Reklam

  Zayıflama Kampı Otel Çıktı

  Reklam  Zayıflama Kampı Otel Çıktı

  Forum Alev
  Diyetisyen Muzaffer Kuşhan'ın zayıflama kampında 19 yaşındaki Dilara'nın ölümünün yankısı sürüyor. Kampın otel ruhsatı ile işletildiği, geçen yıl yapılan güzellik merkezi başvurusunun geri çevrildiği belirlendi.. Muzaffer Kuşhan'ın İstanbul Polonezköy'deki merkezinde önceki gün kalp krizi sonucu hayatını kaybeden eski Galatasaray yöneticisi Ali Dürüst'ün yeğeni Dila Kurt'un (19) ölümünün yankısı sürüyor. İş ve sanat çevresinin rağbet gösterdiği Kuşhan'ın ünlü zayıflama merkezinin otel ruhsatı ile işletildiği ve daha önce klinik olarak kayıtlı bulunan merkezin 3 Temmuz 2002'de ruhsatının iptal edildiği de ortaya çıktı. Muzaffer Kuşhan Sağlık Merkezi olarak adı geçen zayıflama kampının, otel olarak işletildiği belirlendi. En son Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın girerek dizi yaptığı kamp için Sağlık Bakanlığ da soruşturma başlatıyor.

  EKSİKLERİ VAR DİYE RUHSAT VERİLMEDİDaha önce klinik ruhsatı bulunan merkez için 2002'de Dr. Muzaffer Kuşhan'ın otel olarak işletme başvurusu yaptığı, bunun üzerine ruhsatının 3 Temmuz 2002 tarihinde iptal edildiği belirlendi. O tarihten sonra Muzaffer Kuşhan Sağlık Merkezi olarak isimlendirilen zayıflama kampı için geçen haziranda güzellik merkezi ruhsatı almak üzere Sağlık Müdürlüğü'ne başvuruldu. Ancak inceleme sonucunda merkezin pek çok eksiği bulunduğu için ruhsat verilmedi. Söz konusu eksikler Kuşhan'a da bildirildi. İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar da durumu doğrulayarak, "İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kuşhan'a verilen bir ruhsat yok" dedi. Kurt'un ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı.

  "<b>DİLA'YA FARKLI BİR DİYET UYGULANMADI"
  Zayıflama merkezinin sahibi Dr. Kuşhan ise genç kızın 45 günde 98 kilodan 85 kiloya indiğini belirterek, kendilerine başvuranlardan hem sağlık raporu istediklerini hem de kendilerinin incelemede bulunduğunu kaydetti. Klinikte kalanları günde 45 dakika sabah ve akşam 2 kez yürüttüklerini ve bin 500 kalorilik bir diyet uyguladıklarını anlatan Kuşhan, şöyle dedi:

  "Dila için herkese uygulanan program uygulandı. Farklı bir diyet verilmedi. Dün 15.30'da annesi babası iki kardeşi ve halası ziyarete geldi. Havuz kenarında masada oturuyorlardı. Fenalaştıktan sonra acil müdahale odasına aldık. Kalbi tekrar çalıştırmak için, suni teneffüs, kalp masajı, elektro şok gibi bütün uygulamaları 39 yıllık bir doktor olarak yaptım. Ölüm nedeni Adli Tıp otopsisinden sonra belli olacak. Kızımı kaybetmiş kadar üzüldüm."

  UZMANLAR NE DEDİ?

  Obezlere ağır spor önerilmez
  Prof. Dr. Ziya Mocan: Asıl sorun kırk beş günde 14 kilo verilmesi değil bu sırada uygulanan yöntemdir. Ben zayıflamaya karar veren obez hastalarıma hiçbir şekilde spor önermiyorum. Ancak hafif egzersiz tavsiye ediyorum. Bırakın obez hastaların 14 kilometre yürümesi 2 kilometre yürümesi bile çok mümkün değildir.

  Kalp, ilaçlarla desteklenmelidir
  Dr. Ender Saraç: Kırk beş günde 14 kilo verilebilir. Yüksek kilolu hastalarda programla böylesine kilo vermek doğrudur. Ancak bu durumda kalbe yük binmemesi için doktor kontrolünde kalbin vitaminlerle, antioksidanlarla desteklenmesi gerekir. Genç kızın bu programa bağlı olarak öldüğünü söylemek doğru değil, detayları incelemek lazım.

  Kamptan çıkıp gelen çok hastamız oldu
  Taylan Kümeli (diyetisyen): Diyette "Ne kadar vereceğim" diye yarışılmamalı. Bunun yerine, doğru beslenmeyi öğrenmeli. Diyet yapanların mutlaka sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Kamptan çıktıktan sonra kilo alıp bize gelen çok hastamız oldu. İlk hafta kesinlikle spor önermiyoruz. 2'nci haftadan sonra haftada 3 gün 45'er dakika yavaş yürüyüş tavsiye edilir.


  Türkiyede insan sağlığı üzerinden rant kazanmak insanlar oldukça daha çok dilalar ölür.Bi kaç ay sonra bu dilalar unutulur.Yerine başka Dila lar geçer.Böyle gelmiş İnşallah böyle gitmez:S
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Zayıflama Kampı Otel Çıktı

  Reklam  kilo vermek için kesinlikle kilo verme merkezlerine girmek gerekmez evletin hastanelerinde dahi diyetisyenler vardır buralara gidip program uygulamak bunun yanında günlük spor ve beslenmeye dikkat etmek kilo sorununu çözecektir+ Yorum Gönder
ender saraç zayıflama kampı fiyatları,  ender saraç zayıflama kampı,  zayıflama kampları fiyatları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi