Alın Size Yaşanmış Hikaye Bizzat gidip gerçekliğini sordum

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Alın Size Yaşanmış Hikaye Bizzat gidip gerçekliğini sordum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mardini47
  Üye
  Reklam

  Alın Size Yaşanmış Hikaye Bizzat gidip gerçekliğini sordum

  Reklam  Alın Size Yaşanmış Hikaye Bizzat gidip gerçekliğini sordum

  Forum Alev
  Bu olayın gerçekliğini bizzat Antep’te ,tarif edilen yere gidip sordum ve ordaki usta olayı doğruladı.Hatta bu olayın kitaba alındığından bile haberleri yokmuş,daha sonra öğrenmişler kitapta yer aldığını.Adama "helal olsun" diyip,kutladım.Demek ki insanlığın ölmediği yerler varmış...


  Abdo Usta

  Katmerci Abdo Usta Gaziantep’te meşhur sayılabilecek bir tatlıcıdır.Dükkanın yeri,Gaziantep Ömeriye Camii’nin alt taraflarındadır.Bazen,öğle yemeklerinden sonra tatlı (lokma,kadayıf vs.) yemek üzere, bu tatlıcı dükkanına giderim.

  Birkaç gün önce öğle üzeriydi.Abdo Ustanın dükkanında tatlı yerken,cebimde tüm paraların arasında,tam tatlı bedeli kadar madeni para ve kağıt para bulunduğunu düşünerek:
  “İyi,cebimde tam tatlı ücreti kadar bozuk para var.” Dedim.

  Daha sonra,otomobilimin 2002 yılı ikinci taksiti olan vergiyi yatırmak üzere bankaya gittim.Bankada vergiyi yatırmak için elimi cebime attığımda,tüm paraların yanında bozuk paraların da halen cebimde olduğunu fark ettim ve hiç yapmadığım bir şeyi yaptığımı anladım.Tatlıyı yiyp,dalgınlıkla parasını vermeden Abdo Ustanın dükkanından ayrıldığımı anladım.Hava o gün çok sıcak olduğundan; ”yarın yine Abdo Ustanın dükkanına uğrar,bir tatlı yer ve iki tatlının parasını da birden öderim” diye düşündüm.

  Ertesi gün Katmerci Abdo Ustanın dükkanında tatlımı yedikten sonra ücretini öderken,bir tatlı fiyatı yerine iki tatlı bedeli ödeme yapıp;bir önceki gün,tatlı yedikten sonra parasını vermeden giderken beni niçin uyarmadıklarını,yoksa kendilerinin de mi fark etmediğini sordum.

  Aldığım cevap çok düşündürücü ve anlamlıydı.Bu cevap bizim güzel Anadolu’muza, Anadolu’muzun bozulmamış,asliyetini kaybetmemiş insanına mahsus bir cevaptı.Dükkandaki usta:
  “Ağabey,biz burada tatlı yiyip gidenlere,parasını versin ya da vermesin kesinlikle seslenmeyiz.’Canı tatlı istemiş de yemiş,cebinde parası yok, afiyet olsun’ diye düşünür,para vermeden giden müşteriyi uyarmayız,durdurmayız.” Şeklinde sözler sarfetti. 2. 2
  F-16
  Emekli

  --->: -Alın Size Yaşanmış Hikaye- (Bizzat gidip gerçekliğini sordum)

  Reklam  güzelmiş emegine saglık 3. 3
  mardini47
  Üye
  e yok mu yorumu olan? Var mı bu kadar cömertini gören,düşüncelerinizi öğrenmek istiyom.Antepte olanlara da tam adres verebilirim. 4. 4
  dark_boy
  Yeni Üye
  hemso bizim orda hiç rastlamadın mı bu tür şeylere şahsen ben bizzat kendim aynı olaylar dahilinde bir cok kez bulundum.ama yinede kutlarım bazı insanlara ders olma niteligi içerdiginden dolayı..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi