Sağlık ve çevre ile ilgili yazı

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Sağlık ve çevre ile ilgili yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  Ziyaretçi
  Reklam

  Cevap: Sağlık ve çevre ile ilgili yazı

  Reklam  Sagolun umarim ogretmenim begenir cok ayrintiya giriyo bu yuzden size tavsiyem yorumcular cok ayrintaya girenleri yazin.
  ForumAlev Cevap: Sağlık ve çevre ile ilgili yazı

 2. 14
  Ziyaretçi
  en sevdiğim site bu site 3. 15
  Ziyaretçi
  çevreyi koruyalım ki sağlıklı bir yaşam sürdürelim. 4. 16
  Ziyaretçi
  Çevrenin en önenmli yaşam nedeni olduğunu anlamamız için bu yazıyı yazmışlar

 5. 17
  Ziyaretçi
  odewim icin bana yardimi oldu

 6. 18
  Ziyaretçi
  sağlıklı olmak, insan mutluluğunun öncelik taşıyan bir öğesidir. Sağlık genellikle kendiliğinden var olan bir durum olarak algılanır. Oysa sağlıklı olma uğrunda çaba gösterilmesi gerekir. Hatta bugünkü bilgilerimiz bize bu uğraşın daha doğum öncesi dönemde başlaması gerektiğini göstermektedir. Doğal olarak bu aşamada yapılması gerekenler, anne ve babalara düşmektedir. Olaya nesillerin sağlığı olarak bakıldığında, sağlığın ve sağlıksızlığın nesiller boyunca aktarılabileceği görülür. Anne ve babalar genetik özelliklerinin yanı sıra kendi sağlıklarına gösterdikleri özenle bebeklerine sağlık aktarabileceklerini bilmelidirler.

  Sağlıklı bir yaşam için alınması gereken önlemlerin pek çoğu günlük yaşamımızda uygulamamız gereken küçük ve kolay çabalardan oluşur. Nerede olursa olsun günlük yaşamı düzenleyen bazı temel kuralların bilinerek uygulanması, sağlığın korunmasını ve diğer bireylerle paylaştığımız yaşamı kolaylaştırır. Bu kurallardan en önemli bazıları temizlik, sağlıklı beslenme, bedensel ve zihinsel çalışma, düzenli yaşam, sigara, alkol, uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden uzak durma, kazalardan korunma, sorunlarla başa çıkmada doğru ve uygun yöntemler kullanmadır.

  Çoğunlukla günlük çabalarda hedefin mutluluk olduğu varsayılır. Oysa altta yatan asıl neden güvenlik duygusudur. Çünkü hayatta kalmayı sağlayan en ilkel dürtü korkudur ve güvenlik duygusu korkunun yatıştırılmasıyla ortaya çıkar. Kendimizi güvende hissedebilmemizin ilk koşulu ise bilmektir. Ancak bildiğimiz şeyi, bildiğimiz kadarı ile kontrol edebiliriz. İkinci basamaksa bilginin eyleme dökülmesidir. Bilgimizi davranışımıza yansıtamıyorsak bu bilgi bizim için huzursuzluk kaynağı olmaktan öteye geçemez. Bir sonraki aşama ise paylaşarak çoğaltma, yandaş oluşturmadır. Bunun için bilgimize dayanan doğru bulduğumuz davranışı kurallaştırmaya çalışırız. Toplum içindeki pek çok kural bu yolla oluşmuştur. Zaman içinde altta yatan bilgi evrimleştikçe kurallar da değişecektir.

 7. 19
  Ziyaretçi
  Hey biz insanlar biraz olsa bile çevreyi temiz tutalım ağaçlarımıza bizler gibi saygı gösterelim.Çöplerimizi çöp kutusuna atalım eğer biz çevremizi temiz tutarsak biz insanlarda sağlıklı mutlu ve huzurlu oluruz.Saygılarımla yardımcı olduysam çok mutlu bana...:D

 8. 20
  Ziyaretçi
  aynen banada ödeve yardım etti

 9. 21
  Ziyaretçi

  sağlıklı çevre

  Reklam  teşekkürler işime yardı ödevimi tamamladım. bu siteyi herkese öneriyorum...****

 10. 22
  Ziyaretçi
  doğamızı temiz tutalım ve doğayı kirletmeyelim
  çevreyi kirlettiğimizde bizde kirli atıklar kokosundan yararlanıp hasta oluruz
  sağlıklı olmak istiyorsanız bok ve alkol sigara kullanmayınız !!!

 11. 23
  Ziyaretçi
  bu kıtayı sevdim vallahi sizde aynısını yapın...

 12. 24
  Ziyaretçi
  odevım ıcın buyuk destek sagladı tsk

+ Yorum Gönder
sağlık ve çevre ile ilgili yazı,  sağlık ve çevre,  çevre ve sağlık ile ilgili yazı,  sağlıklı çevre ile ilgili yazı,  sağlık ve çevre ile ilgili afişler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 54 kişi