Google Earth, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Google Earth, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Google Earth, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı

  Reklam  Google Earth, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı

  Forum Alev
  Arama motoru Google, siyasi güçlerin oyuncağı oldu. Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı, bölge için "Türkler'in işgal ettiği Kürt bölgesi" tanımlamasında bulundu  İnternetin en popüler arama motoru Google'da skandallar bitmek bilmiyor. Google'nun yan şirketi Youtube'un birbiri ardına Hz. Muhammed, Atatürk ve Türkiye'ye yönelik hakaretler içeren görüntüler yayınlamasıyla başlayan skandalın tartışması sürerken, yine aynı şirketin başka bir programı, daha büyük bir küstahlığa imza attı.
  Google, uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılarıyla gösterdiği 'Earth' programında Diyarbakır'ı, var olmayan sözde Kürdistan'ın başkenti olarak ziyaretçilerine duyurdu. Programda, "Kurdistan" yazılarak arama yapıldığında çıkan haritada Diyarbakır, sözde Kuzey Kürdistan'ın başkenti olarak gösteriliyor. Küstahça yazılmış metinde de, Diyarbakır için "Türkler tarafından işgal edilmiş Kürt bölgesi" tanımlaması yapılıyor. Metinde şu ifadeler yer alıyor:


  TÜRKİYE OFİSİ KAYIPTA

  "Diyarbakır, Erbil Güney Kürdistan'ın başkenti olduğu gibi, Kuzey Kürdistan'ın başkentidir. Nüfusunun neredeyse yüzde 100'ü Kürt'tür. Türkler tarafından bu bölgenin işgalinden beri, Türk yönetimi Kürdistan'ın bu bölümüne 'Güneydoğu Anadolu' demektedir. Ancak, Türkiye'nin diğer bölgelerindekilere verilen hakların aynısı buradaki halka verilmemiş, herkesin çok iyi bildiği kötü ve çok fena yönetim yıkılan Kürt köylerinden ayrılmamıştır. Kürtler bağımsız Kürt devleti çabalarından asla vazgeçmemişlerdir." Güneydoğu Anadolu bölgesinin 'Kürdistan' olarak tanımlandığı harita, bölgedeki diğer iller de sözde Kürdistan'ın kentleri olarak gösteriliyor. İnternet sitesindeki skandalı fark eden kullanıcılar tepkilerini dile getirmek için Google Türkiye'ye ulaşmaya çalışıyor. Ancak şirketin Türkiye bürosu telefonlara cevap vermiyor. Google Türkiye yönetimine telefonla ulaşılamadığı için birçok vatandaş tepkilerinin yerine ulaşmamasından şikayet ederken, bazıları da Google'ın sıklaşan bu tür hatalarının bilinçli yapıldığını düşünüyor. Skandalla ilgili olarak kendisine ulaşmaya çalıştığımız Google Türkiye'nin Genel Müdürü Eren Karabey, görüşme talebimizi reddetti. Google Türkiye yönetim ofisinde muhatap bulmak mümkün değil. Dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi You Tube da, kuruluşundan bir yıl bile geçmeden geçen yılın Ekim ayında Google tarafından 1. 65 milyar dolara satın alınmıştı.


  yorum sizin..
 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Google Earth, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı

  Reklam  onlar hayal kurmaya devam etsin. 3. 3
  LoveNess
  Bayan Üye
  Onların Yaptığı Sadece Bu Tür Şeylerle Gerçekleşecek . :onay:
  Onları Hayalleriyle Başbaşa Bırakalım . ;)
  Türkiye Bölünmez Bir Bütündür .
  Bakalım Ne zaman Anlayacaklar .
 4. 4
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Arama motoru Google, siyasi güçlerin oyuncağı oldu. Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptı, bölge için "Türkler'in işgal ettiği Kürt bölgesi" tanımlamasında bulundu.

  Böyle birşeyi yorumlamak durumunda kalmak bile üzücü.

 5. 5
  MuhammeTR
  Üye
  Olmayan bir milletin devleti, olmayan bir devletinse başkenti olmaz.Hayal kurmak iyidir ama google ve siyasi oyuncular kadar hayalperest olmak akıllara zarar.

+ Yorum Gönder
google earth kürdistan,  google earth kurdistan
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi