Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  fecr
  Özel Üye
  Reklam

  Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo

  Reklam  Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo

  Forum Alev
  ÇOCUKLARA BÖLÜNMÜŞ BİR TÜRKİYE ÖĞRETİLİYOR
  çıkarcı medya gruplarıda yavaş yavaş şekillenmeye başladı

 2. 2
  ataman55
  Üye

  --->: Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo

  Reklam  çok acı bir durum.
  işlerine gelince en vatansever gazete kesilir.
  yazıklar olsun KINIYORUM....
 3. 3
  firari_49
  Yeni Üye
  adamların umrandı mı ki Türkiye'nin önemi,nasıl olduğu,gelecekteki hali
  onlar ceplerine giren paraya bakıyorlar ne de olsa. 4. 4
  berk_turhan
  Yeni Üye
  batsın inşallah o kahralosı gazete allah allah ya olmaz böle bişe nasıl sinirlendim ya ölsün şu pkk yaaaaaaaa

 5. 5
  bahr
  Yeni Üye
  arkadaşlar hepinize günaydın demek istiyorum,fakat olayların geçte olsa farkına varabilmeniz güzel bir şey tabii.ermeni soykırımını destekleyenn bir gazeteden böyle bir şey de beklenebilir.bakalım ilerleyen zamanlarda neyle karşılaşıcaz..yakında Atamız'a hakaret etmeye de kalkışırlar..

 6. 6
  FromDarkness
  Üye
  Türkiye de medya sizce kimin elinde arkadaşlar?

  Bence Aydın Doğan!

  Zaten doğan medya grubunun ilk defa yaptığı birşey değil bu!

 7. 7
  FromDarkness
  Üye
  Ertuğrul Özkök, pazar klasiği haline getirdiği "romantik" yazılarından vazgeçmiş ve köşesinde bir medya "türünden" söz etmiş.

  Şantaj yapan, basın gücünü ticari çıkarları için kullanan, kredi erteletmek için banka genel müdürlerine gazetelerinden saldıran "şantajcı" bir medya türünden.

  Dün tarafsız gazetelerin yazarları, "Ertuğrul Özkök kendi patronu hakkında bunları yazıyor olamaz" diyerek dalga geçmiş.

  Özkök, kendince birilerini karalamak istiyor ama mektupta isim değil tarif olduğundan, kendine geri dönüyor.

  Mesela banka yöneticilerine baskı yaparak borç erteletme meselesi. Bizim ertelenmiş bir borcumuz yok. Tam aksine vadesinden önce ödenmiş borçlarımız var.

  Ama 2001 krizinde TMSF'nin el koyduğu bankalara olan borçlarını erteletenler var. Hatırlayacaksınız, o dönemde TMSF'nin el koyduğu bankalar Bayındırbank çatısı altında birleştirilmişti. O dönemde bir medya patronu buradaki bütün borçlarını erteletti.

  Şimdi size bir soru!

  O dönemde Bayındırbank'ın genel müdürü olan kişi şimdi hangi medya grubunda çalışıyor?

  Evet bildiniz. Doğan Grubu'nda CEO oldu.

  Ha bir de şantaj meselesi var.

  Burada kimseye şantaj yapılmaz ama başka yerde yapanlar var. Gelin isterseniz İş Bankası'nın elindeki POAŞ hisselerinin Doğan Grubu'nca satın alınmak istendiği dönemi hatırlayalım.

  İş Bankası yönetiminde kim varsa, Doğan Grubu tetikçi gazetelerince hedefe oturtuldu. Sendika başkanından başlandı, en sonunda CHP ve lideri hedef alındı. Sonunda İş Bankası POAŞ'taki yüzde 44 hissesini 5 yıl vadeyle 616 milyon dolara Doğan'a sattı.

  Doğan, İş Bankası'ndan aldığı hisseleri "İş Bankası'nın pay isteyebileceği" yasal süre dolar dolmaz, yani 6 ay sonra elinden çıkardı. Yüzde 44'ünü 616 milyon dolara aldığı hisselerin yüzde 34'ünü OMV'ye 1 milyar 50 milyon dolara peşin satarak. Bu yazdıklarımın tümü belgeli. Tümü doğru.

  Bu arada "Doğan Grubu, Hilton arsasının imar durumunu değiştirip, burada 3 milyar dolar rant sağlayacak" iddiamıza yanıt yok.

  Sadece SABAH'ın binasının inşaatını konu edip, "Siz de yapıyorsunuz" demişler. Biz arsayı belediyeden aldığımız günkü imarı neyse ona uygun bina yapıyoruz. Siz ise imar değiştirtip, hem İstanbul'u katletmeye, hem de milyar dolarlar kazanmaya çalışıyorsunuz.

  Biz "Gerekirse binamızı yıkarız" diyoruz. Siz diyebiliyor musunuz?

  Sevgili okurlar, bu paniğin, bu saldırıların tek bir nedeni var.
  Yıkmaya çalıştıkları SABAH gazetesinin sıcak nefesini enselerinde hissediyorlar. Dün 1 milyondan fazla satan, promosyon yapan Hürriyet'in tirajını promosyonsuz olarak yakalayan SABAH'tan "korkuyorlar."

  En büyük korkuları ise alternatif bir medya gücünün oluşması.
  Köpeksiz köyde, değneksiz dolaşma, istediği yerde istediği gibi at oynatma döneminin sona ermiş olması.

  Sabah
  Fatih ALTAYLI


 8. 8
  moonback
  Üye
  normaldir bu ülkede önce ikdidardakiler bu oyuna göz yumuyor ken bir basın grubuda bunu gayet iyi yapabilir... yavaş yavaş alıştırmaya empoze edilmeye çalışışıyor... uyan Türkiyem uyan.. sesiniz sesimize karışsın bir çığlık olsun bu oyuna dur deyelim...

 9. 9
  burakclopedia
  Yeni Üye
  bu bir bilgisayar oyunu ve öyle olarakta kalacak kimse türkiyeyi bölemez bu harita yanlızca oyunlarda olur!

 10. 10
  flashçı
  Yeni Üye
  Hugo etrafında koparılan fırtına

  HÜRRİYET’in promosyon ürünü Hugo etrafında bir fırtına kopartıldı geçen 2 hafta içinde. İnternet üzerinde oluşturulan mesaj zincirlerinde, bir karikatür haritadan hareketle, Doğu sınırlarının doğru çizilmediği ve böylece, Hugo’nun Türkiye’yi bölünmüş gösterdiği iddia edildi.

  Birbirinin aynı ifadelerin yer aldığı mesajları bana ve birbirlerine yönlendirenlerin çoğu aslında neye tepki gösterdiklerini dahi bilmiyordu. Ve zaten ortada tepki gösterilecek bir şey de yoktu.

  Şöyle: Bu etkileşimli oyunda Hugo, dünya ülkelerini ziyaret ediyor. Bir ülkeden diğerine de, bir dünya haritası üzerinden gidiyor. Ve bu harita üzerinde hiçbir ülkenin sınırı aslı gibi değil çünkü bu harita "resmi" bir siyasi harita değil, "temsili" bir karikatür harita. Bu haritadan yola çıkıp bölücülük iddiaları ile dolu mesaj zincirleri oluşturmak, eski deyimle "abesle iştigal".

  Kaldı ki bu, tüm resmi izinleri alınmış ve epeydir de piyasada satılan bir ürün.

  O nedenle... Biraz sükûnet ve epeyce de güven lütfen... Hem Türkiye’ye, hem de Hürriyet’e..


  Arkadaşlar görüyormusunuz yapılan yüzsüzlüğü bir de utanmadan abeste iştigal ediliyor diyorlar. Doğan medya grubunun her zamanki hali bu ama biz hala bunların gazetelerini alıyor televizyonlarını izliyoruz lütfen artık bilinçlenelim bunların bizim üstümüzden geçinmelerini engelleyelim.Bu bir hata değil kasıtlı olarak yapılan vatan hayinliğidir.Hepimiz türküz bu vatanı böldürmeyiz.


 11. 11
  Apollo
  Emekli

  --->: Hürriyet gazetesinin dağıttığı hugo

  Reklam  Bu Gazatelerin hepsi ermenilere ve yunan kopeklerine calisiyolar turk insanı kimin umurundaki umurlarında olan tek sey para para para allah hepsinin belasını versin

 12. 12
  SHARNXX_62
  Üye
  allah belalarını versin

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi