Bugün Birinin Yüreğini Isıtın...okumanızı tavsiye ediyorum

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Bugün Birinin Yüreğini Isıtın...okumanızı tavsiye ediyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Bugün Birinin Yüreğini Isıtın...okumanızı tavsiye ediyorum

  Reklam  Bugün Birinin Yüreğini Isıtın...okumanızı tavsiye ediyorum

  Forum Alev
  Okulun ilk gününde 5 nci sinifin önünde dururken, ögretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çogu ögretmen gibi, ögrencilerine bakti ve hepsini ayni derecede sevdigini söyledi. Ancak, bu imkansiz idi, çünkü ön sirada, oturdugu yerde bir yana kaykilmis, ismi Teddy Stoddard olanküçük bir oglan vardi. Bayan Thompson bir yil önce Teddy'yi izlemisti ve diger çocuklarla iyi oynamadigini, elbiselerinin kirli oldugunu ve sürekli olarak kirli dolastigini gözlemisti. Ilave olarak, Teddy tatsiz olabiliyordu. Bu öyle bir noktaya geldi ki, bayan Thompson onun kagitlarini büyük kirmizi bir kalemle isaretlemekten, kalin çarpilar (X) yapmaktanve kagidinin üstüne büyük "F" (en düsük derece) koymaktan zevk alir oldu.Bayan Thompson'un okulunda, her çocugun geçmis kayitlarini incelemesi gerekiyordu ve Teddy'nin kayitlarini en sona birakti. Ancak, onun hayatini gözden geçirdiginde, bir sürpriz ile karsilasti.
  Teddy'nin birinci sinif ögretmeni söyle yazmisti, "Teddy gülmeye hazirparlak bir çocuk.Ödevlerini derli toplu ve temiz yapiyor ve çok terbiyeli... Onun etrafta olmasi çok eglenceli. Ikinci sinif ögretmeni söyle yazmisti, "Teddy mükemmel bir örgenci, sinif arkadaslari tarafindan çok seviliyor, ama annesinin ölümcül bir hastaligi oldugu için sikinti içinde ve evdeki yasami mücadele içinde geçiyor." Üçüncü sinif ögretmeni söyle yazmisti, "Teddy'nin annesinin ölümü onun için çok zor oldu. Teddy elinden gelenin en iyisini yapmaya çalisiyor, ama babasi ona ilgi göstermiyor ve eger bazi adimlar atilmazsa evdeki yasami yakinda onu etkileyecek." Teddy'nin dördüncü sinif ögretmeni söyle yazmisti, "Teddy içine kapanik ve okulda derslere çok fazla ilgi göstermiyor. Çok fazla arkadasi yok ve bazen sinifta uyuyor." Simdiye kadar, Bayan Thompson problemi kavradi ve kendinden utandi.Ögrencileri ona güzel kurdelelerle ve parlak kagitlarla sarilmis Noel hediyeleri getirdiginde bile çok kötü hissetti, Teddy'nin ki hariç. Teddy'nin hediyesi bir marketten aldigi kalin, kahverengi ambalaj kagidi ile beceriksizce sarilmisti, Bayan Thompson onu diger hediyelerin ortasinda açmaktan aci duydu. Bayan Thompson paketten taslarindan bazilari düsmüs yapma elmas tasli bir bilezik ve çeyregi dolu olan bir parfüm sisesi çikarinca çocuklardan bazilari gülmeye basladi...Ama o bilezigin ne kadar güzel oldugunu haykirdiginda çocuklarin gülmesini engelledi, bilezigi takti ve parfümü bileklerine sürdü. Teddy Stoddard o gün okuldan sonra ögretmenine sunu söylemek için kaldi, "Bayan Thompson, bugün ayni annem gibi kokuyordunuz". Çocuklar gittikten sonra, bayan Thompson enaz bir saat agladi.
  O günden sonra, okuma, yazma ve aritmetik ögretmeyi birakti. Bunun yerine, çocuklari egitmeye basladi. Bayan Thompson Teddy'e özel dikkat gösterdi.Onunla çalisirken, zihni canlanmaya basliyor görünüyordu. Onu daha fazla tesvik ettikçe, daha hizlikarsilik veriyordu. Yilin sonuna kadar, Teddy siniftaki en zeki çocuklardan biri oldu ve tüm çocuklari ayni derecede sevdigi yalanina ragmen, Teddy onun gözdelerinden biri idi. Bir sene sonra, Bayan Thompson kapisinin altinda Teddy'den bir not buldu, ona hala tüm yasaminda sahip oldugu en iyi ögretmen oldugunu söylüyordu.
  Alti yil sonra Teddy'den bir not daha aldi. Liseyi bitirdigini, sinifinda üçüncü oldugunu ve onun hala hayatindaki en iyi ögretmen oldugunu yazmisti. Bundan dört yil sonra, bazi zamanlar zor geçmesine ragmen okulda kaldigini, sebatla çalismaya devam ettigini ve yakinda kolejden en yüksek derece ile mezun olacagini yazan baska bir mektup aldi. Yine Bayan Thompson'un tüm yasamindaki en iyi ve ne favori ögretmen oldugunu yazmisti.Sonra dört yil daha geçti ve baska bir mektup geldi.Bu kez fakülte diplomasini aldiktan sonra, biraz daha ilerlemeye karar verdigini açikliyordu. Mektup onun hala karsilastigi en iyi ve en favori ögretmen oldugunu açikliyordu. Ama simdi ismi biraz daha uzundu...Mektup söyle imzalanmisti, Theodore F. Stoddard, MD. (tip doktoru). Öykü burada bitmiyor. Görüyorsunuz, ortaya çikan baska bir mektup var. Teddy bir kizla tanistigini ve onunla evlenecegini söylüyordu. Babasinin birkaç hafta önce vefat ettigini açikliyordu ve evlenme töreninde Bayan Thompson'un damadin annesine ayrilan yere oturup oturamayacagini soruyordu. Süphesiz Bayan Thompson bunu kabul etti. Ve tahmin edin ne oldu ? Taslari düsmüs olan o bilezigi takti. Dahasi, Teddy'nin annesinin süründügü parfümden sürdü Birbirlerini kucakladilar ve Dr. Stoddard, Bayan Thompson'un kulagina söyle fisildadi, "Bana inandiginiz için tesekkür ederim Bayan Thompson. Bana önemli oldugumu hissettirdiginiz ve bir fark yaratabilecegimi gösterdiginiz için çok tesekkür ederim" Bayan Thompson, gözlerinde yaslarla fisildadi, söyle dedi, "Teddy, yanlis seylere sahiptin. Bir fark yaratabilecegimi bana ögreten sensin. Seninle tanisincaya dek, nasil ögretecegimi bilmiyordum".

  (Bilmeyenler için, Teddy Stoddard, Des Moines'teki Stoddard Kanser Binasi olan Iowa Methodist'te doktordur.)

  Bugün birinin yüreğini ısıtın... Bugün birinin hayatında FARK yapmaya çalışın. Sadece "onu yapın!"

  SEVGİYLE KALIN... 2. 2
  selamet2
  Üye

  --->: Bugün Birinin Yüreğini Isıtın...okumanızı tavsiye ediyorum

  Reklam  sevinç abla harika bi yazı çok güzel gerçekten:) emeğine sağlık.. 3. 3
  >pınar<
  Üye
  paylaşım i&#231;in saol cnm..bu hikaye g&#246;zlerimi doldurdu...:( 4. 4
  HOROZLAR
  Yeni Üye
  gerçekten güzel ama bunu önceden duymuştum:D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi