Çörek otu nasıl kullanılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Çörek otu nasıl kullanılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Bera
  Üye
  Reklam

  Çörek otu nasıl kullanılır

  Reklam  Çörek otu nasıl kullanılır

  Forum Alev
  çörek otu nasıl kullanılır
  Çörek otu tek başına kullanılabilir. Aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otu balla karıştırılıp yenilebilir. Çörek otunu kaynatıp suyu süzülerek uygun miktarda içilebilir. Çörek otu ılık sütle kaynatılıp, soğuk içilir. Çörek otu öğütülüp uygun miktarlarda su veya süt ile içilebilir.

  Gıdalarımızda ekmeklerin, çöreklerin ve yoğurtların üzerine serpilebilir. Peynirle kullanılır. Hoş bir koku vermesi için buhardanlıklarda yakılabilir. Bal ile kek ya da hamur işleri ile yenebilir.

  Çörek otu özellikle Arabistan’da astım, öksürük, karın ağrısı, mide ağrısı, kolik, romatizma, ağız ve larinks hastalıklarında, deri hastalıkları ve kansere çare olduğuna inanılır. Aynı zamanda doğumdan sonra anneyi güçlendirdiği menstruasyonu stimüle ettiği, ürinasyon ve böbrek fonksiyonlarını uyardığı, sindirime yardımcı olduğu böbrek taşlarını çözdüğü ve zekayı artırdığına inanılır. Aynı zamanda cildi güzelleştirmek, saçı beslemek ve büyümesi için de kullanılır. Yukarıdaki durumlarda muhakkak doktora danışılmalıdır. 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: çörek otu nasıl kullanılır

  Reklam  Çörek Otu Nasıl Kullanılır ?

  Teşekkürler (:+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi