Bal Kabağı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Bal Kabağı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Bal Kabağı

  Reklam  Bal Kabağı

  Forum Alev
  BALKABAGI

  Balkabağı harika bir beta-karoten kaynağıdır, ayrıca başka vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Bir küçük tabak balkabağı, günlük beta-karoten ihtiyacının %25'ini, C vitamini ihtiyacının yüzde 10'unu karşılar ve iyi miktarda potasyum içerir. Ayrıca iyi bir lif kaynağıdır.

  Taze balkabağının kendi özgü bir tadı ve dokusu vardır. Ama balkabağı keki yapmak için kullanılan konserve balkabağı da aynı besin değerine sahiptir.Yarım kase balkabağı keki karışımı, günlük beta-karoten ihtiyacının yüzde 220'sini karşılar ve oldukça düşük kalorilidir.

  Faydaları:

  Beta-karoten, birçok kanser çeşidini önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma riskini biraz azaltabilir.

  Beta-karoten, kalp krizi ya da felce sebep olan, ateoroskleroz ya da damar sertleşmesini önlemeye yardımcı olabilir.

  Güçlü bir antioksidan olup C vitamini, kanser ve kalp hastalığına karşı koruyabilir ve vücudun enfekisyonlara karşı savaşmasına yardımcı olabilir.

  Kabak çekirdeği yağı, harika bir çinko ve doymamış yağ asidi kaynağıdır, bu yağ asitleri prostat problemlerine yardımcı olabilir. Kurutulmuş ve kavrulmuş kabak çekirdeğinde bu yağ bulunur.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Bal Kabağı

  Reklam  Bal kabağının yemeği de yapılmaktadır.Fakat bu besinin en önemli özelliği iki tane çok tehlikeli olan hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır.Bunların biri kalp diğeri de beyin hastalıklarıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi