Karabiber ve Karabiberin Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Karabiber ve Karabiberin Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Karabiber ve Karabiberin Faydaları

  Reklam  Karabiber ve Karabiberin Faydaları

  Forum Alev
  KARABİBER: Karabiber ağacının meyvesi olan biber tohumunun olgunlaşmadan toplanıp kurutulması ile elde edilen Karabiber Dünya’da en çok kullanılan baharatlardan biridir.
  Karabiberin Faydaları: Özellikle sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz söktürücü etkisi ile kabızlığı önlemede yararlıdır. İştah açıcıdır. Sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Sinirleri kuvvetlendirir ve kansızlığa karşı faydalıdır.
  Karabiber Nasıl Kullanılır? Karabiber toz halinde yemeklerde baharat olarak yemeğe lezzet ve koku katmak ve iştah açmak için kullanılır. Ayrıca, bal ve soğan ile birlikte macun yapılıp saç dökülen yere sürülerek saç dökülmesine karşı kullanılabilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Karabiber ve Karabiberin Faydaları

  Reklam  Karabiber sofralarımızın vazgeçilmez baharatları arasında yer almaktadır.Her et yemeklerinde kullanılan ve özellikle pirinç pilavı üzerine konduğu zaman lezzetini artıran baharat kansızlıktan cinsel güce kadar etkili olan geniş bir yelpazeye sahiptir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi