Barut Ağacı Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Barut Ağacı Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Barut Ağacı Faydaları

  Reklam  Barut Ağacı Faydaları

  Forum Alev
  (Ciğar, ciğarı)

  Müshil

  Barut ağcının yıllanmış kabukları taşıdıkları antrakinon türevleri nedeniyle kalın bağırsakta su emilimini engelleyip müshil olarak kuvvetli bir etki yapar. Ancak bütün müshillerde olduğu gibi bir hafta , on günden fazla kullanımı doğru değildir.
  * Müshil

  * Barut ağacının müshil etkisinin raventtin aynı olduğu söylenir. Etkisini sistemi tahriş etmeden gösterir ve karaciğer ve safra kesesi problemlerim' de içeren, kabızlığa neden olan veya onunla ilgili her durumda kullanılabilir. Bazı ilaçların yaptığı gibi müshil etkisinden sonra kabızlık geri tepkisine, ne de tekrarlayan uygulamalardan sonra etki azalmasına neden olmaz.

  * Barut ağacı hamilelikte kullanılmamalıdır. Bu sure boyunca, tıbbi takip altında barut ağacı, sinameki yaprağı, civan perçemi ve ayrık otunun eşit miktarlardaki karışımı kullanılabilir.

  * Barut ağacı çayının kurşun zehirlenmesi ağrısına, şişmanlığa, guta ve hemoroite de iyi geldiği söylenir.

  * Uyarı: Taze kabuk ve olgunlaşmamış meyve zehirlenme belirtilerine neden olabilir. Bir yıl saklamak veya 100°C ısıtmak kabuğu tehlikesizleştirecektir!

  Hazırlanışı ve Kullanma Şekli

  * "En iyi kabuk 3-4 yıllık dallardan elde edilir. Kabuğu kullanmadan önce en az bir yıl bekletin."

  * 1/2 bardak soğuk suya 1 çay kaşığı kabuk koyun. Kaynatin. Yatmadan önce için. Kabuktan günlük 1 çorba kaşığından fazla almayın.

  * 1/2 bardak soğuk suya l çay kaşığı kabuk koyun 12 saat bekletin. Akşam üzeri için.

  * Tentür olarak, bir doz 5 ila 20 damladır.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Barut Ağacı Faydaları

  Reklam  Kabızlık sorunlarına iyi gelen bu bitkinin bağırsakları temizleme etkisi,guatr hastalıklarına,mide hastalıklarına,sindirim sitemine iyi gelmektedir.+ Yorum Gönder
barut ağacıfaydaları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi