Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Reklam  Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Forum Alev
  Diş beyazlatmak için doğal yöntemler. Suna Dumankaya diş beyazlatma yöntemleri, bitkisel diş beyazlatma yolları hakkında bilgiler. Dişleri beyazlatmak için bitkisel çözümler. Diş rengi insandan insana kalıtsal veya sonradan gelişen nedenlerden dolayı farklılıklar gösterebilmektedir. Diş beyazlatma işlemi uygulanmadan önce tam bir ağız muayenesi yapılması gerekir. Bir uzmandan yardım almak istemeyenler ise evde bitkisel bir tedavi yöntemi uygulayabilirler.

  Şifalı bitkiler ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın bu konudaki önerileri: 1 çay kaşığı kadar karbonat, yarım limonun suyu ve 2 damla zeytinyağı bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı karışım içine batırılıp dişler fırçalanır. Bunun dışında daha beyaz dişler için düzenli olarak, kişiye uygun diş macunu ve diş fırçası ile dişlerin fırçalanması ihmal edilmemelidir.

  İnsanlarda diş renkleri de tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir.Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız. Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.

  Sulardaki flour yoğunluğu da diş renginin koyulaşmasına neden olur. Diş beyazlatmaya başlamadan önce ağız muayenesi yaptırmalısınız. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

  Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar

  Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.

  Beyazlatıcı macunlar

  Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
 2. 2
  masal0
  Yeni Üye

  --->: Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Reklam  merhaba memleketlim önce teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğin için.çok güzel konular hep aydınlatıcı+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi