Siğil ve Doğal Siğil Tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Siğil ve Doğal Siğil Tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Siğil ve Doğal Siğil Tedavisi

  Reklam  Siğil ve Doğal Siğil Tedavisi

  Forum Alev
  Siğil viral kökenli bulaşıcı bir hastalık olup, etkeni human papilloma virüs (HPV) diye adlandırılan bir virüs ailesindendir. HPV virüsünün birçok alt gurubu vardır. Siğillerin bulaşma şekli hastalıklı deri ile temas şeklindedir. Bu nedenle de siğil taşıyan kişiler bunu diğer aile bireylerine ve arkadaşlarına bulaştırabilirler. Siğiller özellikle de bağışıklık sisteminin güçsüz kaldığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Siğillere, egzama gibi rahatsızlıklardan şikayetçi olan çocuklarda daha sık rastlanır.

  Siğil için önerilen modern tıp tedavileri:

  Siğiller kimi zaman doktorlar tarafından yakılmaktadır. Ameliyatla temizlenen siğiller de vardır. Birçok doktor siğilleri kendi haline bırakarak, zaman içinde iyileşmesini tercih eder.

  Doğal sağlık tedavileri:

  • Çocuğunuzda sık sık siğil oluşumuna rastlıyorsanız, aşağıda önerilen homeopati tedavilerini deneyiniz:
  • Kanayan ve su toplayan siğiller için mazı adlı bitki kullanılabilir.
  • Homeopati alanında “causticum” olarak bilinen bitki yüz ve parmak uçlarında çıkan siğiller için uygundur.
  • Yaban yasemini ellerin tersinde bulunan sert ve pürüzsüz görünümlü siğiller için kullanılabilir. Bu bitki homeopati alanında “dulcamara” olarak bilinmektedir.
  • Homeopati alanında kullanılan “Kali Mur.” adlı madde ellerde çıkan siğiller için uygundur.
  • Homeopati alanında kullanılan “Nat. Carb.” adlı madde topuklarda görülen siğiller için uygulanabilir.
  • Her gün siğillerin üzerine taze bir limon parçası sürün ve bu bölgeyi bandajlayın. Deriden ayrılan siğil parçası olursa, temizleyin.
  • Mantar enfeksiyonunu önlemek için siğilli bölgeye sarımsak sürün. Çocuğunuzun bağışıklık sistemini artırmak için yemeklerine sarımsak ilave edin.
  • Birkaç damla limon yağını siğillerin üzerine sürün. Bu uygulamayı siğiller kayboluncaya kadar tekrarlayın. Siğiller temizlendiğinde, E vitamini yağının içine damlattığınız birkaç damla lavanta yağını temizlenen bölgeye uygulayın ve bu işlemi haftada bir tekrarlayın. Bu şekilde siğillerin yeniden ortaya çıkmasını önlemiş olursunuz.
  • Süt otu olarak bilinen ve homeopati alanında “milvvort” olarak bilinen bitki ezilerek doğrudan siğillerin üzerine uygulanabilir.
  • Bazı insanlar kendilerinde siğilleri yok eden bir gücün olduğunu iddia etmektedir. Böyle bir insan karşınıza çıkarsa, denemenizde fayda var. Bu size biraz komik gelebilir ama denemekle bir şey kaybetmezsiniz.
 2. 2
  daksahin
  Yeni Üye

  --->: Siğil ve Doğal Siğil Tedavisi

  Reklam  @font-face { font-family: "Calibri"; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 10pt; line-height: 115%; font-size: 11pt; font-family: "Times New Roman"; }a:link, span.MsoHyperlink { color: blue; text-decoration: underline; }a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed { color: purple; text-decoration: underline; }div.Section1 { page: Section1; } HPV gerçekten çok az bilinen bir virüs. Biz kadınların çoğunun bu virüsle ilgili hiç bir bilgiye sahip olmadığı gerçeği çok korkutucu. Kavak Yelleri dizisinde Aslı ve Deniz karakteri ile tanıdığımız Pelin ve İbrahim HPV bilinçlendirme kapsamı içerisnde yapılan sosyal sorumluluk projesinin tanıtım filminde oynarak alkışlanacak bir iş yapmışlar gerçekten. Böyle genç insanların, böyle bir konuda duyarlı davranarak yer almaları beni çok duygulandırdı. Tanıtım filmini ve röportajları merak edenler www.hpv.gen.tr adresinden bu bilgilere ulaşabilirler.+ Yorum Gönder
makat siğili bitkisel tedavi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi