Etin faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Etin faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Etin faydaları

  Reklam  Etin faydaları

  Forum Alev
  ETİN FAYDALARI

  KIRMIZI ET: Etin kötü şöhreti ABD’li bilim adamlarının yayınladığı bu liste ile silindi. Çocukların zihinsel gelişmesinde her hafta mutlaka tüketilmesi öneriliyor.
  FAYDALARI;
  *B12 vitamini bulunur. Bu vitamin ise vücut için çok gereklidir. Eksikliği ileriki yaşlarda sıkıntı oluşturur.
  *Büyümede önemli etkisi vardır. Özellikle çocukların mutlaka tüketmesi gerekiyor.
  *B12 vitamini sayesinde sinir hücrelerinin büyümesi ve tamirinde etkin rol oynar.
  BALIK ETİ: Balık da herkes için yararlı B, A ve D vitaminlerinden bol miktarda var. İçerdiği koruyucu yağ asidi ile kalp hastalarının sofralarından eksik etmemesi gereken gıdaların başında geliyor.
  FAYDALARI;
  *Balık eti, kırmızı ete oranla daha az yağlıdır ve bazı özel yağ asitleri içerir. EPA ve DHA adı verilen bu özel asitler, et, süt, peynir gibi diğer hayvansal besinlerde yoktur.
  *Bu yağ asitleri kan pıhtı oluşumunu engelleyerek, atardamarın tıkanmasını önler, böylece kalp krizi ve felç riskini azaltır, tansiyonu düşürür.
  *Şeker hastalarının, kalp hastalığı ve felç riskinden daha çok etkilendikleri için diğer insanlara göre daha fazla balık yemelidirler
  *Balığın kılçığında bulunan yüksek orandaki kalsiyum ve fosfor kemiklerin sağlığı ve dayanıklılığı bakımından önemlidir.
  HİNDİ ETİ: Hindi eti kırmızı ete göre daha ekonomik, protein açısından da dana etine daha yakın. Bu nedenle de sofrada yeri olması gereken bir besin.
  FAYDALARI:
  *Hazmı kolaydır; hasta – sağlam herkese tavsiye olunur.
  *Piliç eti vasıflarındadır.
  *Yaşlanmaya karşı direnç oluşturur.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Etin faydaları

  Reklam  Et protein kaynağı olduğu için herkesin yemesi gerekir.Et yerine başka besinlerden elde edilen bu besin değeri yerine geçmemektedir.Büyüme ve beyin sağlığı açısından da önemlidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi