Funda yaprağının faydaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Funda yaprağının faydaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Funda yaprağının faydaları nelerdir

  Reklam  Funda yaprağının faydaları nelerdir

  Forum Alev
  Funda yaprağının faydaları nelerdir

  Faydaları: Anne sütünü artırıp, böbrek, kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur. Ödeme çok etkilidir. Kanı temizler. İshali keser, idrar söktürür. Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Nikriste de faydalıdır. Lapası, ağrıları keser. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır. Fazla kilosu olanlarda kilo düşürücü, ideal kilolularda mevcut kilonun korunması için bitkisel destek olarak önerilir. Vücuttaki depo yağlarının kullanımını hızlandırarak enerjiye dönüşmesine ve yemeklerden sonra vücudun depoladığı yağ oranının minimum seviyede kalmasına destek olur. Fitoterapide (bitkilerle tedavi) doğal bir antibiyotik olarak da kabul edilir. Kadınlarda ve özellikle rahim akıntısı ile idrar yolları enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

  Kullanım Şekli ve Dozu: 1 litre suya, 1 çay bardağı funda konulup, 10 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenen çaydan günde 3 çay bardağı içilir. Funda yaprağı, kekik, ısırgan ve zeytin yaprağı ile kaynatılıp bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilmelidir. Funda yaprağı ve çam yaprağıyla beraber kaynatılıp içilmeye devam edilirse insanı zayıflatır.

  Yan Etkileri : Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Funda yaprağının faydaları nelerdir

  Reklam  İnsanların funda yaprağını nasıl yapacaklarını bilmeleri onlara fayda verecektir.İdrar yolları böbrek ve yollarını temizlemesi kan yapması ve taşların düşürülmesinde fayda vermektedir. 3. 3
  Ziyaretçi
  bu kadar faydalı bir bitki olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkür ederim.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi