Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi

  Reklam  Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi

  Forum Alev
  Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi
  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 2 çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir. Günde üç kere tekrarlanmalıdır.

  Yarım litre ılık suyun içine ince kıyılmış iki iri baş kuru soğan katılıp 8 saat bekletildikten sonra günde 3 öğün aç karnına bir kahve fincanı içilir.

  Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış 2 çay kaşığı acı pelin otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir. Günde üç öğün tekrarlanmalıdır.

  Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

  İri bir lahananın geniş yaprakları kaynar su buharında yumuşatıldıktan sonra böbreklere sarılır. Soğudukça değiştirilir.

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı koyun otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

  Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı karabaş otu ve bir su bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde 3 öğün birer çay bardağı içilir.

  Taze nar ve üzüm suyu içilmesi, tatlı badem, fındık, kereviz gibi besinlerin yenilmesi faydalı olacaktır.

  Böbrek bölgesini sıcak tutmak, ayakları üşütmemek gibi önlemler de iyi gelecektir. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Böbrek ağrıları sancıları için bitkisel tedavi

  Reklam  Halk arasında böbrek sancıları için genellikle maydanoz kaynatılarak içilmektedir.Üşütmelere bağlı böbrek ağrılarında bu yöntem fayda vermektedir.Fakat taş var ise o zaman limon önerilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi