Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... Sonuncu8Sonuncu9
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 25
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Garfield Geri Dönüyor

  Reklam  Garfield Gets Real

  Garfield Gets Real.jpg


  Yönetmen : Mark A.Z. Dippé


  Senaryo : Jim Davis


  Yapım : 2007, ABD


  Tür : Animasyon


  Süre : -

  Konu
  Çok uyuyan, yapmak istemediklerini yapmayan, her zaman otoriteye karşı çıkan, dünyanın en tembel ve en obur kedisi Garfield, her geçen gün artan kilolarını dert etmeden ve bu gidişle beyazperdeye nasıl sığabileceğini hiç düşünmeden sevenleriyle üçüncü kez buluşmaya hazırlanıyor!
  Çizgi bant yıldızı olmanın tekdüzeliğinden sıkılan Garfield, gazete sayfasından firar ederek “gerçek dünyanın” yolunu tutar. Gerçek bir ev kedisi olarak düşük profilli hayat yaşarken, gazete baskıya girmeden geri dönmediği takdirde çizgi serinin iptal edileceğini öğrenir. Ancak bugüne kadar gerçek dünyaya kaçan hiçbir çizgi karakter geri dönmeyi başaramamıştır. Üstüne üstlük, birtakım şeytani güçler de, onun çizgi roman dünyasına geri dönüşüne engel olmaktadır.  Garfield Üzerine Notlar:


  • Jim Davis’in yarattığı “Garfield” çizgi bant serisinde Garfield adlı bir kedinin, Odie adlı bir köpeğin ve ikisinin sahibi olan Jon Arbuckle adlı bir delikanlının serüvenleri anlatılır.
  • 2007 yılı itibariyle tam 2.570 gazetede yayınlanmakta olan “Garfield” serisi şu anda dünyanın en yaygın ve en çok izlenen çizgi bant serisi olarak Guinness dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır. Serinin dünya çapında 260 milyondan fazla tiryakisi bulunmaktadır.
  • 19 Haziran 1978’den beri yayında olan çizgi bant serisinin ulaştığı popülarite, “Garfield”ın geride kalan 30 yıllık süre içerisinde çeşitli televizyon dizilerinin, animasyon tarzındaki özel televizyon programlarının, üç adet uzun metrajlı sinema filminin, çok sayıda oyuncağının ve çocuklara yönelik kırtasiye ürünlerinin yapılmasına yol açmıştır.
  • Serinin ilk yayın günü olan 19 Haziran 1978 tarihi, Garfield’in doğum günü olarak kabul edilir. Evcil hayvan besleyenlerin evdeki hayvanlarla ilişkisine eğlenceli bir yaklaşım getiren “Garfield” serisinde evin gerçek efendilerinin aslında evcil hayvanlar olduğu gerçeği vurgulanır.
  • Garfield karakteri ayrıca diet, pazartesi kabusu, tembellik, duyarsızlık, ilgisizlik, can sıkıntısı gibi insani problemlerle de başa çıkmaya çalışan bir karakterdir. Garfield’in en önemli özelliği, sahibi Jon’un ve diğer insanların ne dediğini anlayabilmesidir. Cevap veremez ama Jon, Garfield’in yüz ifadesine ve hareketlerine bakarak onun ne dediğini ve ne düşündüğünü anlamaktadır.
  • Öte yandan Garfield’in başta köpek Odie olmak üzere diğer hayvanlarla düşünce balonları aracılığıyla konuşabildiğini görürüz. Odie onun ne dediğini anlar ama genellikle havlamak hariç cevap veremez. Seride normal iletişim kuramayan tek karakter Odie’dir. Bu nedenle çizgi seride Odie’nin konuşma balonları genellikle boştur.
  • Serinin diğer hayvan karakterlerinin (Arlene, Nermal, Fare Squeak, Örümcek Guido gibi), Garfield ile karşılıklı konuşma yeteneği vardır.
  • Garfield’ın ayrıca yazı yazma yeteneği de olduğu görülür. Sahibi Jon’un okuyabileceği mesajlar yazar ki bunların çoğu hediye getirmesi için Noel Baba’ya iletilmesi için yazdığı mektuplardır.
  • Birçok çizgi bant serisinde olduğu gibi Garfield’ın çizimlerini de sadece yaratıcısı Jim Davis yapmaz. “Garfield” Jim Davis başkanlığındaki bir çizerler ekibinin ve onların asistanlarının elinden çıkar.Yani bir ekip çalışmasının ürünüdür.Serinin yaratıcısı Jim Davis ise, çizilen materyalin son şeklini kontrol ettikten sonra onaylar ya da onaylamaz.Onaylamazsa ekip yenisini yaratır.
  • Serinin yaratıcısı Jim Davis, “Garfield”ın her kesimden okura ulaşması ve espirilerin gelecekte de eskimemesi için özel bir çaba sarf etmektedir. Bu nedenle geniş kesimler tarafından kabul görecek esprilere yer verir. Bu yaklaşımın sonucu olarak da, “Garfield” ile aynı dönemde doğmuş olan “Boondocks”, “Doonesbury”, “Dilbert” ve “Cathy” gibi serilerdeki toplumsal ve politik değinmelerden uzak durulur.
  • “Garfield” serisinden yapılan ilk çizgi film, 1982 yılında hayata geçirilen “Here Comes Garfield”dir. Garfield karakterini aktör Lorenzo Music’in (1937-2002) seslendirdiği çizgi filmin müziklerini soul şarkıcısı Lou Rawls hazırlamıştı.
  • 1991 yılına kadar 12 tane özel televizyon programı yapıldı. Ayrıca Amerikan CBS televizyonunun cumartesi sabahı kuşağında yayınlanmak üzere çizgi film serisi hazırlandı. Bu serinin yayını 1988 ile 1995 yılları arasında devam etti.
  • Serinin yaratıcısı Jim Davis, 1981 ve 1985 yıllarında Ulusal Çizgi Romancılar Derneğinin verdiği başarı ödülünü aldı. Ayrıca 1989 yılında Reuben Ödülünü kucakladı.
  • Gazetelerde sadece Pazar günleri yayınlanan “Garfield” çizgi bantları, 7 Haziran 1999 tarihinden itibaren hafta içi günlerde de tam renkli olarak yayınlanmaya başladı.
  • 2004 yılına gelindiğinde “Garfield”in ilk uzun metrajlı sinema filmi yapıldı. ABD’de 11 Haziran 2004 tarihinde gösterime giren film, “Garfield: The Movie” adını taşıyordu. Garfield karakterinin bilgisayar ortamında hazırlanmış animasyon karakter olarak sunulduğu o filmde Odie’yi gerçek bir köpek oynadı. Garfield’ın seslendirmesini Bill Murray yaptı.
  • Garfield’ın ikinci uzun metrajlı filmi ise, 16 Haziran 2006 tarihinde gösterime giren “Garfield: A Tail of Two Kitties” oldu.


  Yudumla Garfield Geri Dönüyor Hakkında Konu

 2. 26
  MaviAdam
  Özel Üye
  kunye kabadayi.jpg


  Künye Kabadayı

  Vizyona Giriş Tarihi
  12.2007

  Türü
  Dram

  Ülke
  Türkiye

  Yönetmen
  Ömer Vargı


  Oyuncular
  Şener Şen
  İsmail Hacıoğlu
  Aslı Tandoğan
  Kenan İmirzalıoğlu


  Senaryo
  Yavuz Turgul


  Müzik
  Benjamin Walken – Beladi

  Eski kabadayılardan kim kaldı...

  Meşhur kabadayılardan Ali Osman, eski günlerine veda etmiştir. Beklenmedik bir anda yıllardır görmediği eski aşkının izini bulur ve bir oğlu olduğu haberiyle sarsılır. Oğlu Murat, sevgilisi Karaca ile bir barda çalışmaktadırlar. Karaca’ya yıllardır aşık olan mafya üyesi Devran ise, kızı geri alabilmek için herşeyi göze almıştır. Ali Osman’ın bundan böyle tek amacı, oğlu Murat ve sevgilisi Karaca’yı canı pahasına korumaktır ve bu yolda karşısına çıkan herşeyi yok etmeye hazırdır.

  “Hababam Sınıfı Askerde”, “Hababam Sınıfı 3,5”, “Maskeli Beşler Irak” ve “Sınav” filmlerinin yapımcısı FİDA FİLM ve “Eşkıya”, “Gönül Yarası”, “Herşey Çok Güzel Olacak” ve “İnşaat” filmlerin yapımcısı FİLMACASS, dev bir işbirliği ile 2007 sinema sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

  “İnşaat” ve “Herşey Çok Güzel Olacak” filmlerinin yönetmeni Ömer Vargı’nın yöneteceği filmin başrollerinde Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, İsmail Hacıoğlu, Aslı Tandoğan, Rasim Öztekin yer alacak. Filminin senaristi ise “Gönül Yarası”, “Eşkıya”, “Gölge Oyunu”, “Muhsin Bey”, “Fahriye Abla”, “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” gibi Türk Sineması’nın unutulmaz eserlerini hayata geçiren Yavuz Turgul.

  Filmin müziklerini hazırlayan Benjamin Walken – Beladi, “Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi”, “The Island (Ada)”, “The Recruit (Çaylak)” gibi ünlü filmlerin müziklerinde imzası olan bir besteci / müzisyen. Afiş ve görsel tasarım kampanyasının ardındaki isim ise “Kill Bill”, “Kingdom of Heaven”, “Cold Mountain” gibi Hollywood prodüksiyonlarının tasarımlarını yapan ödüllü tasarımcı Emrah Yücel.

  “Kabadayı”nın Aralık 2007’de yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık 400 kopya ile gösterime girecek. 3. 27
  MaviAdam
  Özel Üye
  Step Up (Benimle Dans Et )

  Step Up.jpg

  Gösterim tarihi: 24.Aralık.2007
  Yönetmen: Anne Fletcher
  Oyuncular:
  Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff, Drew Sidora
  Dil: İngilizce
  Tür: Drama, müzik, romantik
  Kendisi de bir koreograf olan Anne Fletcher ilk yönetmenlik denemesinde dans dünyasının perde arkasını beyazperdeye taşıyor. Geleceği parlak eğitimli bir balerin ile ceza olarak dans okulunda çalışmak zorunda kalan bir gencin öyküsü üzerine kurulu olan film dans tutkunlarının ilgisini çekecek türden.

  Konusu
  Tyler Gage bulunduğu ortamdan uzaklaşmayı hayal eden Baltimore’li asi bir gençtir. Kanunla başı derde girince, kamu cezası olarak şehrin en elit sanat okulunda çalışmaya başlar. Nora ise bu okulda okuyan çok yetenekli bir balerindir. Geleceği çok parlak görünen Nora’nın problemi kendisine uygun bir partner bulamamaktır. Çok iyi sokak dansı yapan Tyler’ın Nora’nın ilgisini çekmesi uzun sürmez. Yolları birleşen iki gencin hayallerine ulaşabilmesi için bir umut doğar. 4. 28
  MaviAdam
  Özel Üye
  American Gangster - (Amerikan Gangsteri)

  american-gangster.jpg

  American Gangster - (Amerikan Gangsteri)
  Kimse Frank Lucas'ı, şehirdeki bir fakir mahallesindeki siyahi çete patronunun sessiz sürücüsünü farketmemiştir. Ancak ne zaman ki patronu ölür, Frank aniden kendi imparatorluğunu kurmaya ve Amerikan rüyasını kendine göre yaşamaya başlar. Zekası ve sağlam iş ahlakı sayesinde şehrin uyuşturucu trafiğini yönetmeye başlar. Sokakları daha saf bir malla ve daha iyi bir fiyatla kontrol etmektedir. Lucas sadece bir suç örgütü lideri değildir, aynı zamanda sivil ve meşru bir süperstar haline de gelmiştir.
  Richie Roberts dışlanmış bir polistir. Sokaklarda dönen uyuşturucu trafiğini ve bunun yeraltı bağlantılarını engelleyebileceğini düşünmektedir. Birisinin tüm bu işlerin arkasında olduğunu ve domine ettiğine inanmaktadır. Hem Lucas hem de Roberts'ın kendilerini diğerlerinden ahlaki açıdan değişmez ve sert kuralları vardır, bu onları kanunun karşısında tek başlarına bırakmaktadır. Bu iki adamın kaderleri birbirleriyle kesişir ve sadece birisinin zirveye çıkacağı bir hal alır.


  Yapım Yılı: 2007
  Süre: 156 dk
  Gösterim Tarihi:
  18-1-2008

  Oyuncular
  Denzel Washington
  -- Frank Lucas
  Russell Crowe
  -- Richie Roberts
  Chiwetel Ejiofor
  -- Huey Lucas
  Josh Brolin
  -- Dedektif Trupo
  Lymari Nadal
  -- Eva
  Ted Levine
  -- Lou Toback
  Roger Guenveur Smith
  -- Nate
  John Hawkes
  -- Freddie Spearman
  Yul Vazquez
  -- Alphonse Abruzzo
  Malcolm Goodwin
  -- Jimmy Zee

  Yönetmen
  Ridley Scott

  Senarist
  Steven Zaillian

  Yapımcı
  Brian Grazer
  Ridley Scott

  Müzik
  Marc Streitenfeld

  Görüntü Yönetmeni
  Harris Savides


 5. 29
  MaviAdam
  Özel Üye
  Dragon Wars (D-War)

  dragon-wars.jpg

  Genç bir muhabir olan Ethan Kendrick ile Kore'de fosil hayvanların iskeletlerini toplayan antikacı Jack arasında iyi bir dostluk vardır. Jack Ethan'a onunla ilgili bir sırrı açıklamaya karar verir: O 500 yıl önce yaşayan bir savaşçının reenkarnasyonla geri dönmüş halidir. Savaşçı Haram, sevgilisi Narin'i ve halkını Buraki'nin elinden kurtarmıştır. Jack Ethan'a bir tılsım vererek, eşi Narin'i bulmasını söyler.
  Narin 20 yaşında Sarah'ın vücudunda Los Angeles'ta hayatını sürdürmektedir. Kader bu iki sevgiliyi yeniden bir araya getirecektir, hem de aynı amaçla: Buraki ve onun canavar ordusuyla baş edebilmek Ethan ve gizemli bir hastalığa tutulmuş Sarah'a düşecektir. İkili Los Angeles'ta yaşayan insanları bu kötülüğün elinden kurtarabilecek midir?

  Yapım Yılı: 2007
  Süre: 110 dk
  Gösterim Tarihi:Belirsiz
  0

  Oyuncular
  Jason Behr
  -- Ethan
  Amanda Brooks
  -- Sarah
  Robert Forster
  -- Jack
  Aimee Garcia
  -- Brandy
  Craig Robinson
  -- Bruce

  Yönetmen
  Hyung-rae Shim

  Yapımcı
  James B. Kang

  Müzik
  Steve Jablonsky

  Görüntü Yönetmeni
  Hubert Taczanowski


 6. 30
  sefis
  Üye
  sağolun güzel paylaşım olmuş

 7. 31
  MaviAdam
  Özel Üye
  Mamma Mia

  mamma-mia.jpg

  Tür : Romantik / Komedi / Müzikal
  Gösterim Tarihi : 3 Ekim 2008
  Yönetmen : Phyllida Lloyd
  Senaryo : Catherine Johnson
  Müzik : Benny Andersson , Björn Ulvaeus
  Yapım : 2007,

  Oyuncular

  Meryl Streep , Pierce Brosnan , Colin Firth , Billy Nighy , Stellan Skarsgard , Julie Walters , Amanda Seyfried , Christine Baranski

  Babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden genç bir kız olan Sophie Sheridan’ın öyküsü, ünlü pop grubu ABBA’nın hit şarkıları eşliğinde anlatılır. Sophie Sheridan evlenme aşamasına gelmiş genç bir kızdır. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna’nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir.

  Başrolünde 14 kez Oscar adaylığı elde eden ve iki kez Oscar kazanan efsanevi oyuncu Meryl Streep’in oynadığı “Mamma Mia!”, İsveçli müzik grubu ABBA’nın şarkılarını temel alan aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlaması. Filmin ismi de, grubun 1975 yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan “Mamma Mia” adlı şarkısından alınmış.


 8. 32
  MaviAdam
  Özel Üye
  Indiana Jones 4 (23 Mayıs 2008)

  indiana-jones-4.jpg

  Yönetmen: Steven Spielberg
  Yapımcı:Frank Marshall
  Senarist:David Koepp(senaryo),George Lucas(karakterler),Jeff Nathanson (hikaye)
  görüntü yönetmeni:Janusz Kaminski
  müzik:John Williams
  Gösterim tarihi:21 Mayıs 2008

  oyuncular:
  Shia LaBeouf
  Harrison Ford ... Indiana Jones
  Cate Blanchett
  Ray Winstone
  John Hurt
  Karen Allen ... Marion Ravenwood (rumored)


  Lucas Indiana Jones 4 hakkında konuştu

  Lucas USA Todayle yaptığı roportajda çekimlerin haziranda Los Angelesta başlayacağını ve daha sonra dünyanın çeşitli yerlerinde çekime devam edileceğini ama bu yerlerin gizli tutulduğunu söyledi.Lucas,bu yerlerden birinin çağlayanı kapsayacağı hakkında ipucu verdi.
  Lucas Ford'un(64) yaşının sorun olmadığını söyledi."o filmde koşmayacak.O ata binecek veya otomobil kullnacak ve motosiklete binecek.O filmde yaşına uygun sahnelerde oynayacak.Ve gelenek olarak filmde pataklanacak."
  Sean Connery Indy'nin babasını canlandırmayı henüz kanul etmedi ama Lucas "hala biz deniyoruz" diyor.
  Ford'un yeni sevgilisi olarak Blanchett'ın seçilmesinin kendi fikri olmadığını söyledi."yönetmenin kimi istemesiyle ilgiliydi ve ben yönetmenimin isteğini her zaman kabul ederim."Lucas Spielbergin şöyle söylediğini açıkladı. "akademi ödüllerinde onunla karşılaştığım zaman ben ona "Hey sen şimdi benim için çalışacaksın"dedim."


 9. 33
  MaviAdam
  Özel Üye
  "Ulak" 25 Ocak'ta sinemalarda

  ulak.jpg

  Çağan Irmak'ın senaryosunu yazıp yönettiği "Ulak", 25 Ocak'ta vizyona giriyor.


  Irmak, filmin müziklerinde, bir önceki filmi "Babam ve Oğlum"da da beraber çalıştığı müzisyen Evantia Reboutsika ile birlikteliklerini devam ettirdi. Müzikleri Greek String Orkestra çaldı. Filmin görüntü yönetmeni, 2003 Uluslararası Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Film-Kodak Ödülü'nü ve 1990 Belgrad Film Festivali'nde Altın Madalya ödülünü alan Mirsad Herovic. Dört kez Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Sanat Yönetmeni ödülünü almış olan Mustafa Ziya Ülkenciler filmin genel sanat yönetmenliğini üstlendi. Filmed, Çetin Tekindor, Hümeyra, Tetkin Dikinciler, Şerif Sezer gibi usta oyuncuların yanı sıra, 25 kişilik çocuk oyuncu kadrosu da rol aldı.


 10. 34
  MaviAdam
  Özel Üye
  Maskeli Beşler Kıbrıs geliyor

  Maskeli Besler Kibris geliyor.jpg

  Maskeli Beşler İntikam Peşinde'' ve ''Maskeli Beşler Irak'' serisinin devamı geliyor.

  'Maskeli Beşler İntikam Peşinde'' ve ''Maskeli Beşler Irak'' serisinin devamı olan ''Maskeli Beşler Kıbrıs'' 11 Ocak 2008'de vizyona girecek.

  AA muhabirinin filmin dağıtım şirketi United International Pictures'tan (UIP) aldığı bilgiye göre, 2005 yılından bu yana sinema salonlarında 2,5 milyon kişi tarafından izlenen serinin yeni bölümü ''Maskeli Beşler Kıbrıs''ı, senaryosunu da yazan Murat Aslan yönetti.

  Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Atilla Sarıhan, Hakan Ural, Deniz Akkaya, Seray Sever, Necmi Yapıcı, Erdal Tosun, Sinan Bengier, Hamit Haskabal, Burak Öncü, Ceyhun Yılmaz ve Deniz Oral'ın rol aldığı filmin konusu şöyle:

  ''Sevimli ve sakar hırsızlar çetesi Maskeli Beşler, şanssız geçirdiği dönemlerden sonra suç işlememeye tövbe eder ve ticaretle uğraşırlar. Ancak suç dünyasının önemli isimlerinden Rocky Selim (Mehmet Ali Erbil) kendilerine reddedilmesi güç bir teklifle gelir: Kıbrıs'ta bir kumarhaneyi soymak. Bir araya gelen ekip Kıbrıs'a hareket eder. Operasyon için yaptıkları planlar ve soygun çabaları çeteyi birbirinden komik sürprizlerle karşı karşıya getirecektir.''


 11. 35
  MaviAdam
  Özel Üye
  Red Kit beyaz perdede

  Red Kit beyaz perdede.jpg

  Yalnız Kovboy animasyon filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

  Yalnız kovboy Red Kit, sadık beyaz atı Düldül, sevimli köpeği Rin Tin Tin ve Dalton Kardeşler'in Türkçe seslendirmeli son macerası ''Red Kit: Batıya Hücum'', 25 Ocakta vizyona girecek.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Jean-François Henry ve Olivier Jean-Marie'nin, Morris ve Goscinny'nın çizgi romanından sinemaya uyarladıkları animasyon filmin yönetmenliğini daha önce de Red Kit'in televizyon serisini çeken Olivier Jean Marie üstlendi.

  Türkçe seslendirmeli olarak 25 Ocakta sinemaseverlerle buluşacak olan filmde, ''Red Kit''i Boğaçhan Sözmen, ''Joe Dalton''u Peker Açıkalın, ''Avarel Dalton''u Volkan Severcan, ''Düldül''ü Levent Üzümcü, ''Rin Tin Tin''i Yekta Kopan, ''Piotr''u Kerem Atabeyoğlu, ''Crook''u Hakan Vanlı, ''William Dalton''u Sefa Zengin, ''Jack Dalton''u Murat Şenol, ''Piere''i Mazlum Kiper, ''Bartleby''i Engin Alkan, ''Çılgın Kurt''u Ercan Demirel, ''Loise''i Gülen Karaman, ''Miss Littletown''u Ayça Bingöl, ''Spike''ı Ahmet Eres, ''Chang''ı Uğur Taşdemir, ''Ugly Barrow''u Ayhan Kahya, ''Molly''i Işın Karaca ve ''Kuş Beyin''i Bahtiyar Engin seslendirdi.

  Işın Karaca'nın şarkılarıyla renklendireceği çizgi filmin konusu özetle şöyle:

  ''New York, 1855. Red Kit Daltonları bir kez daha yargılanmaları için batıya götürmektedir. Her zamanki gibi, bu dört azılı suçlu kaçarlar ve bir çok bankayı soyarlar. Polisler Daltonların arkasındadır, ama Joe Dalton parayı Kaliforniya'ya doğru yolculuk eden bir göçmen konvoyuna saklar. Yalnız kovboy onları izliyor olsa da Daltonlar bir şekilde bu göç eden konvoya karışır ve kahkaha dolu yeni macera başlar.''


 12. 36
  AtesZinciri
  Üye

  --->: Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler

  Reklam  arkadaşım ellerine sağlık... gerçekten güzel dizileri paylaşmışsın.. keşke hepsinide izleyebilseydim:( fakat önümüzde koca bir sınav var:(:( kusura bakma ona hazırlanmak zorundayım:)

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi