Pembe Panter çizgi film kAhramanı

+ Yorum Gönder
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Pembe Panter çizgi film kAhramanı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Pembe Panter çizgi film kAhramanı

  Reklam  Pembe Panter çizgi film kAhramanı

  Forum Alev
  Pembe Panter


  Isadore "Friz" Freleng kariyerinin büyük bir kısmını Warner Bros. için, çizgi film yöneterek geçirdi. Speedy Gonzales, Tweety & Sylvester, ve Yosemite Sam Freleng’in yönettiği çizgi filmlerden bazılarıdır.1963 senesinde Warner Bros. stüdyosunun kapanması ile birlikte Freleng artık kullanılmayan stüdyoyu aldı ve kendi stüdyosunu kurdu..Freleng’den, Blake Edward’ın The Pink Panther (Pembe Panter) isimli filminin açılışı için, bir animasyon hazırlaması istendi ve Pembe Panter’in serüveni böylece başlamış oldu. Seyircinin büyük beğenisini kazanması üzerine Freleng’den bu karakteri kullanarak bir çizgi film serisi çekmesi istendi. İlk seri 1964 senesinde Pink Phink adı altında yayınlandı ve Akademi Ödülü’ne layık bulundu. İkinci seri olan 1966 yapımı The Pink Blueprint ise aynı şekilde ödüle aday oldu.
  Panter’in televizyona geçişi 1969 yılında Pink Panther Show’la oldu. Bu showda iki karakter bulunuyordu. Pembe Panter ve Freleng’in yine başka bir çizgi romanının kahramanı olan dedektif. Televizyon showunun yanı sıra Pembe Panter’in 1971-1984 seneleri arasında çizgi romanı da yayınlanmaya devam etti. Kısa zamanda çok geniş bir hayran kitlesine ulaşan Pembe Panter’in beslenme çantaları, t-shirtleri, pijamaları ve diğer lisanslı ürünleri satışa sunulmaya başlandı. Mancini’nin unutulmaz Pembe Panter fon müziği ile birlikte pandomimden oluşan ve konuşma geçmeyen çizgi filmleri, çeviriye gerek duyulmadan dünyanın dört bir yanında en az kendi ülkesindeki kadar popüler hale geldi.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Pembe Panter çizgi film kAhramanı

  Reklam  çocukluğumuzun vaz geçilmez çizgi filmlerinden pambe panter yıllar geçtikçe unutulmayacak bir yapımdır uzun pembe olan bu panterin maceraları çok izlenmiştir+ Yorum Gönder
çizgi film kahramanı pembe panterin özellekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi