Naruto ve Hikayesi Hakkında

+ Yorum Gönder
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Naruto ve Hikayesi Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mustafa3325
  Usta Üye
  Reklam

  Naruto ve Hikayesi Hakkında

  Reklam  Naruto ve Hikayesi Hakkında

  Forum Alev
  Naruto
  Kasabanın en güçlüsü hokage Demon Fox'u Narutonun içine hapseder ve
  köylüler bir suçlu arar narutoyu suçlarlar ve hikaye başlar
  Bazı Naruto Karakterleri
  Rock Lee
  Rock Lee, Naruto isimli anime ve manga dizisindeki bir karakterdir. Diğer ninjaların aksine hiç bir ninja gücü olmayan Rock Lee, azimli, çalışkan ve hırslıdır. Çok hızlı olması, kalın kaşları ve yuvarlak gözleri ile dikkat çeken Lee, kendi grubundaki çok zeki ve güçlü olan Neji'yi yenmek istemektedir. Daha küçükken arkadaşları Lee'nin kaşları ve hiç bir gücü olmaması ile dalga geçmişlerdir. Bunu gururuna yediremeyen Lee, bir ninja olmak için çok çalışmıştır. Onun bu azimini gören onların takımının Lee gibi kalın kaşlı Jounin öğretmeni (Jap: sensei) Gai-sensei, Lee'ye sen bana çok benziyorsun demiştir. Bunun üstüne Lee kaşlardan mı diye sormuştur. Ama Gai-sensei onun azimini ve hırsını çok iyi bulduğunu söylemiş ve onun saçlarını kendisi gibi kestirip,kendisi gibi elbiseler giydirmiştir. Lee'nin güçleri olmasada harika bir ninjadır, Sasuke'yi yenmiş ve Gaara'yla dövüşlerinde onu yenmek üzere iken yenilmiştir. İlk çıktığı bölümde Sakura'dan çok hoşlandığını belirtmiş ama Sakura'dan karşılık alamamıştır. Çok kibardır ona kötü davrananlara karşı bile saygılıdır. Gaara ile yaptığı dövüş sonrası çok ağır bir şekilde yaralanmıştır ama sonra iyileşmiştir. Bir bölümde Gai-sensei bir içki olan sakeyi bardağın içinde küçük bir damla koyulduktan sonra sonuna kadar su ile doldurur ve Lee bir yudum aldıktan sonra sarhoş olur ve etrafı dağıtır. Sonra bir dövüşte bütün bir sake şişesini içmiştir ve sonra ayakta buramamasına rağmen çok iyi dövüşmüştür tam yenilmek üzere iken Gaara onu kurtarmıştır.

  Hyuuga Neji

  Hyuuga Neji Hyuuga klanının yan ailesindendir. Babası öldükten sonra yan ailenin başına geçmiştir. Yan ailenin görevi ana ailedekileri korumaktır. Bu yüzden de yan aile üyeleri küçüklükte aldıkları mühürle kurallara karşı gelme olasılığına, ana aileden biri mühürü aktif hale geçirip, o kişiyi uyarabilir ya da öldürebilir. Bu mühürden Neji'de de vardır. Babası Hyuuga Hiazshi ile amcası Hyuuga Hiashi ikiz kardeştir. Amcası daha büyük olduğu için babası yan ailenin başına, amcası da ana ailenin başına geçer. Neji küçüklüğünden beri kuzeni Hinata'dan daha güçlüdür. Babası Neji'nin hiçbir zaman ana ailenin başına geçemeyeceğini bildiği için içindeki nefreti Hiashi anlar ve hemen mührü harekete geçirip onu uyarır. Hiashi, bir Bulut Köyü ninjasının Hinata'yı kaçırırken öldürür. Bu yüzden Kumokagure karşılık olarak Hiashi'nin canını ister. Hiazshi abisi yerine gitmek ister ve bu şekilde de kendi canını feda eder. Babasının ölüm haberini alan Neji, babasını ana aile tarafından öldürüldüğünü zanneder. Bu yüzden de ana aileye hep nefret duyar. Hiashi, Neji'nin neden nefret duyduğunu öğrendiği zaman, Neji'den özür diler ve ona babasının ona yazdığı bir mektup verir. Bu mektupta babasının neden öldürüldüğü yazılıdır. Bu sayede Neji'nin nefreti yok olur.
  Ten Ten ve Rock Lee, Neji'nin takım arkadaşıdır. Maito Gai'de takım lideri ve hocalarıdır. Yan aileden olmasına karşın çok güçlü ve aile tekniklerini kullanmakta kendini çok geliştirmiştir. Ayrıca akademiden 1. olarak mezun olmuştur. Naruto ile dövüşene kadar kendini herkezden güçlü gören kibirli biridir. Ancak Naruto ile dövüşürken Narutonun vazgeçmeyip kotu dayak yemesine ramen vazgeçmeyip yenilmesinden sonra kibirliliği ortadan kakmıştır. Önemli olanın güç değil vazgeçmemek olduğunu anlamıştır ve animenin 150-200. bolumleri arasında düşmanlarıyla dovüşürken herzaman Naruto'nun vazgeçmeyişini hatırlayıp vazgeçmeden yenmenin bir yolunu bulmuştur. Kibirliliğinin yanında çok akıllı ve mantıklı hareket eden bir liderdir...

  Haruno Sakura
  Haruno Sakura manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir. Manganın ilk başında Hatake Kakashi'nin Genin olarak öğrencisidir, daha sonra Tsunade'nin yardımcısı olarak Chūnin olmuştur. Küçükken Ino Yamanaka onun ilk edindiği dostudur. Ino ve Sakura aynı anda okulun en populer çocuğu olan Uchiha Sasuke'ye aşık olmuştur. Önce çok iyi arkadaş olan Ino ve Sakura şimdi birbirilerine düşmanlardır. Baş karakter olan Naruto Sakura'dan hoşlanmaktadır ama Sakura Sasuke'den hoşlandığı için Naruto'ya yüz vermemektedir. İlk başlarda Naruto'dan tam anlamıyla tiksinen Sakura sonraları Naruto'ya iyi davranmaya başlamıştır. (Naruto'dan şu anda hoşlanıp hoşlanmadığı bilinmiyor.) Animesinin bir bölümünde Sasuke için kendi pembe ve güzel saçlarını kesmiştir. Aslında yabancı ülkelerde Sakura'nın fanlarını bulmak çok zor çok fazla anti-sakura grupları var. Bunun nedeni Sakura'nın Sasuke'ye aşık olması ve Sasuke'nin de çok sayıda fan kızlarının olmasıdır. Fan kızlar Sakura'dan nefret edip, onun kötü resimlerini çizmektedirler.

  Hyuuga Hinata
  Hyūga Hinata manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir.İzleyenlere işkence çektirecek kadar utangaçtır bu yüzden Naruto'ya olan platonik aşkını asla ifade edemez.Hyuga klanının asıl ailesindendir ve klanın özelliği olan byakugan gözüne sahiptir...Hyuga ailesinin varisi olarak da bilinir fakat babası Hyuga Hizashi güçsüzlüğü yüzünden onu ailen yüz karası ilan etmiştir.Naruto'yu görünce önce yanakları kızarır sonra işaret parmaklarını birbirine deydirerek um... şeyy.. falan demeye başlar -tabi bu sırada yanaklarının kısarıklığı bütün yüzüne doğru yayılır- son olarak bayılır.Tabi Naruto Hinata'nın aşkını anlayamayacak kadar aptal bir karakterdir.

  Hatake Kakashi

  Kakashi Konohagakure (Konoha Köyü)'nin Jounin rütbeli ninjalarından birisidir. Kendisi anime ve manga'nın başında; Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura isimli öğrencilerden oluşan 7. Takıma eğitmen olarak atanmıştır. Kendisi ayrıca Kopya Ninja Kakashi (Kopī Ninja no Kakashi) veya Sharingan Kakashi (Sharingan no Kakashi) olarak da tanınmaktadır.

  Bu lakaplar kendisinin sol gözündeki bir özelliği kullanmak suretiyle 1000'den fazla jutsu (Ninja Tekniği) öğrenmiş/kopyalamış olması gerçeğinden hareketle ortaya çıkmıştır. Sol gözündeki bu özellik, Sharingan , sadece neredeyse yok olmuş olan Uchiha ailesinin bazı fertlerinde görülebilen, o aileye özgü genetik bir özelliktir. Normal gelişimini tamamlamış ve faal haldeki Sharingan özelliğine sahip olan sol gözünün kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülümsü işaret bulunmaktadır.

  Uchiha Sasuke
  Uchiha Sasuke, manga ve anime serisi Naruto'da bir karakterdir. Uchiha Clanından geriye kalan iki kişiden biridir. Uchiha Clan'ı Konoha köyünün en güçlü ve asil Clanlarındandır. Sasuke küçüklüğünde abisi gibi kabul görebilmek için çok çalışıp sonunda babasın tarafından kabul görmüştür. 2. 2
  mustafa3325
  Usta Üye

  --->: Naruto ve Hikayesi Hakkında

  Reklam  Uchiha İtachi
  Uchiha Itachi anime ve manga serisi Naruto'da yer alan karakterlerden birisidir.

  Uchiha Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, Sharingan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU liderliğine terfi etti. Kısa süre sonra Sasuke hariç tüm klanını öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu olaydan sonra Konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır. Şu anda S-derecesinde bir suçlu olarak gözükmektedir. (Not: S-derecesi en tehlikeli suçluları temsil eder.) Itachi şu anda içinde çok tehlikeli ve kaçak ninjaları barındıran Akatsuki topluluğunun bir üyesi olarak ninjalık yapmaktadır.

  Itachi'nin kendi klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb henüz bilinmemektedir. Ama Itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre, klanın yok etmesinin sebebi limitlerini test etmektir.

  Itachi, daha henüz Konoha ninjasıyken (o vakit Akatsuki üyesi olan) Orochimaru'nun dikkatini çekmeyi başardı.Itachi daha sonra akatsuki'ye katıldıktan sonra Orochimaru, kendi ruh-aktarım tekniğini kullanarak, Itachi'nin bedenini bir sonraki bedeni olarak kullanmak istemiştir, ama başaramamıştır. Bu sebebten dolayı Orochimaru Akatsuki'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Orochimaru, Kabuto ile yaptığı konuşmada, Itachi'nin şu anki halinin kendisinden daha güçlü olduğunu belirtmiştir.

  Itachi'yi üstün yapan en önemli özelliklerinden birisi Sharingan'ın en üst noktası olan Mangekyo Sharingan'a sahip olmasıdır. Itachi Sasuke'ye Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi için en yakın arkadaşını öldürmesi gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda eğer Sasuke de Mangekyou Sharingan gücünü kazanırsa bu gücü kullanabilecek kişi sayısının üçe ulasacağını söylemiştir. (Bunu söylediği sırada Kakashi'nin kullanamadığı açıktır.)


  Maito Gai
  Maito Gai (İng: Might Guy) Naruto isimli anime ve manga serisindeki bir karakterdir. Maito Gai, 7. Takım'ın Jounin öğretmeni (Jap: sensei) Hatake Kakashi'yle her zaman bir rekabet içindenir. İkisi bir sürü farklı olaylarda hangisinin daha iyi olduğu hakkında yarışmışlardır; 100 metre koşusu, güreş, yemek yemek yarşması ve taş makas kağıt gibi. Bu yarışmalardan sonra 50'ye 49 Gai, Kakashi'yi geçmiştir. (Bu demek ki Gai Kakashi'den daha güçlü ve hızlıdır). Onlar her konuda birbirileri ile rekabet halindedirler ama bununla beraber çok yakın arkadaşlardır.
  Gai en yetenekli Jouninler'den biri ve bir Taijutsu ustasıdır. Onun Genin grubunda Rock Lee, Tenten ve Hyuuga Neji vardır, Gai'nin bu gruptaki Rock Lee ile arasında sıcak bir bağ vardır. Kendisine çok benzeyen Rock Lee ile birçok ortak yönleri vardır. Mesala; garip kaşları, yeşil elbiseleri, ilginç saç kesimleri ve saçma sapan davanışları ama böyle olunca grubun diğer üyeleri olan Hyuuga Neji ve Tenten geri planda kalmaktadır (ama Neji'nin üstün zekası ve gücü onu geri planda olamasına izin vermez.) Gai ile Lee'nin bir sürü gizli teknikleri vardır. Bu Lee, Gaara ile dövüşürken anlaşılır. Gai, Lee'nin aksine Ninjutsu ve Gen-Jutsu kullanma yeteneğine sahiptir ancak kullanmayı tercih etmez. Kendisini Taijutsu'ya adamıştır.Gai, bazen çok inatçı ve hırslı olabilir ama öte yandan o inanılmaz derecede mutlu, şanslı, çatlaktır. Onun bu çatlak davranışları sayesinde bazı bölümler çok komik ve rahatlatıcı geçer. Gai, Naruto serisinin en dramatik, duygusal ve çatlak karakteridir.
  Alıntıdır. 3. 3
  NormanCı
  Özel Üye
  Dostum "Naruto" Bir animedir :D+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi