Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi

+ Yorum Gönder
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi

  Reklam  Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi

  Forum Alev
  Beyaz perdeye aktarılan ‘Kuş Kafesi’ndeki rolüyle dünyaca tanınan Serrault, 79 yaşındaydı.
  PARİS - ‘La Cage aux Folles’ (Kuş Kafesi) Tiyatrosu ve filminde canlandırdığı eşcinsel gecekulübü sahibi Albin Mougeotte rolüyle uluslararası üne kavuşan Fransız aktör Michel Serrault, Honfleur şehrindeki evinde kanserden vefat etti.

  24 Ocak 1928’de Brunoy’da dünyaya gelen Serrault önceleri rahip olmak istedi ve İlahiyat Fakültesi’ne girdi. Fakat bekaret yemini etmek istemediği için okulu yarıda bıraktı. Aktör, daha sonra Paris’te oyunculuk eğitimi alarak kabarelerde sahne kariyerine başladı.

  Ünlü aktör yarım asırlık kariyeri boyunca 130’u aşkın filmde yer aldı. Kariyerine komedi oyuncusu olarak başlayan Serrault, seri katil, yaşlı bir çiftçi, sahtekar bir bankacı ve tecavüz zanlısı gibi çok çeşitli rollerde oynayarak Fransa’nın çokyönlü aktörlerinden biri oldu.

  Aktör, yönetmen Edouard Molinaro’nun 1978 yapımı Kuş Kafesi Filmindeki performansıyla, Fransızların Oscar’ı olan Cesar ödülüne layık görüldü. Serrault 2002 yılında, “Sadece eğlendirmek isteyenlere karşıyım. Oynadığım tüm rollerden çok mutluyum ve hepsinin sorumluluğunu üzerime alıyorum,” demişti.

  Bu arada, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, yayınladığı taziye mesajında, herkeste iz bırakan ünlü aktörün, tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının anıtı olduğunu belirtti.

  Serrault’ya yardımcı olan din adamı Alain Maillard de La Morandais, cenaze töreninin Çarşamba ya da Perşembe günü düzenleneceğini açıkladı.

 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi

  Reklam  Fransız aktör Michel Serrault kansere yenildi; kanserin fransız aktörü yok bulaştımı bitiriyor zaten 80 yaşında bir sebep olmuş kanser hastalığı yani gün bitmiş+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi