Peygamberimizin Mucizeleri

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Siyer Bölümünden Peygamberimizin Mucizeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberimizin Mucizeleri

  Reklam  Peygamberimizin Mucizeleri

  Forum Alev
  peygamberimizin mucizeleri

  Rasulullah sav birçok mucize sahibi idi bu mucizelerin birkaçını sizlere sayacağız .

  1.Allah rasulü nün ilk ve büyük mucizelerinden birisi Kuranı kerimdir. Gelen tüm şari ,edebiyatçılar bu kitaba hayran kalmışlardır. Kuranı kerimin bir ayetinin benzerini asla yazamamışlardır.Kuran okuyanların kalbini daima yumuşatmıştır.

  2.Ayın ikiye bölünmesi; Kureyşin müşriklerinin başı Rasulullahın yanına gelir ve kendisine ayı ikiye ayırmasını söyler Rasulullah onların iman etmelerini çok istemekteydi. Allaha dua etti ve ay ikiye bölündü ancak müşrikler yiede iman etmediler.

  3.Rasulullah parmaklarının arasından su çıkarması; susuz kalındığı zaman elini suya sokar ve parmak arasından su akardı. Tebükgazvesinde 70 bin kişi ve hayvanları bu sudan içmişlerdir.


  4.Günün birinde Rasulullahtan mucize isteyenlere karşı kendisinden uzak olan ağacı yanına çağırdı ve ağaç kökleriyle birlikte yanına gelir selam verir.ve şehadet getirir. tekrar yerine gider.


  6.Önüne konulan zehirli koyunun beni yeme ben zehirliyim sesinin duyulması.

  7.Allah rasulü elinde put olan adama put konuşursa iman edermisin dedi oda 50 yıldır ona ibadet ederim ve hiç konuştuğunu duymadım der. Rasulullah puta ben kimim der ve putta ona Allahın Peygamberisin dedi ve putun sahibi iman etti.


  8.Kütüğün ağlaması.kedisine yeni bir mimber yapıldıktan sonra ona gerek kalmadığını düşündüklerinde kütükten ağlama sesi duyulmaya başlar.

  9.elindeki Çakıl taşlarının tesbih etmesi
 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberimizin Mucizeleri

  Reklam  peygamberimizin mucizeleri; peygambermizin kendi mucize zaten derki alimler o zamanda yaşayıpta gene inanmayanın vay haline yada o zamanda yaşayıp o mücizeleri görüp kabul etmeyenin durumu iyi olmasa gerek+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi