Sizce uzaylılar var mıdır???

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Sohbet - Muhabbet Bölümünden Sizce uzaylılar var mıdır??? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  Cedric
  Emekli
  Reklam

  --->: Sizce uzaylılar var mıdır???

  Reklam  İşte bu nokta pozitif düşünmenin başladığı noktadır.Bu olaya objektif olarak bakamazsınız ve neyi savunuyorsanız o düşüncenizin odak noktanız olur.Yani uzaylılar yok derseniz olduğunu görmeden inanmazsınız var dersenizde tek var diyen siz olsanız bile bu sizin tek düşünceniz olur.
  Bana kalırsa uzaylılar vardır.Çünkü evren hayal edemeyeceğimiz kadar büyük ve içinde bildiğimiz ve bilmediğimiz birçok canlı yaşıyor.Dünya dışında yaşayan canlılardan bazıları örneğin bakteriler dünya ortamlarında yaşayamıyor ve ölüyorlar.O yüzden onlara dünyalı diyemeyiz.Peki ya nedir onlar?Uzayda yaşayan dünyada yaşamayan bir canlı olduğu halde uzaylı demiyoruz.Aynı şekilde daha büyük boyutlarda yaşayan canlılarında olması mümkün değil mi?

  ForumAlev --->: Sizce uzaylılar var mıdır???

 2. 14
  catlak58
  Emekli
  Bence var bana ole gelıo:D 3. 15
  ceren_şükrü
  Emekli
  Bence var ama yine de bilemiyorum=) 4. 16
  demyas
  Üye
  valla hiç görmedim ama vardır herhaldee

 5. 17
  muamma.şair
  Bayan Üye
  Dünyada görmediğimiz ama onlarla beraber yaşadığımız varlıklar var ama uzaylı olduklarını sanmıyorum :D:P

 6. 18
  eyüp07
  Üye
  gözümle görmedim oyuzden varda demem yokta demem insanlar varsa uzaylılarda vardır

 7. 19
  DR.MATRİX
  Özel Üye
  Uçan daireler ve UFO yalanları

  Sual: Uzaylı insanların varlığı doğru mudur? UFO gerçek midir?
  CEVAP
  Asırlardır, dinsizler, dinleri inkâr etmek için çeşitli yalanlar uydurmuşlardır. Mesela, Âdem aleyhisselamı inkâr etmek için ilk insanların vahşi olduğunu, maymundan geldiğini, dil bilmediğini de söylerler. Halbuki Allahü teâlâ, bütün eşyanın, ismini, ilmini ve sanatını Hazret-i Âdeme öğrettiğini bildiriyor. (Bekara 31)

  Tanrıların Arabaları diye kurgu yazılar yazan Erich von Daniken bunlardan biri, Mısır Piramitleri gibi harikaları görünce, (Bunları insan yapamaz. Tanrılar yapmış olabilir) düşüncesiyle hayaller üretmiştir. Gayri müslim kafası, tanrı çok olursa çok iş yapar sanıyor. Her şeye gücü yeten bir Allahı düşünemiyor.

  Dinsiz, tanrıya inanmaz. Fakat Müslümanların itikadlarını bozmak için birçok tanrının olduğunu söyler. Bunun için Gök tanrıları veya Tanrıların Arabaları demeleri de inkârcılıklarından ileri gelmektedir. Cennetle, Cehennemle alay ederler. (Cehennemde dansözler var. Biz Cenneti değil, Cehennemi isteriz) derler. Bunları, Cehenneme inandıkları için değil, inananlarla alay etmek için söylüyorlar. Çok tanrıdan bahsetmeleri de bundandır.

  İnsan maymundan gelmiş diyenlere, yani evrim masalına, bilim havası vermek için antropolog demişlerdir. Aslında vicdanlı bir biyolog veya antropolog, ilme ihanet etmez. İnsan kafatasına maymun veya domuz dişi koyup ilim adına ortaya sürmez... [Geniş bilgi için Darwin ve Evrim Teorisi maddesini okuyunuz.]

  Bu işleri dinsizler yürütürken, bazı Müslümanların da UFO yalanına inanmaları, hele bazı Müslümanların, (Merihte Müslüman kardeşlerimiz var) demesi üzerine bu yazıyı yazmak bize vacip oldu. Bu yazıyı yazmaya karar verince, birkaç kişiye söyledim. İmanlı bir zat, (UFOlar hakkında size bir brifing vereyim dedi. Üç arkadaşla birlikte bir saat kadar süren brifingi izledik. Bu da, Danikenin etkisinde kalmış. UFO diye bize, kazılarda bulunmuş tarihi eserleri gösterdi. Diyelim ki o eserleri şimdi yapmak mümkün değil. Bu neyi gösterir? O devrin teknikte çok ileri olduğunu gösterir. Kazılarda medeniyetlere rastlanması, eski insanların tamamının vahşi olmadıklarını göstermektedir. Kazılarda ilkel toplumlara da rastlanması medeniyetlerin zirveye çıktığını, sonra çeşitli sebeplerle yıkıldığını göstermektedir. Medeniyetler zirvede iken, teknik çok ileri idi. Tıb da çok ilerlemişti, her hastalığın çaresi bulunuyordu. Her medeniyet, deprem, Hazret-i Nuhun tufanı gibi bir sebeple yok olunca, yenisini kurmak için sıfırdan başlamak gerekir. Bu eski medeniyetleri kuranlara, tanrıların adamları veya UFO demek ne kadar mantıksız ve ilim dışıdır.

  UFO, Unidentified Flying Objects kelimelerinin baş harfleridir. Buna meçhul uçan cisimler denmiştir. Yani, gökyüzünde görülüp de ne olduğu bilinmeyen şeylere bu isim verilmiştir. UFOlar, uzay gemisi, uçan daireler, uzaydan gelen insanlar zannedildi. Hâlâ da bunlar söyleniyor. Bugünkü tekniğin bunları tespit etmesi zor mu sanki? Amerikan Hava Kuvvetleri bunların ne olduğunu araştırdı. Neticede, dağlarda görünen oval şeylerin, bulutların içindeki buz kristallerinden yansıyan ışık topları olduğu tespit edildi. Ayrıca, bazı savaş uçaklarının uçan daire şeklinde olduğu da bir gerçektir. Süper güçler, teknoloji savaşında yaptığı çalışmaları gizlemek için, gizli çalışmalarını UFO ile kamufle etmeye çalışıyorlar. Şuranın buranın insanları daire şeklinde bir şey görünce, (İşte UFO) diyorlar.

  Konularında uzman 16 bilim adamı, konuyu bilimsel olarak incelemişler, UFOların aslı olmadığını bir kez daha ispat etmişler, (Daniken Duruşması) isimli eserlerinde, Danikene hak ettiği şamarı vurmuşlardır. Fakat buna rağmen, hâlâ ülkemizde, bilimsel teknolojiye karşı çıkan mutaassıp [bağnaz] kimselerin bulunmasına hayret ediyoruz.

  Müslümanlar, gezegenlerde insan veya insan gibi canlı varlık bulunmadığını bildirdiği için, din düşmanları, UFO diye bir yalan uydurdular. Allaha inanmazlar. Fakat Müslümanların itikadlarını bozmak için birçok tanrının olduğunu söylerler. Bunun için Gök tanrıları veya Tanrıların Arabaları demeleri de inkârcılıklarından ileri gelmektedir.

  Dinsizlerin hilesi çoktur. Hiçbirinin aslı yoktur. Gerçeği öğrenmeli, oyunlarına gelmemeli.

  Sual: Gezegenlerde insan var mı?
  CEVAP
  Yeryüzündeki gibi insan yoktur.

  Sual: Feza sonsuz mu?
  CEVAP
  Hayır. Sonsuz sanılan feza, henüz birinci semadır.


  alıntıdır


 8. 20
  RocKFoREveR
  Emekli
  Uzaylı Olma Olasılığı vardır evrende yalnız değiliz bu kesin(Bana kalsa 3600 yılda bir geliyolar:p)Filmlerdeki uçan daireler gibi olmadığı kesin çekilen fotolar videolar filmden etkilenerek eğlence amaçlı yapılan şeyler: )

 9. 21
  wody
  Emekli

  --->: Sizce uzaylılar var mıdır???

  Reklam  bence uzayda veya diğer gezegenlerde yaşayan canlılar olsaydı kur'anda bahsedilirdi diye düşüyorum nasıl cinler,şeytanlar vs yaşadıklarını biliyorsak, kur'anda bahsediliyorsa diğer canlılardan da bahsedilirdi kur'anda.

 10. 22
  pikoLat
  Emekli
  wody arkadaşımıza katılıyorum ;)
  Yani nasıL şeytan cin vs. OLduğunu Kur-an'dan öğrendiysek,
  UzayLı OLduğunuda oradan öğrenebilirdik diye düşünüyorm ;) :)


 11. 23
  masalcı21
  Üye
  bence var.çünkü dünya büyük biz bir dünyalıysak onlarda uzaylı olabilir.

 12. 24
  Cedric
  Emekli
  Buna benzer çok konu açıldı ve hepsinde aynı yorumu yaptım.
  Dünya dışında yaşayan bazı küçük bakteriler dünya koşullarında yaşayamıyor.Bu canlıları dünya koşullarında yaşayamadıkları gibi başka gezegende de yaşayamıyor.Yani uzay boşluğunda yaşıyorlar.Ve uzay boşluğu dünyanın dışında bir yer olduğu için herkesin genel tabiri uzay oluyor.Ancak dünyada uzayda bir yer olduğu için insanlarda bir uzaylıdır, dünya dışında da yaşam vardır.Eğer başka gezegenlerde yaşam var mı derseniz yorum farklı olur.


+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi