İnsanlar Niçin Farklı Düşünceler içerisindedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsanlar Niçin Farklı Düşünceler içerisindedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnsanlar Niçin Farklı Düşünceler içerisindedir

 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: İnsanlar Niçin Farklı Düşünceler İçerisindedirler

  Her insanın Kişiliğine Algılama kapasitesine Koşullanmalarına (Herkes izlenimlerine, daha önceki deneyimlerine ve beklentilerine göre farklı ve kendine özgü düşünceler üretir. Bu demektir ki, bilgilerin önyargılı biçimde toplanıp değerlendirilmesi olasılığı yüksektir. Bu da iletişimi etkileyecektir.Olaylara bakış tarzına Duygusal konumuna (Duygularınız, bilgileri değerlendiriş tarzınızı ve buradan düşünceler oluşturma biçiminizi önemli ölçüde belirler.

  Davranış tarzına (Başkalarının davranış tarzı, sizin davranış tarzınızı belirleyecektir.

  Cinsiyetine göre (Kadınlar, durumun duygusal yönlerini çoğu daha çabuk yorumladıkları ve kavradıkları için, genellikle erkeklerden daha iyi iletişimcidirler.) farklı değerlendirilirler. Anlaşılmak müthiştir. İdeal yönetici bir iletişim ustasıdır. İletişim hataları yönetici için yönetim hatalarıdır. Yönetici için söylenecek en kötü şey ; Personelinin galiba beni anlamadı. sözüdür. İnsanları anlayamıyorsanız, onlarla birlikte çalışamazsınız. Birlikte çalışmanın olmadığı yerde başarının varlığından söz etmek mümkün değildir.

  Farklı düşünülüyor çünkü,

  1- İnançlar değişik olduğu için.

  2- Toplum Kültürü(bölge) farklılığı.

  3- Aile kültüründen geliyor

  4- Gen yapılarından.

  5- Maddi çıkarlar için.

  6- Bilgiler az olduğu için.

  7- Bilgiler fazla olduğu için.
+ Yorum Gönder
insanların düşünceleri neden farklıdır,  insanların görüş ve düşünceleri neden farklıdır,  insanlarin gorus ve dusunceleri neden farklidir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi