Yurt sevgisi nedir yurt sevgisinin ne olduğu ve yurt sevgisi ile ilgili atasözü özdeyiş ve şiir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yurt sevgisi nedir yurt sevgisinin ne olduğu ve yurt sevgisi ile ilgili atasözü özdeyiş ve şiir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yurt sevgisi nedir yurt sevgisinin ne olduğu ve yurt sevgisi ile ilgili atasözü özdeyiş ve şiir

 2. 2
  Hozukcan
  Emekli

  Cevap: Şiir için burayı ziyaret edin: http://www.forumalev.net/siir-siirle...-siirleri.html

  Atasözü için: http://www.forumalev.net/seviyeli-ci...i-atasozu.html 3. 3
  LoveNess
  Bayan Üye
  YURT SEVGİSİ
  Yurt; üzerinde doğup büyüdüğümüz, toprağından, suyundan, yeraltı ve yer üstü her türlü zenginliğinden yararlandığımız, havasını teneffüs ettiğimiz toprak parçasıdır.

  Türk ulusunun fertlerini birbirine bağlayan kuvvetli bağlardan biri de yurt birliğidir.
  Her türlü varlığı ve zenginliği ile bizi besleyen yurdumuza bağlı olmamız, onu sevmemiz, sahip çıkmamız gerekir. Bunu atalarımız tarih boyunca yapmış ve bu kutsal toprakları korumak için Çanakkale’de tarihin kaydettiği en büyük kahramanlığı göstermişlerdir.
  Değişik iklim özellikleri, doğal güzellikleri ve tarihî zenginlikleri; çok çeşitli ürünleri, sebze ve meyveleri ile Türkiye’miz, dünyada pek az ülkede bulunan bir zenginliğe sahiptir.
  Bize düsen görev ise mutlu olmamızı sağlayan yurdumuzun değerini iyi bilmektir. Onu korumak için gereken askerlik görevimizi yapmak ve kazancımızın bir kısmını vergi olarak vermektir.
  Ulu Önder Atatürk, yurt sevgisini ve hür yaşamanın güzelliğini su sözleri ile ifade etmiştir: “Yurt toprağı! Sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Fakat sen Türk milletini ebedî hayatta yaşatmak için feyizli kalacaksın. Türk toprağı! Sen, seni seven Türk milletinin mezarı değilsin. Türk milleti için yaratıcılığını göster. Türkiye halkı, mütevazı millî hudutları içinde bütün medenî insanlar gibi tam manâ ve şümulüyle yaşayacaktır.”
  Sonuç olarak sunu söyleyebiliriz ki yurt, hiç bir şeyle değişilmeyecek kadar kutsal bir varlıktır. Büyüklerimiz ne güzel söylemişler, “Ana gibi yâr, vatan gibi diyar olmaz.” diye.
 4. 4
  aynalı
  Üye
  Yurt sevgisi ile ilgili paylaştıınız yazı için teşekkür ederim, aradığım bir konuydu. :)

+ Yorum Gönder
yurt sevgisi nedir,  yurt sevgisi yazı,  yurt sevgisi ne demektir,  yurt sevgisi arastir,  yurt sevgisi kompozisyonları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi