Sirkenin leke ve benler üzerindeki faydası bakmanızda fayda var

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sirkenin leke ve benler üzerindeki faydası bakmanızda fayda var ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sirkenin leke ve benler üzerindeki faydası bakmanızda fayda var
  Soru: Sevgili Forum Alev,

  Birkaç gün önce bir arkadaşımın yanına uğramıştım.Alnımda bantla kapattığım yeri görünce; endişelenerek ne olduğunu sordu ve geçmiş olsun temennisinde bulundu.Ben önemli bir şey olmadığını, bandın altında düşmeye yönelen, bazan kanayan, biraz da tahrişli siyah benimi tendirdiyotladıktan sonra kapattığımı söyledim.Arkadaşım ise; bir müddet önce buna benzer siyah ben ve siyillerin yüzünün birkaç yerinde olmak üzere vücudunun da muhtelif yerlerinde çıktığını söyledi.Doktora başvurduğumda ise; bu benlerin ameliyatla alınması gerektiğini söyleyerek, bir ay sonraya ameliyat günü verdi.Ben ise ameliyattan önce hemen araştırmaya
  karar vererek, başvuru kaynaklarımdan iyileştirici doneler elde ettim ve onları uyguladım.Bu tedavi şekli çok basit bir uygulama idi.Bir pamuğu üzüm sirkesine batırarak , onu bu ben üzerinde, günde iki kez olmak üzere, üç dakika kalacak şekilde bir hafta kadar uyguladım.Bundan sonraki hafta içinde kabartıların yokolduğunu, siyah benlerin de kendiliğinden düştüğünü gördüm.Altlarında ise düzgün ve kendi renginde bir deri tabakası gelişmişti. Bir ay dolduğunda yine doktora gittim. Doktor notlarına ve yüzüme bakarak geliş nedenimi sordu.Olayı anlattığımda, doktor şaşırmıştı:"Doğrusu sirkeden bu konuda bu kadar başarı beklemezdim..." diye espri yaptı. Şimdi kendi benlerimde aynı denemeyi ben de yapacağım; bakalın ne netice verecek, doğrusu merak ediyorum.Ben umutluyum, ya SİZ...
  Sevgilerle...Enver Dede


  Elma sirkesi
  üzüm sirkesi

  sirkenin faydaları
  ? 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: eline sağlık


  Elma sirkesi
  üzüm sirkesi

  sirkenin faydaları. 3. 3
  fecr
  Özel Üye
  Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma ve sirkesi… diyet yapmayı düşünen ya da diyete başlayan çoğu bayan önce bir ön çalışma yapar ve araştırır.zayıflamaya etkisi olan besinler, nasıl çabuk kilo verilir, kilo verirken sarkmamak için ne yapmak gerekir vs..biz de sizler için bilgeis kadınca olarak bir araştırma yaptık ve en çok kullanılan yöntemlerden elma sirkesi ve elma sirkesinin etkilerini ele aldık.bu yazımızda elma sirkesi hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğreneceksiniz.

  öncelikle şunu öğrenelim elma sirkesinin faydaları nelerdir ?
  Elma sirkesi, doğal bir yasam iksiridir!
  Bileşim: Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.
  Yaşlılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz.. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.
  Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:
  *1 bardak su
  *1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi
  *1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı
  Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır. Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:
  Çiçek balının bileşimi: Seker: %32 üzüm şekeri (glikoz), %39 meyve şekeri, %7 malt şekeri. 100g balda mineraller: Sodyum 7 mg, potasyum 45 mg, kalsiyum 5 mg, fosfor 20 mg, magnezyum 3 mg, demir 1mg. 100g balda vitaminler: B1 0,03 mg, B2 0,05 mg, Niacin 0,1 mg, C 1mg.
  Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık.
  -bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.
  -Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.
  -Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.
  -Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.
  -Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.
  -Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.
  -Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.
  -Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.
  -Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.
  -Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ilik suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.
  -Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.
  -Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5- 10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!
  -Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.
  Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur
  diyet ve elma sirkesi:
  Osmanlı Zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.


  FORMÜL:
  4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE
  4 YEMEK KAŞIĞI BAL
  4 SU BARDAĞI SU
  BUNU 1 LİTRELİK CAM ŞİŞEYE KOYUN VE İYİCE ÇALKALAYIN HER YEMEKTEN SONRA YARIM SU BARDAĞI İÇİN 1 AY SONUNDA FARKI GÖRECEKSİNİZ.
  Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi
  Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.
  Sivilceler İçin Elma Sirkesi
  1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.
  Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi
  Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.
  Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi
  Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.
  Varisler İçin Elma Sirkesi
  Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.
  netten derleme-Bilgeis Kadınca 4. 4
  Ziyaretçi
  benimde benlerim var çok hemde ne yapabilirim ?

 5. 5
  Ziyaretçi
  bende yaptım bakalım yok olcakmı benim

 6. 6
  Ziyaretçi
  Yüzüm et beni değil ama küçük benler var onlarca geçer mi ?

 7. 7
  Ziyaretçi
  Merhaba benim de yuzumde ben var.Acaba bu sirke gercekten ise yaradimi? Yaradiysa ne kadar surede oldu.Cevaplarsaniz cok sevinirim

 8. 8
  Ziyaretçi
  ben yaptım bir benimin üzerine ve gitti ama şuan da tekrar uyguluyorum yüzümü yakıyo sürdügüde cildime bşiy olmasın die tekrar deneyene kadar ara vercem bence sizde böyle yapın

 9. 9
  Hakan
  Administratör
  Yüzüm et beni değil ama küçük benler var onlarca geçer mi ?
  Merhaba benim de yuzumde ben var.Acaba bu sirke gercekten ise yaradimi? Yaradiysa ne kadar surede oldu.Cevaplarsaniz cok sevinirim
  Basit bir operasyon ile yüzünüzü temizleyebilir siniz.

 10. 10
  Ziyaretçi
  arkadsım bal kesin çöcüm bir haftada yok ediyor günde 2 defa uygula

 11. 11
  Ziyaretçi

  kardeşim sirke iz bırakır hemde kalıca iz bal tavsiye edeyim 1 haftada yokeder

+ Yorum Gönder
elma sirkesi benleri yok eder mi,  elma sirkesi benleri geçirirmi,  benlere elma sirkesi,  sirke ile ben tedavisi,  elma sirkesi ile ben tedavisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi