MİCHAEL JORDAN basketbolu neden bıraktı?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden MİCHAEL JORDAN basketbolu neden bıraktı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Heroes*
  Emekli

  Cevap: Michael Jordan, 2 Olimpiyat altın madalyası sahibi takımda oynadı. 1984 Olimpiyatları’n bir lise öğrencisi olarak katıldı ve ilk kez madalyanın sahibi olma duygusunu tattı. 1992 yılında ise Magic Johnson, Larry Bird ve David Robinson gibi yıldızların bulunduğu "Rüya Takımı" ile ikinci kez bu duyguyu tattı.
  7 Mayıs 2003’te Wizards takımının sahibi Abe Pollin, Jordan’ı görevinden aldı. Bunun üzerine Jordan, bu davranışın bir tür ihanet olduğunu ve sonucun bu olacağını tahmin etse, Wizards ile basketbola asla geri dönmeyeceğini söyledi.

  Michael Jordan şu anda çocuklarıyla birlikte Highland Park, Illinois’te yaşıyor. Iki oğlu da bu eyaletteki bir katolik okulu olan Loyola Academy’de okuyor. Jordan kariyeri boyunca ismi en çok pazarlanan figürlerden biri oldu. Nike, Chevrolet, McDonald’s, Coca-Cola gibi dünyaca ünlü birçok markayla anlaşma yaptı. Gatorade markasının ise oyuncu için ayrı bir yeri var çünkü marka, 1991 yılından beri reklamlarında Jordan’ı kullanıyor, markanın 20den fazla reklamında oyuncu yer alıyor. "Space Jam" dışında birçok yapımda da rol alan oyuncu, 2007 yılında "Basketball Man" adlı filmde kendini canlandırıyor. 1.96 metre boyunda. 3. 3
  klorofil
  Üye
  Yaşlandı artık bırakması iyi oldu. 4. 4
  GeMiNii
  Usta Üye
  Herşeyin Bir Sonu Olduğu İçin Olabilir Değilmi ? :)

+ Yorum Gönder
michael jordan neden basketbolu bıraktı,  michael jordan kaç yaşında basketbolu bıraktı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi