Kilo almak ıstıyorum

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kilo almak ıstıyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kilo almak ıstıyorum

 2. 2
  Toprak
  Özel Üye

  Cevap: Sağlıklı Kilo Almanın Gerçek Yolları


  Kilo sorunu eminim bir çok kişide vardır. Kimileri vermek için uğraşır didinir bende almak için uğraşırım.. Sen manyakmısınız demeyin gerçekten biraz kilo almam lazım ya. Yani öyle diyorlar ve bende diyenlere katılıyorum. Hatta daha önce bahsettiğim wordpress tsirtlü fotoğrafım konusundaki fotoğraf’ıma bakarsanız sizlerde az çok anlarsınız sanırım. Bu arada boyum uzun olduğundan da göstermiyor olabilirim. { Kilom 69~70 - boyum da 1,84 filan dı enson } Benim gibi kilo almaya çalışıpta alamayanlar bu yazımı mutlaka okusun. Çünkü bende hem yazıp hem de okuyacağım bakalım kilo alabilecekmiyim. Tabi söylenenler uygulanırsa sonuç alınabilir anca.
  Kilo alma konusunu daha doğrusu sağlıklı kilo alma konusunu kendimce araştırdım. Bulduğum sonuçların hemen hepsi birbirinin kopyası olduğundan araştırırken öğrendiklerimden bahsetmek istiyorum. Maksat piyasadaki yazılardan farklı tutup kendime özgü yazmak. Evet başlıyoruz kilo almaya hazırmısınız.

  • Öncelikle kilo aldırıcı ürünlerden uzak durulması gerektiğini herkes söylüyor.
  • Kilo almak için gelişi güzel yemek yemekte her zaman doğru sonuç vermeyebiliyor. En azından alınan kilolar direk göbeğe verirse işte o zaman kötü olur. Sarkık buruşmuş bir görüntü olmasını kimse istemez sanırım.
  Yani normal beslendiğimiz şekilde devam etmeliymişiz sadece yediğimiz süt ve süt ürünlerinde , kurubaklagillerin ve et ürünlerinin tüketiminde artış yapılması gerekiyormuş.
  • Gün içinde fırsat buldukça bir şeyler atıştırılmalıymış
  • Yüksek kalori içeren gıdalar tüketmekte fayda varmış
  • Akşamları yemekten sonra tatlı yenmeside faydalıymış
  • Öğünlerde normal porsiyondan daha fazlası yenmeye çalışılmalıymış. Eğer iştahım yok derseniz de yüksek kalorili ama küçük porsiyonlu gıdalar da tercih edilebilirmiş.
  • Bu arada sık sık eğzersiz yapmakta fayda varmış.
  Dr.Ayşe Ünlü ‘nün kilo almayla ilgili tavsiyeleri

  - Yemeklerden önce yürüyüş yapınız
  -Daha sık besin tüketiniz
  -Enerji içeriği yüksek besinleri seçiniz
  -İçecekleri yemeklerden 30 dakika önce veya sonra tüketiniz
  -Yatmadan önce bir ara öğün tüketiniz
  -Soda yerine taze meyve suyu, çay ve kahve yerine süt veya milk shake içiniz
  -Doktorunuz veya diyetisyeniniz önerirse yemeğe daha çok vakit ayırınız
  -Besin takviyesi kullanınız


  İştahsızlığa Dikkat !

  Dr.Ayşe Ünlü, iştahsızlığın, açken bile beyine tokluk sinyallerinin gönderilmesi olduğunu belirterek, ‘Bunun nedeni hastalık, ağrı, depresyon, stres olabilir. Bu durumlar geçse bile iştahsızlık devam ediyorsa açlık hissini beklemeden temel yemek saatlerinde öğünlerinizi tüketiniz’ demiş.
  Bizim doktor ne güzel de söylemiş öyle. Bu söylenenleri denemeye çalışacağım bakalım olumlu sonuç alabilecekmiyim. Bol kilolu günler diliyorum.


  ALINTI
 3. 3
  ades_44
  Yeni Üye
  bende kilo almak istiodum ii oldu:)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi