Öğretmenim- öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Öğretmenim- öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmenim- öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: 24 Kasım Her Yıl ülkemizde öğretmenler Günü Olarak Kutlanır Geçmiş Ve Geleceimizde Emeği Geçen öğretmenlerimiz Sevgiyle Anılır Ziyaret Edilir 3. 3
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Öğretmen Günüyle İlgili Kompozisyon Örnekleri
  Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
  Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız, en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir.
  “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
  Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız.
  Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisinde, bir yürek soyluluğu içerisinde, yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.
  Kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.
  Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir
 4. 4
  Ziyaretçi
  arkadaşım tebrik ederim

 5. 5
  Ziyaretçi
  öğretmenlrle ilgili en güzel sözler

 6. 6
  Ziyaretçi
  güzel . ödevim kabul edildi :) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .

+ Yorum Gönder
kompozisyon örnekleri,  canım öğretmenim ile ilgili kompozisyon,  öğretmenime mektup konulu kompozisyon,  kompozisyon örneği,  öğretmenim kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi