Motorsiklete nos takılırmı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Motorsiklete nos takılırmı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Motorsiklete nos takılırmı
  Soru: benim pokcet bıke motorum var buna nos takıldını duydum ner taktıra bilirim ?


  İle İlgili Yazılar

 2. 2
  tuanamlk
  Usta Üye

  Cevap: Her turlu araca NOS takilir.Tek yapilmasi gereken Piston ve yatagini seramik ile kaplatmaktir.Yuksek yanma isisina dayanikli tek madde seramiktir cunku. Bu tip motorlarin hava filtresinden iceri sokacagin bir boru yeterli olacaktir. Yanliz sunu unutma NOS sana ek hiz saglamaz.Motorun 100 yapiyor ise yine 100 yapar.Tek farki 100 km/h hiza ulasma zamanindir.

  NOS adını nitrojen oksit'ten alan bir gaz. Tahmin edilenin aksine yanıcı değil soğutucu bir gazdır.Sanayide ve cilt hastalıkları tedavisinde amortisör tüplerinin içinde kullanılıyor.
  NOS bir tüpün içinde basınçlı vaziyette bekliyor switch ve selonoidler(musluk) her karbiratörün ağzına 1 tane olmak üzere monteleniyor.Switch'e bastığınızda selenoidlerden çıkan gaz benzinle beraber karışarak silindirin içine doğru gidiyor, bu esnada silindirin içine giren oksijende NOS sayesinde soğuyor,adeta donmuş bir hale geliyor. Soğuyan oksijen hacimsel olarak küçülür buda silindirin içine normalden kat kat fazlaoksijenin küçülmüş olarak girmesi demektir.Yani normalde silindirin içine 1 ölçek yakıt 9 ölçek oksijen giriyorsa NOS yardımıyla 18 ölçek oksijen giriyor,tabi buda daha büyük bir yanma ve patlama anlamına geliyor.
  Tabi benzin oksijen orantısını düzeltmek için bir nevi benzin pompasına da ihtiyaç oluyor.

  Motorsiklete tabii ki de NOS (Nitro Oxide System) takılır..Nasıl mı ? İşte böyle:


  (Kawasaki ZX-12R üzerinde)


  Alıntı+ Yorum Gönder
nos tüpü,  motosiklet nos,  motosiklete nos nasıl takılır,  motosiklete nos takılır mı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi