Pasif pedofili tedavisi pasif pedofili kendisini nasıl tedavi eder

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pasif pedofili tedavisi pasif pedofili kendisini nasıl tedavi eder ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Pedofilinin beyni farklı


  Pedofililerin beyinlerinin normal insanlarınkine göre farklı çalıştığı belirlendi.
  Yale Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçları, pedofillerin beyinlerinin normal insanlarınkine göre farklı çalıştığını gösterdi.

  Beyin aktivitesini kaydeden görüntüleme tekniğiyle yapılan çalışmada, pedofillerin beyinlerinin, erotik materyale normal insanlara göre az tepki verdiği keşfedildi. Bu eksiklik pedofillerin diğer uyarılma yollarına ihtiyaç duymasına yol açıyor olabilir. Araştırma sonuçları, hastalığın tedavisi için de umut veriyor.


  Pedofili nedir

  Pedofili, çocuklara karşı cinsel duygular beslenmesine neden olan zihinsel bir hastalıktır. Aktif ve pasif olmak üzere iki çeşidi vardır. Pasif pedofili kişinin kendi içinde yaşanan, psikolojik bir rahatsızlık olarak kabul edilmektedir. Aktif pedofiliyse çocuklara karşı cinsel istismar ve hatta çocuk tecavüzü gibi olaylara bile varabilecek ağır bir hastalıktır.PEDOFILI
  Pedofilinin klinik tanimi: Eriskin bir kimsenin ayni ya da karsi cinsiyetteki cocuklari cinsel acidan cekici bulmasi ve onlara cinsel egilim duymasidir. Bir davranisin pedofil olarak tanimlanabilmesi icin cinsel icerikli olmasi gerekir.Pedofilik egilimler yetiskin bireyi cocuklara karsi cinsel suc islemeye yol acabilecegi gibi sadece bir ilgi olarak ta kalabilirler.
  Pedofilin seks objesi cocuktur.Genelde erkekler arasinda yaygin olmakla beraber kadin pedofil vakalari da vardir.Bu egilime sahip yetiskinler birincil olarak cocuklara karsi cinsel ve duygusal egilim icindedirler. Cocuklara karsi oksama, kucaklama, koklama, dokunma veya öpme gibi davranislar gösterirler.
  PEDOFILI HASTASININ, suclu mu yoksa hasta mi oldugu konusu tartisilmaktadir.Pedofilin tedavisinde, psikoanalitik ve davranisci teknikler [orgazmik tekrar kosullama-kapali duyarlastirma) kullanilmaktadir.
  Orgazmik tekrar kosullama ile pedofilin cinsel ilgisinin kendisine uygun olan objelere(yetiskin kadinlara) yіneltilmesi ve dürtülerinin istenildik bicimde sekilenmesine calisilir. Bu asamada istendik yіnelimler olusturuldugunda, pedofilin davranisinin degistirilmesi asamasina yani kapali duyarlastirma sürecine gecilir.Kapali duyarlastirma da, pedofilin küçük kızlara cinsel uyarilma gosterdigi durumlarda bir itici uyaranla karsi karsiya birakilir. Zamanla bu itici uyarici pedofil egilimin gerilemesine yol acabilir.+ Yorum Gönder
pedofili belirtileri,  pedofili tedavisi,  pedofili tedavi,  pasif pedofili tedavisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi