Dünyaca Ünlü Müzisyenler Kimlerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dünyaca Ünlü Müzisyenler Kimlerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dünyaca Ünlü Müzisyenler Kimlerdir

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Okay Temiz (1939 - .... )
  Okay Temiz.jpg
  Ludwig Van Beethoven 1770-1827 (16 Aralık (?) 1770’de Bonn’da doğmuş 26 Mart 1827’de Viyana’da ölmüştür).


  ludwig-van-beethoven.jpg


  Johann Georg Leopold Mozart (d. 14 Kasım 1719 - ö. 28 Mayıs 1787), ünlü besteci ve müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'in babasıdır. Kendisi de müzisyen olan Leopold Mozart, oğlundaki yeteneği çok erken yaşlarda fark etmiş ve onun gelişmesini ve müzik eğitimi almasını sağlamıştır.


  leopold mozart.gif


  Goran Bregović (1950, Saraybosna), Sırp-Hırvat besteci ve müzisyen.
  1950 yılında sırp bir anne ve hırvat babanın cocuğu olarak dünyaya göz açmıştır. 16 yaşındayken konservatuardaki klasik keman eğitimini bırakarak Yugoslavya'nın en başarılı gruplarından sayılan "White Button" (bijelo dugme, "Beyaz Düğme") adında bir rock grubu kurdu.

  goran bregovic.jpg 3. 3
  fecr
  Özel Üye  FARİD FARJAT (KEMANI AĞLATAN ADAM)
  Farid Farjad 1938 yılında Tahran’da (İran) doğdu. 1966 yılında Tahran Müzik Konservatuar’ında klasik müzik üzerine mastır yaptı. Bundan sonraki dönemde Tahran Senfoni Orkestra’sında önemli görevler aldı. Fars Halk Müziği’nde çok derin bir birikime sahip olan Farjad keman ile Batı Klasik Müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Batı Klasik Müziği üzerindeki çalışmaları Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir.

  Şu anda dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farjad’ın An Roozha I An Roozha II An Roozha III An Roozha IV ve An Roozha V olmak üzere beş albümlük albüm serisi yayımlandı. Ayrıca sanatçının Golha Orkestrası adlı kolektif bir albüm de eserleri arasında yayımlandı.
  Parçalarında kendisine piyanoda eşlik eden isim Abdi Yamini'dir. Anroozha serisinin ilk dördünde işittiğimiz piyano ezgileri de Abdi Yamini'ye aittir. Daha sonraları ise kendisine piyanoda eşilk eden bir başka isim de eşi Mitra Tavakkoli'dir.
+ Yorum Gönder
dünyaca ünlü müzisyenler,  dünyaca ünlü müzisyenler kimlerdir,  dünyaca ünlü müzisyenler isimleri,  ünlü müzisyenler,  yabancı müzisyenlerin isimleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi