Suda yüzen araba

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Suda yüzen araba ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  ÆSiя
  Özel Üye

  Cevap: Daha önce suda giden araçlar yapılmıştı. Fakat hiçbiri hem görünüş, hem de kullanılabilirlik açısından yeterli olmamıştı. Çünkü bu araçlar sudayken en fazla 10 km hızla gidebiliyorlardı. Bunun en büyük nedeni ise genelde amatör kişiler tarafından zevk için yapılmaları idi.

  İngiltere’deki Gibbs Technology firmasında çalışan 70 mühendis tam 7 yıl laboratuvara kapanarak bu hız limitini aşmayı başardılar. The Aquada adını verdikleri araç, karada 161 km (100 mil), suda ise 48 km (30 mil) hıza ulaşabiliyor. Suda bu kadar hızlı gitmeyi süzülebilmesi sayesinde beceriyor. Tabii 175 beygir gücünde olması da önemli bir faktör.

  Araç üç kişilik ve koltukların hepsi ön tarafta. Direksiyon ve pedalları ortadaki koltuğun önüne koymayı uygun görmüşler. Aracın başka bir ilginç özelliği ise kapısının olmaması.

  Satış fiyatı oldukça yüksek: 240.000$. Büyük şehirlerde bir aracın denize girebileceği yerler olmadığını göz önünde bulundurursak pek talibi olmayacağını söyleyebiliriz. Kent dışında veya nehir kenarında oturanlar için tasarlanmış bir araç olarak ise epey pahalı. Amatörlerin yapmış oldukları suda giden arabaların fiyatları ise 5.000 ile 20.000 $ arasında.+ Yorum Gönder
suda yüzen araba hakkında bilgi,  yüzen araba hakkında bilgiler,  yüzen araba fiyatları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi