İyi kamera kaliteli ve zoom çok yüksek bir kamera

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İyi kamera kaliteli ve zoom çok yüksek bir kamera ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İyi kamera kaliteli ve zoom çok yüksek bir kamera
  Soru: Herkese selamlar
  Ben kaliteli ve zoom çok yüksek bir kamera almayı düşünüyorum.Bu kamera ile bir karıncayı veya daha küçük bir canlıyı zoom yapara büyütüp videoya çakmak istiyorum.Zoom olayı ve kalitesi çok yüksek olması lzım.Bana önerebileceğiniz marka veya bir yol varmı.
  teşekkür ederim.
  ? 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Canon Süper Zoom kameralar
  Ilhan Engin : 7 Mart 2009 - 19:00 CET
  Canon Süper Zoom’lu Kompaktlar Türkiye'de: Canon HD film çekimi ve 4 kare/saniye çekim işlevlerini PowerShot süper zoom serisine taşıdı. Canon, piyasaya sürdüğü 10 Megapiksel PowerShot SX1 IS ve PowerShot SX10 IS PowerShot ile dijital kompakt fotoğraf makinesi serisini daha da güçlendirdi. Bu iki yeni model, hızlı odaklama sağlayan USM ve zumlama sağlayan VCM özellikleriyle, olağanüstü 20x optik zum özellikli 28 mm’den başlayan geniş açı objektifi, kompakt zum kalite çıtasını çok yükseklere çıkarıyor. Kullanıcıların yaratıcı çekim olanaklarını en üst seviyeye çıkarmak için, PowerShot SX1 IS ve PowerShot SX10 IS modelleri hem diyafram hem de enstantane hızı üzerinde tam manuel kontrol olanağı sunuyor.

  Canon PowerShot SX1 IS dijital fotoğraf makinesi
  PowerShot SX1 IS modeli, 10 Megapiksel Canon CMOS sensör, sürekli çekimlerde saniyede 4 kare ve 1080p (30 kare/sn) Full HD video çekim olanağı başta olmak üzere Canon marka bir kompakt fotoğraf makinesinde öncesinde hiç görülmemiş çığır açan bir dizi özellik sunuyor. Üstelik hızlı performans ve ayrıntı zenginliğine sahip çekimler için Canon’un DIGIC 4 işlemcisini kullanan bu iki fotoğraf makinesi, her türlü koşulda geliştirilmiş sinyal işleme hızı ile düşük Noise seviyelerinde çekim yapıyor.


  Canon PowerShot SX10 IS dijital fotoğraf makinesi
  PowerShot SX1 IS ve PowerShot SX10 IS modelleri, 20x optik zum özellikli 28 mm’den başlayan geniş açı objektifiyle uzun menzilli telefoto çekimlerden genel manzara çekimleri için de ideal. Canon’un Ultrasonic Motor (USM) işlevi Voice Coil Motor (VCM) teknolojisi ile birleşerek, işlem sesini neredeyse sıfıra indiriyor ve spor çekimleri veya vahşi yaşam çekimlerinde maksimum hız sağlıyor. Buna ek olarak 4-stop avantajı sunan Canon’un optik Görüntü Sabitleyici (IS) işlevi sayesinde, en yüksek zoom konumundaki çekimlerinde dahi kamera titremesinin neden olduğu görüntü bulanıklığının önünde geçiliyor.


  Canon SX1 IS High Definition film çekimi
  Her iki fotoğraf makinesindeki video çekimler geliştirilmiş CD kalitesi stereo ses, optik zoomlama ve Yüz Tespiti Teknolojisi gibi özelliklere sahip. PowerShot SX1 IS modeli, görsel kalitede en üst düzeyin yakalanması için 1080p (30 kare/saniye) High Definition video çekim olanağı sunarken, PowerShot SX10 IS modeliyle ise keyifli ve spontane VGA film çekimi yapılabiliyor. Videolar ise dahili bir HDMI bağlantısı ile herhangi bir HD televizyonda anında izlenebiliyor.


  Canon DIGIC 4: Kaliteli fotoğraflar için akıllı işletim
  Her iki modelde, ultra hızlı işlem yapılmasını sağlayan, yüksek kalitede, düşük parazitli görüntüleri garanti eden DIGIC 4 işlemcisi bulunuyor. DIGIC 4, aynı zamanda, Canon’un yeni i-Contrast özelliğine de güç katıyor. Karanlık alan çekimlerinde muhteşem, doğal görünümlü ayrıntılara sahip resimler sunan i-Contrast özelliği ise aydınlık alanlarda renk patlaması oluşmasına engel oluyor.


  Canon dijital fotoğraf makineleri - Bütünlüklü Kontrol
  Kullanıcıların yaratıcı çekim olanaklarını en üst seviyeye çıkarmak için, PowerShot SX1 IS ve PowerShot SX10 IS modelleri hem diyafram hem de enstantane hızı üzerinde tam manuel kontrol olanağı sunuyor. Çoklu Kontrol Kadranı, tüm tuş ayarlarına tek bir dokunuşla erişilmesini sağlıyor.


  Canon PowerShot SX1 IS ve PowerShot SX10 IS teknik özellikleri
  • Optik Görüntü Sabitleyici (IS) ile 20x geniş-açı (28mm, f/2,8) optik zoom
  • 10,0 Megapiksel
  • Tam çözünürlüklü sürekli 4 kare/saniye çekimler için Canon CMOS sensör (PowerShot SX1 IS)
  • Full HD (1080p, 30 kare/saniye) video çekim, artı HDMI çıkışı (PowerShot SX1 IS)
  • Olağanüstü görüntüler ve hızlı tepki süresi elde etmek için DIGIC 4
  • Tam manuel kontrol dahil çeşitli çekim modları
  • Yüz Tespiti AF/AE/FE/WB, artı Yüz Seçimi & Takibi ve Otomatik Yüz Zamanlayıcı özellikleri ile kusursuz insan çekimleri
  • Yüksek Otomatik ISO, optik Görüntü Sabitleyici (IS), Hareket Tespiti Teknolojisi ve Servo AF özellikleri ile görüntü fluluğunun ana nedenlerini tespit etme ve giderme
  • Çekim ve izlemede Otomatik Kırmızı Göz Düzeltisi
  • i-Contrast özelliği parlaklığı koruyarak karanlık alanlarda yapılan çekimlerin renk ayrıntılarına sadık kalır
  • Geniş görüş açısı, artı elektronik vizör ile 2,5” değişken açılı LCD II özelliği (PowerShot SX10 IS)
  • Geniş görüş açısı ile 2,8” geniş ekran değişken açılı LCD II özelliği (PowerShot SX1 IS)
  • Çoklu Kontrol Kadranı ve özelleştirilebilir Menüm seçeneği
  • Kusursuz, 30 kare/saniye VGA video çekimler (PowerShot SX10 IS)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi