İnsanlık Nasil Cogaldı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsanlık Nasil Cogaldı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnsanlık Nasil Cogaldı

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Sadizmin isim babası "Sade" diyor ki: "eğer Adem ve Havva hikayesi doğru ise insanlık ensestten başka bir yolla üreyemeyecektir." bu sözü nasıl değerlendirmeliyiz.

  Cevab:

  Aziz ilim talibi,

  M. de Sade, yine sadistlik yapmış bunu söylerken. Bilmediği bir konuda konuşurken, içgüdülerini konuşturmuş.

  a) Eğer Kur'an'dan yola çıkarak konuşursak, insanlığın bir tek ademden türediğini söylemeye bizi mecbur eden hiçbir şey yok. Kur'an Allah'ın bizi bir erkekle bir dişiden yarattığını söyler, o erkek ve dişi bir hücre midir, bir molekül müdür, bir DNA mıdır, bir organizma mıdır veya bir çift insan mıdır sorularının cevabının ucu açıktır. Kur'an'da şaşılacak bir biçimde Adem âdemoğlu, Ademoğlu Adam yerine kullanılır. (Cevaplar içinden benzer olanları okuyunuz)

  b) Yine Kur'an Allah’ın tüm canlıları sudan var ettiğini söyler. Bu, bir erkekle bir dişi aşamasından önceki aşamadır. Allahu âlem.

  c) Tutalım ki klasik yorum olan bir erkekle bir dişiyi Adem-Havva diyelim. İnsanlık da onlardan türemiş olsun. Yine de bir evlenme yasağı bulunsun. O yasak da ikizlerin kendi ikiziyle evlenmesi olsun. Meşru olan, sadece ikizi dışındaki kardeşiyle evlenmek olsun. Tekâmül Allah'ın değişmez yasasıdır. Bu yasaya uygun olarak ilk nesillerin çoğalmasının ZARURETEN böyle olmuş olması, ensest gibi gayrı tabii, gayrı insani, gayrı ahlaki, ailenin düşmanı, insanlığın yüz karası bir günahı meşrulaştırmaz. Sade gibi birini yetiştiren bir toplumun vay haline...

  Mustafa İslamoğlu 3. 3
  Hasan
  Özel Üye
  Hz. Adem'in çocukları nasıl çoğaldı?

  Hz Adem'in birçok ikiz çocuğu oldu. Bu ikizler her seferinde biri kız, biri erkek oluyordu. Bir ikizin erkeği ile diğer ikizin kızı evleniyordu. Arada yalnız bu mesafe bulunması şart idi. Allah nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz. Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir. Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı.

  Bunun meşruiyeti ise temelde Allah'ın emriyle alakalıdır. Çünkü bir işin kötü olması Allah'ın yasaklamasından dolayı, iyi olması da emretmesinden yada serbest bırakmasından dolayıdır. Yani Allah emreder güzel olur, Allah yasak eder kötü olur.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi