Günbegün 14 ocak programında cıkan doktorun isim ve telefon numarasını öğrenebilirmiyim ?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Günbegün 14 ocak programında cıkan doktorun isim ve telefon numarasını öğrenebilirmiyim ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Günbegün 14 ocak programında cıkan doktorun isim ve telefon numarasını öğrenebilirmiyim ?

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: TRT ekranlarında ilgiyle izlenen “Sabiha Akdemir ile Günbegün” isimli programa her salı günü konuk olan Prof. Dr. Ahmet Maranki, taşların enerji boyutu ve renklerle tedavi metotları hakkında önemli bilgiler verdi. Maranki, ayrıca mucizevi bitki sarımsağın da faydalarına değinerek, bitkiyle ilgili çalışmalarından bahsetti.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki, TRT1 ekranlarında Sabiha Akdemir’in başarılı sunumuyla gerçekleştirilen “Sabiha Akdemir’le Günbegün” programında, bu hafta taşlar ve enerji boyutları, renklerin aurası ve sarımsak bitkisinin faydalarını takipçileriyle paylaştı.

  Programda, Ahmet Maranki’nin yanı sıra başarılı pop müzik sanatçısı Fatih Erkoç da hazır bulundu.

  “Yüzyıllardır insanoğlunun ilgisini çeken taşlar, Kozmik Bilim’in insanlığa sunduğu şifa kaynaklarından sadece biridir” diyen Maranki, gerek koruyucu hekimlikte gerekse tedavi edici hekimlikte kullanılan taşların, özellikle son yıllarda daha fazla kullanım alanı bulduğunu aktardı.

  Termal resimlerle taşların enerji boyutlarını izleyenlere sunan Ahmet Maranki, “En büyük taş Hacerül Esvet’tir. Bunu hiçbir zaman yok sayamayız. Bilim adamlarının bu konularla ilgili olarak yorum yapabilmeleri için, hadis, fıkıh, kelam, tefsir ve biyoloji bilmeleri gerekir. İnsanların üç boyutta bunu anlaması mümkün değildir. Çünkü dünya artık 4 boyutlu. Bu konuların üniversitelerin kongrelerinde konuşulması gerekir” dedi.

  Taşlarla ilgili çok fazla bilgi sahibi olmadığını belirten fakat taşların ve bitkilerin şifa edici gücüne inandığını söyleyen sanatçı Fatih Erkoç, “Özellikle bitkilerin birçok şeye ilaç olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de her konuda olduğu gibi bu konulara da çok sert tepkiler var. Dışarıdan baktığım zaman bu büyük tepkilere gülüyorum” şeklinde konuştu.

  Programa şarkı ve türküleriyle renk katan Erkoç, Ahmet Maranki’nin konuşmalarını ilgiyle dinledi.

  Sabiha Akdemir’in başarılı sunumuyla devam eden programda, Kozmik şifalı yemekler yapıldı. Kozmik bebek maması, Kozmik şifalı şerbet ve Sarımsaklı kereviz buğulama yemeği Sabiha Akdemir ve Fatih Erkoç’tan tam not aldı.

  Binlerce yıldır kullanılan taşların hepsinin bir faydası olduğunu belirten Prof. Maranki, “Büyük düşünürlerin hepsinin kullandığı önemli taşlar vardır. Diyelim ki kaşıkçı elması, herkes büyüklerimizin bu tür taşları sadece süs için taktıklarını düşünür. Oysa o taşın bir enerji boyutu, önemli bir tesir alanı vardır. Barış Manço’yu hatırlayın Allah rahmet etsin. Beş parmağının beşinde ayrı taşlardan oluşan yüzükler vardı. Tabiî ki her taş her hastalığa karşı kullanılmaz. Her taşın etkili olduğu hastalık türü farklıdır. Ancak bazı hastalıklarda birden fazla taşın etkili olduğu bilinir. Ancak taşların insan sağlığındaki esas önemli yeri koruyucu hekimlik açısından ele alınmalıdır. Yani hastalıklardan korunma amaçlıdır. Taşlarla migren, baş ağrısı, yüksek ve düşük tansiyon, varis, gut, astım, soğuk algınlığına bağlı kramplar, kalp ritminde bozukluk, asabiyet, baş dönmesi ve çeşitli ruhsal rahatsızlıklar önemli derecede iyileşmektedir. İlla küpe takacaksanız, bilerek takıp öğrenin. Taşların dalga boyunu araştırın” ifadelerini kullandı.

  Maranki: “Akik çok önemli bir taştır. Bedene canlılık kazandırır. Ametistin canlandırıcı etkisi vardır. Bedenden olumsuz enerjiyi atar. Tepe şakramız mordur, morun rengi de ametisttir. Bunları bilirseniz kalan ömrünüzü mutlu yaşarsınız. Aslında bu tarz şeylerin hepsini ‘fal’ diye adlandırırlar. Tüm dünyada bilimsel astroloji kanalları vardır. Taşlar boşuna yaratılmamıştır. Rengarenk olmasının da bir sebebi vardır. Bunlar tesadüf olabilir mi? Bunların hepsi bir sanat. Bizler 7 renkle çok bağlantılıyız. Dünyamızı uzaydan görüntüleyince bile rengarenk görüntüler ortaya çıkıyor. Bu taşların yaydığı binrlerce enerji vardır.”

  Programın sonlarına doğru sarımsakla ilgili önemli bilgiler veren Maranki’yi, canlı telefon bağlantısıyla programa katılan Balıkesir Üniversitesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gülendam Tümen de üniversitede yaptığı çalışmaların sonuçlarını anlatarak destekledi.

  Bitkisel tabletlerin kapsüllerinin yapımında kullanılan maddelere dikkat çeken Dr. Maranki, kapsüllerin dışındaki jelatinlerin hayvansal jelatin olması gerektiğini, Türkiye’de ilk olarak Cosmic ürünler de balık jeli kullanıldığının altını çizdi.

  Sabiha Akdemir’in Ahmet Maranki ile birlikte yapacağı programın üçüncüsü 16 Şubat 2010 Salı günü saat 10.00′da TRT 1 ekranlarında+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi