Arkadaş özellikleri hakında kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Arkadaş özellikleri hakında kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Arkadaş özellikleri hakında kompozisyon

 2. 2
  naberya?
  Bayan Üye

  Cevap: Dostluk İle İlgili Kompozisyon
  Dostluk, tek bir tanımı olmayan bir kavramdır. Paylaşmak, güvenmek, fedakârlık ve açık sözlülüktür.
  Hayat, dümdüz bir yol değildir. Herkesin hayatında dönem dönem inişler ve çıkışlar vardır. Bu yüzden her gün mutlu ve neşeli olamayabiliriz. Bazı günler kendimizi mutsuz ve kötü hissederiz. Bugünlerde ise, en çok ihtiyaç duyduğumuz olan şey bir dosttur. Çünkü dostlarımızla sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşabiliriz; ama önemli olan gerçek bir dost bulabilmektir. Mutlu olduğunuz zaman yanınızda birçok insan bulabilirsiniz; peki ya mutsuz ve üzgün olduğunuzda da o insanlar yanınızda mıdır? İşte dostluk bir mum ışığına benzer, ortalığa karanlık hâkim olduğunda ancak belli olur.
  Dostluk, bir insanla her gün telefonda 3-4 kez konuşmak, bir kişin hayatını ve yaşadıklarını derinlemesine bilmek değildir, ya da sürekli görüşmek de değildir. Başı gerçekten sıkıntıdaysa, yardıma koşacak ilk kişiysen, aynı şekilde onun da öyle olduğunu biliyorsan işte bu gerçek dostluktur.
  Dostluğun insan hayatındaki değeri bir ekmek, su kadar değerlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir dostumuz varsa eğer kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş çok bulunur; ama dost zor bulunur 3. 3
  Ziyaretçi
  arkadaş nedir?zor zamanımızda sırtımızı yaslayabilcemiz güvenilir kişidir.üzüldüğünde senin üzüntünü giderecek en azından gidermeye çalışacak zor günlerinde yanında oolan kişidir.sevgi paylaştıkça çoğalır üzüntü paylaştıkça azalır sözünü yansıtan, dıştan katı görünse bile içten seni seven insandır.  benden bu kadar çıkıyo gerisini getirebilirsiniz umarım 4. 4
  Ziyaretçi
  arkadaş demek seni seven sana saygı duyan bir kişidir. Arkadaş demek iyi günündede kötü günündede yanında olan kişidir. En iyi arkadaşın olankişi senin gerçekten mutlu olmanı istemeli.

+ Yorum Gönder
arkadaşlık nedir kompozisyon,  güvenilir arkadaşın özellikleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi