Hz. Yusufun mucizeleri nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hz. Yusufun mucizeleri nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hz. Yusufun mucizeleri nelerdir

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Hz.Yusuf(a.s) Mucizesi

  (Misir ahâlisine gönderilen peygamber. Yakub aleyhisselamin ogludur. Annesinin ismi Râhil’dir.)
  •Hazret-i Yusuf’un konusmasi pek sirin, çok tatli oldugu için, herkesin kalbi ona meylederdi. Onun tatli sözleri karsisinda îmân eden pekçoktu.
  •Hazret-i Yusuf’un yüzü günes gibi nûrluydu. Hattâ bir kimse yüzüne bakmak istese, hemen gözlerini çevirmeye mecbur olurdu. Bu nûrun tesiriyle, yâni baskasina sirâyetiyle huzûruna getirilen âmânin hemen gözleri görmeye baslamisti.
  •Yusuf aleyhisselamin duasi bereketiyle agaçlarin yapraklarindan güzel kumaş olmuştu. Huzûruna bir büyük kişi gelmiş, şu gördügümüz ağaçlarin yapraklari birbiriyle birlesip güzel kumaş olsun, diye mucize teklifinde bulunmuştu. Hazret-i Yusuf öyle dua edince, kiymet biçilmez bir kumaş olmuştur.  •Ölüm döseyinde olan bir yasli yatalak adami Allah'in izni ile sifa vermistir.
  •Hz.Yusufun Duasi ile Yasli bir Kadini genc ve Güzel Hale getirmistir
  •Hz.Yusuf'a Iftira atildiginda sahitlik olarak Allah'in izni ile kücük bir bebegi dile getirmiştir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Bütün peygamberlerin her birisinin yeri ayrı yanımda elimden geldikçe yaşadıkları sıkıntıları kendime ibret sayıyorum ve öyle yaşıyorum en çok hoşuma gidenlerden bir tanesi ilmi yaymak için 1000 yıl tebliğ eden Hz Nuh (a.s)'dır. Yani birine İslamı tebliğ ederken bıkmayacağız ne kadar anlatıyoruz ki sıkılıyoruz. 4. 4
  Ziyaretçi
  Az olmuş bebek nasilkonuşmuş bu büyük bir mucizdedir örneğin.vehzmuhhamed nedenmucize istemişki bu işleridahadazorakoşmak değilmidirki.saygilarimlamin vessellam.

+ Yorum Gönder
hz yusufun mucizeleri,  hz yusuf un mucizeleri,  hz yusuf mucizeleri,  Hz.yusufun mucizeleri,  yusuf peygamberin mucizeleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi