Balıksırtı saç örgüsü nasıl yapılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Balıksırtı saç örgüsü nasıl yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: BALIK SIRTI SAÇ ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?

  Saç Örgüleri arasında en çok rağbet göret saç örgüsü stilidir. Saç Örgüsü Çeşitleri hayal gücümüz kadar artabilir. Ancak bazı klasik olmuş ve her zaman revaçta kalmış Saç Örgüleri varki bunlkarın başında Balık Sırtı Saç Örgüsü Modeli en başta gelir.

  Balık Sırtı Saç Örgüsünü Yaparken dikkat edeceğimiz küçük ayrıntılardan bazıları şöyledir. Saçlarımız örgü işlemine başlamadan önce yıkanmış ve temiz olmalıdır. Saçlarımızın iyice ve düzgünce taranmış olduğundan emi olmalıyız. Daha Sonra saçlarımızı ortadan iki eşit bölüme ayırıyoruz. Saçlarımızın ayrılan kısımlarından birisinden başlayacağız. Örneğin Saçlarımızın sağ tarafından başlayalım. Sağ tarafta kalan saçlarımızdan tam kaş üstü hizasından saçların yiv diye tabir edilen orta kısmına kadar büyük bir tutamı alıyoruz ve üst resimde olduğu gibi elimizin parmakları arasına eşit olarak dağıtıyoruz.

  Daha sonra elimizi hafif dışa doğru dikey duruma getirdiğimizde üstte kalan kısımda kalan tutamdan başlamak suretiyle saçlarımızı bir alt bir üst olacak şekilde örmeye başlıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz önemli ayrııntı Balık Sırtı Saç Örgüsünü yaparken saç tutamlarının eşit sıklıkta ve örgülerin eşit uzunlukta olmasıdır. Böylece istediğimiz estetik görünümü sağlayabiliriz.

  Saçlarımızı örme işlemine devam ederken Saçların mesafesini ve sıklığını sürekli olarak kontrol edelim.
  Balık Sırtı Saç Örgüsünü enseye yani saçlarımızın uç kısmına kadar devam ettirip, bittikten sonra başın diğer kısmına geçelim.


  Saç Örme işlemini iki ayrı Örgü kuyruğu olarak değilde Tek örgü kuyruğu olarak birleştirmek istiyorsak, ense kökünden sonra başın iki tarafından gelen saçların örme işlemini burdan sonra ikisini birleştirerek yapalım. Bunun için BURADA ki Beşli Saç Örgüsü Tekniğine göaztmak gerekecektir.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi