İngilizceye Çevirebilecek misiniz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İngilizceye Çevirebilecek misiniz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  isyanAlevi
  Emekli


  İngilizceye Çevirebilecek misiniz
  Soru: Adam Fawer adlı yazarın eseri olan bu kitapta, olasılık konusu işlenmiş olarak görünüyor. Fakat kitapta birden çok olayla birbiriyle bağlantılı olarak işlenerek David Caine’ nin epilepsi hastalığı sonucunda son şansı olarak kendini denek olarak bırakıyor ve kendini Pierre-Simon Laplace’ in yarattığı bir teori olan Laplace Şeytanı olarak bulur ki bununla beraber Caine ile yakınlarının olay ve maceraları konu alınıyor.

  David Caine, New York ‘ta yaşayan henüz çaresi bulunamayan epilepsi hastasıdır. Bu hastalığı sebebiyle üniversitede ki istatistik hocalığı mesleğini bırakmak zorunda kaldı. İstatistik hocası olduğu için pokeri çok iyi oynardı ve her zaman aynı yerde aynı masada poker oynardı. Yine bir gün poker oynarken kokuyu duyar fakat oyuna devam eder eline çok güvenir. Çünkü onu yenebilecek tek el vardır. Elinde 2 as vardır ve bir tek Flasroyal açabilen kazanabilirdi ki bu çok çok düşük olsada Walter bunu başarır. Caine sırf o el için Nikolev’ den aldığı 11.000 dolar ile borca girer ve kokudan dolayı masada fenalaşıp soluğu hastanede alır. Caine bir süre sonra ayılır ve şizofren kardeşi Jasper’ i yanında bulur. Doktorda ona artık başka çaresi olmadığını söyler Caine epilepsi deneylerinde denek olmayı kabul eder ki bunun riski şizofren olmaktı. Kardeşi karşı çıksada onun düşünceleri değişmez. Daha sonra borcunun ilk taksitini deyen hapı içerek kapatır. Bunula birlikte para kazanmak için eski işine dönmek ister ve eski öğretmeni Doc’ u görmeye gider fakat oda bunun mümkün olmayacağını söyler. Cafe de otururken Caine, ileriyi görerek Doc’ un ve onun arkadaşının üstüne atlayarak uzaklaştırır ne oluyor demeye kalmadan cafe de kaza olur ve Caine onların hayatını kurtarır.Sonra Jasper ile oturuken eski dostları Tommy’ nin piyangodan milyoner olduğunu görürler ve Jasper beklemeden onu borç için arar. Çünkü Tommy’ nin Caine’ ye o parayı vereceğini biliyordu. Az kollamamıştı onu ortaokulda ve derslerinde geçmesini sağlardı ki Tommy’ de hemen bunu kabul etti ve buluşma noktası ayarladılar.

  Nava, Kuzey Koreli’ ler ile iş yapmayı sevmezdi fakat bu son işini yapıp gidecekti New York’tan. Fakat olaylar tahmin ettiği planladığı gibi gitmedi. Kuzey Koreli’ler Nava’nın hesabına 750.000 doları yatırdılar ve oda bilgileri onlara teslim ettiğinde gidecekken CDnin çizik olduğunu gördüler. Artık Nava’ nın 24 saati vardı. Eğer yapamasa bu hata onu hayatından edecekti. Çünkü Koreliler dünyanın neresine giderse gitsin onu bulurlardı ve Nava’da Deneyimli bir ajan olarak bunu çok iyi biliyordu.Nava CIA den bilgileri tekrar çalıp Korelilere parayla birlikte teslim edecekti yada ölecekti. Nava CIA tarafından çağırılanca casusluk yaptığını anladılar sandı fakat gidince UGA tarafından çağırıldığını öğrendi. İşte buda çok kötü oldu çünkü artık CIA için değil UGA için çalışıyordu ve bilgileri çalması imkansız hale gelmişti artık. Ama Koralilere yarayacak daha önemli bilgi vermeye karar verdi başka çaresi olmayarak.

  Dr.Tversky’ nin deneği kendisine aşık olan Julia idi. Julia onun yaptığı her şeye izin veriyordu çünkü onu inanılmaz şekilde aşıktı ve başarıp onunla mutlu hayat yaşayacağına inanıyordu. Fakat Tversky yaptığı çalışmalar ile artık son noktaya gelmişti ve başarıya gidiyordu ki bir anda Julia’nın bilinci kapandı ve Tversky ne yapacağını bilemeyerek onu 6. kattan attı intahar süsü verebilmek için. Julia’yı oradan kaçırarak Korelilere vermek için orada bekleyen Nava, sesi duyar. Oraya gider ve Julia ona son sözlerini söyler ve ölür.

  Forsythe, UGA’nın başkanıdır ve artık başkanlığının tarih olacağını anlar. Çünkü ona bağlı Daniels ölür ve yerine MacDougal’in alacağını biliyordu. Bunun için bütün dosyaları inceler ve onun için en yararlı olacak ve geleceği araştırmayı bulur. Forsythe, Grimes’in üstün kabiliyeti ile Dr.Tversky’in son yaptığı bütün deneylere ulaşır ve Caine’nin geleceği gördüğünü öğrenir. Dr.Tversky ile bağlantıya geçerek Caine’yi arayıp bulup geleceği değiştirecek tarihi değiştirecek deneyi yapmak ister. Bunun üzerine Forsythe ayan Nava’yı Caine’yi yakalaması için görevlendirir.

  Nava bu işi zaten herkezden gizli yapmaya başlamıştı bile. Çünkü onu bulup Korelilere teslim edecekti. Tek çıkış yolu buydu. Fakat bu görev onu zorlaştıracaktı. Çünkü bu işi Grimes ile yapacaklardı..

  Julia, ölmeden önce yani Tversky’ nin 6. kattan atmadan önce son nefesini verirken ona bişyeler söylemişti. Tversky bu kayıtları tekrar tekrar dinledi ve Julia’ nın Canie’ yi öldür dediğini anladı. Julia bunulada kalmayıp ona Canie ‘yi nerede ve nasıl öldüreceğini de söylemişti. Tversky kayıtları dinleyin bütün hazırlıkları yaparak artık Julia’nın dediği yerdeydi ve bombayı kurmuş Caine’ yi uzaktan kumandası ile beklemeye başlamıştı. O nokta Tommy ile Caine’nin borç parası için buluşma yeriydi. Caine Tommy ile buluşacağında Jasper da eski hayatına geri dönecekti. Caine ile Jasper vedalaşıp ayrılırken Caine ona çıkarıp değerli ceketini hediye eder ve Nava bunu anlar. O cekette onların koyduğu verici vardı ve Nava bunu belli etmeden Grimes’e Jasper’ı kaçıttırır ve Nava Caine’nin peşine düşer. Caine buluşma noktasına varır ve Nava oraya vardığında Tversky ‘i görüp fark eder fakat artık çok geçtir bomba patlar. Her şey bir anda karmakarışık olur fakat Nava peşindekilere rağmen Caine ‘yi oradan çıkarır. Onu eski kulandığı kimsenin tahmin edemeyeceği eve götürür ve onu kırılıp dönen ayağını ve diğer ilaçlarını giderir.

  Forsythe, CIA’ i arayarak onlardan yardım ister fakat onlar bu işe karışmayacaklarını söyler. Ama bir öneri sunarak Martin Crowe onların işini göreceğini söylerler. Forsythe hemen Crowe ‘i çağırır ve görevini anlatır. Crowe bu grevi ve parayı kabul eder, etmek zorundadır. Çünkü kızı Betsy lösemidir ve onu kurtarması için artık her şeyi yapacaktır.

  Crowe hemen Nava ve Caine’nin peşine düşer. Nava ve Caine trenle şehri terk etmleye karar verirler ve Crowe en olası bunun olcağını anlar. Hemen oraya bütün ajanları yollar ve herkes yerini alıp beklemeye başlar. Crowe ve Grimes de trende onduklarını anlayıp yola çıkarlar. Çünkü tren gideceği yere makinist sebebiyle hiç durmadan gideceği için buna yüzde yüz inanırlar. Caine makinist işini Navad’dan gizli yaptı. Nava trenin durmayacağına çok şaşırır ve bütün planları bozulur ancak Caine kardeşine gidebileceği için çok sevinir ki bunu nitekim o planlamıştı.

  Tren durup yolcular inerken bütün ajanlar ve polisler oradadırlar. Caine ve Nava istasyondayda Rick’i tehtit ederek kimliğini alırlar ve Rick’in yakalanmasını Caine’nin kaçmasını sağlarlar. Fakat Nava geride kalıp ajanları alt edip ona kısa sürede yetişir. Bu arada yakaladıkları kişinin Caine olmadığı herhangi bi vatandaş olduğunu anlarlar ve serbest bırakırlar. Caine silahıyla yoldan geçen bir arabayı durdurur ve bu eğitmeni Doc çıkar. Oradan Jasper’la buluşmaya giderler, oradanda Nava’nın eski arkadaşına. Burada baskına uğrarlar bunun üzerine Caine Nava’yı bayıltıp ölü süsü vererek kaçar ki başka çaresi yoktur onu yaşatmak için ve Crowe Jasper’ı alarak evi ateşe verir.

  Caine, Navan’nın sırt çantasını alarak içindeki parayla borcunu öder ve Jasper’ı kurtarabilecek parayı kumarda birazda hileyle kazanır. Nava’da Caine’nin doktoru tarafından kurtarılır ki bunu ona önceden haber vermişti. Caine kendi işini hallederken Nava’nın Koreliler ili sorununuda onlara sağlam bilgiler vererek çözer.
  ? 2. 2
  isyanAlevi
  Emekli

  Cevap: Caine, kendisini yakalamalarını ister ve bir otelde Crowe ve ekibini bekler elinde bir zarfla. Crowe onu yakalar ve zarfı fark ederek alır okur ve hemen imha eder. Caine, Nava ‘ya Nikoloev ile kaçırıldığı yer ile ilgili bilgi ve plan gönderir. Caine’ya Jasper ‘A işkence etmekle tehtit edip her şeyi kabul ettirip yaptırırlar ve Caine orada eğitmeni Doc ‘un Dr.Tversky olduğunu öğrenir ve buna bir anlam veremez.

  Nava her ne olursa olsun üstün güvenlikli binaya girmeyi kafaya koyar. Nava güvenliğin ilk bölümünü aşarken Crowe onu tam öldürürken elektrikler kesilir ve bir anda işler tersine dönerek Nava ona öldürücü hamleyi yapar. Crowe ölürken Nava ona Caine’nin yerini sorar ve Crowe o zarfı şimdi anlar. Orda “Nava beni sorduğunda ona söyle Betsy’i ancak böyle kurtarabilirsin” yazıyordu. Crowe onu yaptı va Nava ‘ya “ Ben grevimi yaptım” dedi ve öldü. Grimes’ te ışıkları kapatmakla hayatında kazanamayacağı parayı kazanmıştı ve Nava’nın Caine ve Jasper ‘ın kurtulmasını sağladı. Çünkü Caine bu konuda daha önceden onunla anlaşmıştı.

  Nava, Caine ve Jasper ‘ı bulup kurtarırken Forsythe onları durdurmak için karşı koysa da onu bayıltıp orayı patlatarak çıkarlar ve Dr Lukan ile Kozlov Nava için uğraştı ve onu evindeki ameliyathaneye götürdü Luken. Burada Nava uyanana kadar beklediler ve Nava uyanınca Caine bir avukat ile görüşmeye gitti. Tommy parasının hepsini Caine’ye bırakmış ve iyi şekilde harcamasını söylemiş. Caine ‘de bitkisel hayatta olan Tommy ‘den kan alarak daha öncede görüştüğü Elizabeth’i görmeye gitti ve annesine kemik iliğinin yapılacağını, bütün masrafların karşılandığını söyledi. Elizabeth, Crowe’nin kızı Betsy’di..

  Forsyth, ihanet ve komplo kurmak suçundan tutuklandıktan sonra Grimes’de tanıklık etmiştir. Dr. Tversky yani Doc’ ta Julia olayını polis intahar olarak aldığı için sevinmişti ve Meksika’ya gitmeye karar vermişti ve yolda o dayanılmaz epilepsi kokusunu duyar. Yolun karşısındaki dondurmacıyı görür ve canı çok ister. Oraya geçerken yolda otobüsü gördüğünde artık çok geçtir ve ezilen kaburga kemikleri kalbini deler ve hatırlar.. Ben dondurma sevmem ki…

  İlginiz İçin Teşekkürler.. 3. 3
  tazwaniaaa
  Yeni Üye
  bu olasılıksız kitabından galiba dimi 4. 4
  isyanAlevi
  Emekli
  evet bunun ingilizcesi gerekiyo ve bu siteye güvendiğim için yardımccı olurlar diye düşünüyorum

 5. 5
  witchs
  Üye
  Adam Fawer named author's work, this book, possibly subject processed and looks, but in the book more than one event each other in connection with the processed David Caine 's disease epilepsy as a result of chance as a self subjects as leaves and self-Pierre-Simon Laplace in creating a theory of the Laplace As the devil finds that however closely with Caine and adventures of the event will be about

  David Caine, New York who still remedy can not be found epilepsy is the disease due to university statistics that teaching profession to leave were forced Statistical teacher because poker is very well used to play and always in the same place at the same table playing poker again would one day play poker when you smell hear, but the game continue into the hands is very safe because it can be eaten with one hand is in his hand as are 2 and one can open Flasroyal could make that very, very low Although Walter is able to do just that hand Caine for Nikolev 'has received from the 11000th dollars into debt, and because of the smell on the table become bad breath hospital receives Caine after a while sober and schizophrenic brother, Jasper 'i also find the doctor at her no more remedy is not to say Caine experimental epilepsy in the subject agrees to that the risk of schizophrenia was to be his brother against çıksada its ideas do not change then debt first installment of the pill inside closes Furthermore together to make money the old job want to return to the old teacher Doc 'u go to see the room but it would not be possible to sit at Cafe Caine, the forward-looking Doc' un and his friends jump on top of what is removed is to say, without the cafe would be an accident, and Caine their lives Jasper kurtarırSonra with oturuken old friend Tommy 's of lottery millionaires will see that and Jasper debt without having to wait for her looks, because Tommy' s Caine 'ye would that money knew it was not just watch and middle school courses were passed right that Tommy immediately agreed and the meeting point
  They set

  Nava, the North Koreans' s business and would like to, but this last work would be done away from New York events, but estimated that the plan did not go as Koreli'ler North Nava'nın account for $ 750,000 were deposited and room information is delivered to them about to go CDnin is scratched, no longer saw Nava 's 24 hours had made If this error in her life would be, because the Koreans to the world goes where you go and they would find him an experienced agent Nava'da as biliyorduNava this very good information from the CIA and played back to the Koreans with the money would be delivered with Nava was going to die or summoned by the CIA spy
  They do understand that thought is gone, but UGA was called by the learned pruning That was too bad because now working for the CIA was not for the UGA and the information had become impossible to play anymore, but more important information will be useful Koralilere decided to not have other choice

  DrTversky of his subjects in love with Julia, Julia had done her everything he was permitted because her incredibly was in love with it and succeed, and will live happy lives, but believed that Tversky studies and now to the last point had come and were to success at a time that Julia's consciousness was closed and Tversky
  not know what to do was throw him 6 times in order to provide suicide ornament given to Koreans by Julia from there to miss Nava there waiting, and Julia hear her last words to say go out there and dies

  Forsythe, UGA'nın is head and no longer be president understands the history attached to it, because instead of MacDougal'in Daniels will die and knew all the files for this review and it will be useful for future research finds Forsythe, with the ability Grimes'in on DrTversky'in
  recent achievement of all the experiments and see the future Caine learns DrTversky contact with the Caine sought on the future that will change will change you want to do experiments on this Nava'yı Forsythe ayan Caine is assigned to catch

  Nava had started to make this work already, even secret, because everyone found it would be delivered to the Koreans was the only way out of this task, but her hard work because it Grimes would do with

  Julia, before he died that Tversky 's 6 times before at the last breath when he said bişyeler Tversky these records to listen to again and again and Julia' s Monster 't kill the Julia knew him not stay bunulada Cani' yi where and how he would kill the Tversky said, listen to recordings All by making the preparations now at Julia's place and the bomb was founded by Caine URL of the remote control and had begun to expect that point with Tommy Caine borrow money for the venue was a meeting with Tommy Caine Jasper the old life would return to say goodbye Jasper with Caine and Caine, while leaving it took off jacket is valuable gifts and Nava understand it they put it in a jacket that had a transmitter and Nava Grimes'e it without batting an Jasper'ı kaçıttırır and Nava will pursue Caine Caine arrives at the meeting point and Tversky Nava got there when I see and notice but no longer very
  bomb explodes at a time is not everything is messy, but despite Nava Caine advance URL out of there is anyone's guess her old kulandığı not take home and broke her leg and whether the return addresses of other drugs

  Forsythe, CIA 'as I call them, but they want the help of it I would never tell a proposal Martin Crowe as they see the job will tell you immediately Forsythe Crowe' s call to duty and tells Crowe that the strike and accept the money, has to be because the daughter Betsy and her leukemia
  will no longer do anything to save

  Crowe immediately Nava and Caine will pursue Nava and Caine train left the city decided etmleye Crowe and most likely the right moments olcağını there way all the agents and everybody took place on hold, and starts Crowe Grimes also train on their understanding and set off to go to the train because the ground mechanic
  Due to go on endlessly for one hundred percent believe it was hidden Caine mechanic job Navad'dan Nava is very surprised not to stop the train and the whole plan will be broken, but Caine is very happy that it might go to his brother just as it had planned

  The train stopped and passengers in, while all agents and police are in there, Caine and istasyondayda Rick'i tehtit Nava et al identity as they capture and Rick'in Caine provides for several Nava But behind the lower mold agents, whether in a short time it grows in the meantime, catch the person's Caine is not any bi citizens understand and they will release the weapon Caine passing car stops and the instructor out there Jasper'la Doc to meet expenses, oradanda Nava'nın old friend here will come to dominate this stunning Nava'yı Caine on the Q-dead as it runs no other choice is to live it
  and the house on fire to get Crowe gives Jasper'ı

  Caine, Navan'nın backpack by taking the money in the debt and Jasper'ı could save money in a little gambling cheat wins Caine Nava'da doctor is rescued by him that it had given prior notice Caine care of their business, while Koreans Nava'nın Province sorununuda solid information to them giving solves


  Caine, and want to catch him in a hotel waiting for Crowe and his team hands him an envelope Crowe captures and noticed that the envelope is read and immediately destroy Caine, Nava 'ya miss Nikoloev with information about where and plan sends Caine'ya Jasper' A torture accept everything can be done but whether tehtit and Caine instructor there Doc 'un is DrTversky learns and can not give it a meaning

  Nava whatever matter on building safe to enter the head Nava put the first part of the security exceeds Crowe while killing him full power will be cut at a time and work to reverse Nava her killer move Crowe makes him dying Nava Caine asks for the location and Crowe that envelope now there moments " Nava has asked me tell her Betsy'i but it can save "Crowe was writing made him Nava va 'or" I did my strike, "he said, and died in Grimes' te off the lights in his life can not win the money, and won the Caine Nava'nın and Jasper' s helped to get rid of, because Caine
  had previously agreed with him on this issue

  Nava, Caine and Jasper 't find and rescue them, while Forsythe to stop resisting it and stun him there by the explosion of interest and Dr. Luke and Kozlov was trying to Nava and her to the operating room in the house and took Luke Nava here wake up until they wake up and Nava Caine when a lawyer went to Tommy
  all of the money left Caine and good way to spend told Caine 'de herbal life as Tommy from the blood by taking in the view before that Elizabeth wanted to see and the mother of the bone marrow to be made, all costs were met said Elizabeth, the daughter of Crowe Betsy'di

  Forsyth, betrayal and conspiracy arrested after Grimes'de have witnessed Dr. Tversky that Doc 'ta Julia suicide event to police as received and was glad to go to Mexico had decided, and the way it smells irresistible epilepsy hear the ice cream across the road you see and can do so
  passing bus on the way there is already too late and the oppressed at heart and will remember rib bones I do not like ice cream that ... 6. 6
  witchs
  Üye
  umarım yanlış yapmamışımdır :S

 7. 7
  isyanAlevi
  Emekli
  Senin yaptığın siteden yapım ordan bende yapardım bu benim için önemli ingilizcesi çok iyi olan birisi çevirebilirse daha memnun olurum.Yinede saol..

 8. 8
  isyanAlevi
  Emekli
  Arkadaşlar şunu çevirebilecek olan yok mu aranızda..

 9. 9
  LoveNess
  Bayan Üye
  İngilizcesi çok iyi olan birinin bile bununla uğraşacağını pek sanmıyorum açıkcası .. Çeviri programları zaten bunun için var ;)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi