Mit çalışanının görevleri neler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mit çalışanının görevleri neler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Mit ne işe yarar

  İstihbarat kuruluşlarının siyasi amaçlarla kullanılması gerçeği Türkiye’de ne ilk ne de son olacak. Ergenekon Davası’nda, MİT ve Emniyet İstihbaratı’nın kullanılması yukarıdaki yargıya varmamızda güncel bir örnek. Jandarma İstihbaratı’na komutanlık etmiş bir isimin bu davada tutuklanması durumu bile kurumlar arasındaki çekişme, yönetimde çok başlılık ve siyasi müdahalelerin bir tezahürüdür.

  Dost! ve müttefik ülkelerin sınırlarımız içerisinde ajan temin edip kullanmaları, MİT’in imkanlarından azami ölçüde yararlanmalarında yukarıda sayılan unsurlar sebep teşkil etmektedir.CIA, MOSSAD, BND veya MI6 yaygın eylemlerini rahatlıkla gerçekleştirmektedirler. İç istihbarata odaklanan Milli İstihbarat Teşkilatı ise karşı taraftan gelecek bilgi kırıntılarına razı olmakta, paylaşmaları gereken istihbaratı ilgili makamlardan gizleyerek tek bilen olma sevdasını taşımaktadır.

  Yıllar yılı iç politikada kullanılmaları sonucu Milli İstihbarat Teşkilatı’nın halkına karşı husumet içerisinde bulunduğu gibi bir kanı oluşmuştur. Hukukun kirletildiği, kurumların toplumun geneline bakarak yozlaştığı bir ortamda çürüme istihbarat kuruluşlarına fazlasıyla bulaşmıştır.Bu kadar bilgi kirlenmesinin yaşandığı son günlerde dezenformasyon çabalarına istihbarat unsurlarının katılmadığını düşünmek saflık olsa gerek.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi