Annelerle ilgili güzel hikaye ve öykuler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Annelerle ilgili güzel hikaye ve öykuler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Annelerle ilgili güzel hikaye ve öykuler

 2. 2
  naberya?
  Bayan Üye

  Cevap: Annemin yalnızca bir gözü vardı.Ondan nefret ederdim.Çünkü bu durum beni utandırıyordu.
  annelerle ilgili çok gsl bi hikaye:(:(
  Ailemizi geçindirmek için okulda aşçılık yapardı...
  İlkokulda iken bir gün annem bana "merhaba" demeye gelmişti.Yerin dibine geçmiştim.Bunu bana nasıl yapabilirdi?Onu görmezden geldim,ona nefretle baktım ve oradan kaçtım.
  Ertesi gün sınıfta bir arkadaşım dedi ki;"Eeee,senin annenin yalnızca bir gözü var!"Yerin dibine girmek istedim.Ve de annemin ortadan kaybolmasını...Bu yüzden o gün onunla karşılaşınca dedim ki;"Beni gülünç duruma düşüreceğine ölsen daha iyi?!!!"Annem karşılık vermedi.Dediklerim hakkında bir saniye bile durup düşünmedi çünkü çok kızmıştım.Onun duyguları beni ilgilendirmiyordu.Onu evde istemiyordum.
  Çok çalıştım ve Singapur'a okumaya gittim.Sonra evlendim.
  Kendi evimi aldım.Çocuklarım oldu ve hayatımdan memnundum.Bir gün annem beni ziyarete gelmişti.Kaç yıldır beni görmemiş ve torunlarını tanımamıştı.Kapıya gelince çocuklarım ona güldüler.Ona"Evime gelip çocuklarımı nasıl korkutabilirsin?HEMEN BURADAN GİT!!" diye bağırdım.Buna annem sessizce"Kusura bakmayın.Yanlış adrese geldim galiba."dedi ve gözden kayboldu.Bir gün mezunlar için okuldan bir mektup aldım.Karıma"İş seyahatine gidiyorum"diye bahane uydurdum.Mezunlar toplantısından sonra sırf meraktan eski eve gittim!!!Komşularım,annemin öldüğünü söylediler.Hiç üzülmemiştim..Bana verilsin diye annemin bıraktığı bir mektup verdiler...
  "Sevgili oğlum,
  Her zaman seni düşünüyorum...Singapur'a gelip çocuklarını korkuttuğum için üzgünüm.Mezunlar gününe gelceksin diye çok sevinmiştim.Ama seni görmek için yataktan kalkabilir miyim bilemiyorum.Sen büyürken sürekli bir utanç kaynağı olduğum için üzgünüm.
  Biliyor musun...?Sen çok küçükken bir kaza geçirmiştin ve tek gözünü kaybetmiştin.Anne olarak senin tek gözle büyümene dayanamazdım.Bu yüzden sana kendi gözümü verdim.O gözle benim yerime görüyorsun diye seninle o kadar gurur duyuyordumki..!!
  Bütün sevgimle... Annen.....
  Allah'ın Rahmeti Boldur
  Annenin çocuğuna sevgisi böyle olursa Allah'ın(c.c)kullarına sevgisini,rahmetini siz hesaplayın.
  Peygamber Efendimiz(s.a.v)buyurmuştur ki;
  Allah'ın(c.c) yüz bölümlük rahmeti vardır.Yalnızca bir bölümünü yarattıkları arasında dağıtmıştır.Bu rahmet sayesinde vahşi hayvanlar yavrularını korurlar ve birbirleriyle geçinirler.Diğer 99 kısım Allah(c.c) kullarına rahmet eder.
  Peygamber Efendimiz(s.a.v) önce Allah'a(c.c) ve resulüne itaat etmemizi sonra da annemize ve daha sonra babamıza itaat etmemizi emretmiştir...
  umarım beğenirsiniz.. bende bunun slaytı vardı ama onu yollayamadıgım ıcın bnde yazdım. ben bunu ızledıgımde aglamıstım cok duygusal bişey:(:( 3. 3
  fbsemosfb
  Üye
  Bunu da Okuyun Çok acıklı Bu da ..


  Delikanlı,katı yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti.Ancak kız,korkunç bir şart ileri sürerek:

  -Senin sevgini ölçmek istiyorum,dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin.

  Delikanlı,tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti.Annesi,belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi.Ve çocuk,annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı,kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken,ayağı bir taşa takıldı.Kendisi bir tarafa,mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı.Canının acısından,ağzından ister istemez"Ah anacığım!"sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:

  -Canım yavrum,bir yerin acıdı mı?

  (Cüneyt SUAVI'nin Hayatın Içinden Adlı Kitabından)
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi