Wi-fi nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Wi-fi nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tradewind
  Yeni Üye


  Wi-fi nedir
  Soru: arkadaşlar bu wifi falan varmış nedir bu ya
  anlayan biri anlayacağım bir dille anlatırsa sevinirim
  valla internette çok baktım ama kafam birini almadı
  ayıptır söylemsi çok beyinsizim de ona göre anlatın
  ? 2. 2
  LoveNess
  Bayan Üye

  Cevap:
  wi-fi nin açılımı şudur:Wireless fidelity .
  wi-fi. yani kablosuz network demektir.
  genelde laptolarda olan bu özelliği sabit bilgisayarınızada aktarabilirsiniz.bilgisayara takılan bu parca ilede kablo derdinden kurtulabilirsinizde.
  hatta cep telefonlarında bile bu özellik bulunmakta cep telefonunuzda wi-fi özelliği var ise yakında kablosuz bir modem varsa işte bir işhanında msn görüşebilir ..nette gezebilir dosya indirebilirsinizde..
  bu ne amaçla kullanılır? genelde çoğumuzun evinde internet var ama birçoğumuzun ev ve iş yeri yapısından dolayı internete bağlanmak için tesisat zorluğu yaşamaktayız .. bu yüzden bu durumlar düşünülerek wi-fi olayı ortaya çıkmıştır. son zaman çıkan bilgisayarlarda hemen gözümüze çarpmaya başlamaktadır diyelim modeminiz tek bir bilgisayara bağlı ama evde veya işyerinde 2 bilgisayar var. ama araları uzak ve hat çekme olanağınız yok.işte burda devreye wi-fi girmekte bu ufak bir parça tıpkı ses kartı gibi bilgisayara bağlanmakta slotlara takılmaktadır.. Wi-Fi IEEE(2) 802.11b3 yada 802.11a4diye bilinen telsiz teknolojilerini kullanıyor. Bu frekansları kullanmak içinde bir lisas alınması da gerek yok..kimisinde kısa anten yada uzatmalı anten bulunur.ürün kalitesine göre 50&100m arası yakalama gücü bulunmaktadır.yine bluetooth gibi yada flash bellek gibi olanlarıda mevcuttur.. bu sayede kablo derdinden kurtulup,modemle bilgi alış verişinde rahatlıkla bulunabilirsiniz..

  ..
 3. 3
  tradewind
  Yeni Üye
  çok teşekkür ederim birader çok açıklayıcı olmuş anladım artık+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi