Kpssye başvuruyu nerden ve nasıl yapılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kpssye başvuruyu nerden ve nasıl yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  Cevap: Daha önce KPSS'ye lisans düzeyinden girmediyseniz 2010 yılında başvuru tarihine yakın biz zamanda belirlenecek olan sınav ücretini burada bahsettiğimiz tarihler arasında *bankalara yatırmanız gerekmektedir. ÖSYM'nin başvuru süresi içerisinde yayınlayacağı aday kılavuzunu inceleyiniz ve ekteki başvuru formunu doldurup osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinden birine gidip nüfus cüzdanı ya da fotoğraflı onaylı kimlik belgeniz ile müracat ediniz.

  Daha önce KPSS'ye lisans düzeyinden girdiyseniz, daha önce şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız osym.gov.tr adresinde belirtilen başvuru merkezlerinin birinden aday şifrenizi lütfen alınız. Bu aday şifresi bundan sonra ÖSYM ile ilgili yapacağınız her sınav başvurunuzda size lazım olacaktır. Daha sonra ais.osym.gov.tr adresine giderek kullanıcı menüsünden adres ve kimlik bilgilerinizi güncelledikten sonra "Başvuru İşlemini Tamamla" butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır" iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve sistemden çıkınız. Bu belgeyi saklayınız.

  * Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası.

  2010 KPSS-A ve B grubu Lisans Mezunları için Başvuru ve Sınav Tarihi

  Geçmiş yıllardan örnek bir başvuru formu

+ Yorum Gönder
ösys aday başvuru formu örneği,  örnek ösys aday bilgi formu,  ösym örnek başvuru formu,  ösys başvuru formu örnekleri,  örnek ösym aday başvuru formu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi