Kpss orta öğretim işe girmek için taban puanı kaç

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kpss orta öğretim işe girmek için taban puanı kaç ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kpss orta öğretim işe girmek için taban puanı kaç

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: KPSS’ de Baraj Nedir

  Öncelikle Kpss’ nin devlet kurumlarına memur almak için yapılan sınava verilen ad olduğunu hatırlayalım. Kpss de bir seçme sınavı olduğundan puanlar arasında ihtiyaca göre en yüksek puan alanlar memur olarak atanacaktır. Kpss Barajı ise memur olabilmek için gereken en düşük puana verilen addır.

  Örneğin 2007 kpss’ de sınıf öğretmenliğinde kadrolu olarak atanabilmek için minimum 78 puan almanız gerekmekteydi. Ancak her geçen sene bu puanlar yükselmekte adayların işi git gide zorlaşmaktadır.

  Arkadaşlar 2007 Kpss sonucu öğretmen olarak atanmış arkadaşlarımız varsa, kaç puanla nereye atandıklarını yazarsa bu sene sınava giren arkadaşlarımız için bir ön bilgi vermiş olurlar..

  Şu bir kaç gündür kpss sonuçları açıklanmış ve bir çok memur adayı “kpss baraj puan kaç” diye sorular soruyor. Şimdi arkadaşlar ortaöğretim düzeyinde, eğer memur olmak istiyorsanız minimum 70 puan almalısınız. Ama bu demek olmuyorki kpss den 70 aldım memur olacağım. Çünkü çevremde ne kadar kpss sınavı sonucu memurluğu kazanan tandığım varsa, 90 puanın altında yerleşen yok. Bu durum da canınızı sıkmasın devletin işi belli olmaz, malum bu sene seçimler var, devlet biraz fazla memur alırsa, taban puanlar düşebilir. 3. 3
  Ziyaretçi
  ben girdim+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi