Doğal kaynaklarımıza sahip çıkalım konulu kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Doğal kaynaklarımıza sahip çıkalım konulu kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Doğal kaynaklarımıza sahip çıkalım konulu kompozisyon

 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap: doğal kaynaklarımıza sahip çıkalım konulu kompozisyon

  Artık hepimiz televizyon, gazete ve hatta sinemalarda dünyamızın doğal kaynaklarının tükenmek üzere olduğunu, hepimizin birşeyler yapması gerektiğini duyar olduk. Bu noktaya gelmemek için elbette şimdiye kadar bütün bunları zaten yapmış olmalıydık. Ama yine de geç değil. Aşağıdakilerden bir tanesini bile yapmak fayda olacaktır. Doğal su kaynaklarımızın bozulması ve mecralarının değiştirilmesi insan sağlığına zarar verdiği gibi o alanda yaşayan canlıların üremesine ve beslenmesine de zarar vermektedir. Ayrıca ekolojik dengeyi bozarken mevsimlerin normal dışı seyir göstermesine de zemin hazırlamaktadır.

  Lüks ve gösteriş uğruna yapılan harcamalar, toplumların çöküşünde ve geri kalmasında önde gelen sebeplerdendir. Dinimiz İslam, nimetlerin israf edilmemesi konusunda bizleri uyarmaktadır. Yüce Rabbimiz:“Ey Âdemoğulları! Her namaz kılacağınızda güzelce giyinin. Yiyin, için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez”.buyurmaktadır.

  Bu durum sonuçları Kur’an-ı Kerimde “insanoğlunun başına gelen musibetler kendi eliyle yapmış olduğu kötülüklerden gelir. Yüce Allah bunların çoğunu affeder.” Şeklinde dile getirilmektedir.

  Şu halde yaşamımız için vazgeçilmez birer kaynak olan doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmak, en başta gelen görevlerimiz içerisinde olmalıdır. Günlük yaşantımızda, okulda ve evde bilinçli birer tüketici olmak durumundayız. Su, elektrik, yakıt ve besin maddelerini israfa kaçmadan gerektiği kadar kullanmalıyız. 3. 3
  Ziyaretçi
  Aynen benimde işime yaradı ellerinize sağlık çok yardımcı oldunuz bana 4. 4
  Ziyaretçi
  iyiki yapmışsınız işime yaradı.

+ Yorum Gönder
doğal kaynaklarımız ile ilgili kompozisyon,  doğal kaynaklarımızla ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi