Ördekler Neyle Beslenirler?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ördekler Neyle Beslenirler? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  ENGİN
  Özel Üye

  Cevap: Ördekler genellikle et ve yumurtaları için beslenen(günümüzde pet hayvanı olarak ta beslenir) kısa bacaklı ve perde ayaklı kanatlılardır. Ayaklarının biçimi yüzmeye uygun olduğu için kazlarla beraber su kanatlıları olarak adlandırılırlar. Gagalarının içi yumuşak ve duyarlı bir zarla kaplı, kenarları ise boynuzumsu özelliktedir. Bu yapı sudan katı maddeleri aldığında suyun kenarlardan dışarı çıkmasını sağlar. Derilerinin altında kalın bir yağ tabakası bulunması nedeniyle soğuklara karşı dayanıklıdırlar. Kursakları bulunmaz, ön mide ise iğ biçiminde olmayıp silindirik şekildedir. Kursak yerine genişlemiş bir ön mide olması yemin sindirim kanalından daha kısa sürede geçmesine neden olur. Yemler oldukça hızlı bir biçimde sindirildiğinden yoğun yemlerin verilmesi önemlidir.

  Ördek yemleri tavuk yemlerine benzerlik göstermektedir. Buda genellikle aynı yemlerin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ancak ördekler tavuklara oranla daha fazla miktarda yeşil yem tüketirler. Yüzmesi için su sağlanması iyi olur. Sağlanmaması bir problem yaratmamakla birlikte yemleme sırasında ve yemi tüketinceye kadar su sağlanması yemden daha iyi yararlanması için gereklidir. Ördekler yemi genellikle ıslak olarak yerler. Yemin bir arada tutulabilmesi, yapışması için yeterli miktarda su yemlerine ilave edilmelidir. Fakat hiçbir zaman bulamaç kıvamında olmamalıdır. Hazır ördek mamaları kullanabileceğiniz gibi, mısır buğday arpa gibi tahıl ürünleri ve yeşil gıdalarda kullanabilirsiniz.

  alıntıdır 3. 3
  dolapdereli_4
  Üye
  Ördekler yemi genellikle ıslak olarak yerler. Yemin bir arada tutulabilmesi, yapışması için yeterli miktarda su yemlerine ilave edilmelidir. Fakat hiçbir zaman bulamaç kıvamında olmamalıdır. Hazır ördek mamaları kullanabileceğiniz gibi, mısır buğday arpa gibi tahıl ürünleri ve yeşil gıdalarda kullanabilirsiniz. 4. 4
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim :)

 5. 5
  Ziyaretçi
  tşk ederm ödevm için çok yardımcı oldunuzz

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok teşkkür ederm çok işime yaradı

 7. 7
  Ziyaretçi
  sağolun :DD::D

 8. 8
  Ziyaretçi
  teşşekkür edrim

 9. 9
  Ziyaretçi
  mükemmel çok işime yaradı :D

 10. 10
  Ziyaretçi
  inşallah ördeğim ölmez hep benle kalır işime inşallah yarar bunlar

 11. 11
  Ziyaretçi

  çok teşekkür ederim umarım ördeğim verdiklerimi yer _ _
  -

 12. 12
  Ziyaretçi
  Şimdi ördek otobur mu etoburmu

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
ördek ne ile beslenir,  ördekler ne ile beslenir,  ördek nasıl beslenir,  ördek neyle beslenir,  ördek ne yer
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 12 kişi