En çok seçilen meslek hangisidir?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden En çok seçilen meslek hangisidir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Bence kişinin kolayına ve o işe yatkın olduğu için o mesleği seçerler istisnalar hariç tabi mecbur kalındığı taktirde başka işlerede kişi meyl vere biliyor.

  2010 Yılı İçin En Çok Tercih Edilen Meslekler

  Geçen yılın aynı döneminde en fazla rağbet gören pozisyon, satış temsilcisi idi. Sıralamada daha gerilerde bulunan muhasebe elemanı pozisyonu üçüncü sıraya çıktı. Yönetici asistanı ilanlarında da artış gözlendi.
  Satış temsilciliği popülerite sırasını 2010 yılında muhasebe elemanı pozisyonuna bıraktı.
  Geçen yıl en çok ilan yayınlanan sektörlerden olan perakendecilik-toptancılık ve sağlık-tıp sektörleri bu yılın ikinci çeyreğinde de ilk üç sektör arasında yer aldı.
  En fazla başvuru alan sektör, geçen yılın aynı dönemindeki gibi perakendecilik-toptancılık oldu.
  İkinci çeyrekte gıda sektöründe iş deneyimi olan adayların yeni eklenen özgeçmişlerde ilk sırada olduğu görülürken, en fazla satış-pazarlama iş alanında deneyimli adayların yeni iş arayışında oldukları gözlendi.
  Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz, en fazla ilan yayımlanan pozisyonların başında gelen satışın, liderliğini sürdürdüğünü kaydederek, işletmelerin rekabette öne geçebilmek için satış kadrolarını güçlendirmesi gerektiğini belirtti.
  En fazla ilanın, hizmet sektöründeki şirketler tarafından yayımlanıyor. Bu durum, hizmet sektörünün Türkiye’deki hızlı gelişimini ve buna paralel artan istihdam ihtiyacını gösteriyor.
  Muhasebe pozisyonu iş adaylarının en fazla tercih ettiği pozisyonların başında gelmesi tekrar popüleritesinin arttığını gösteriyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi